News

USA: Bittrex składa wniosek o ochronę przed upadłością

8 maja Bittrex Inc. złożył wniosek o ochronę przed upadłością na podstawie Rozdziału 11. Krok ten nastąpił trzy tygodnie po tym, jak SEC oskarżyła firmę o prowadzenie niezarejestrowanej giełdy papierów wartościowych. 

Według zgłoszenia, Bittrex posiadał aktywa o wartości od 500 mln do 1 mld dolarów. Stwierdzono również, że wierzycieli było ponad 100 000. 

Zgodnie z doniesieniami firma stwierdziła, że nadal przechowuje aktywa kryptograficzne klientów z USA, którzy nie wypłacili środków przed 30 kwietnia. Giełda zakomunikowała, że fundusze są „bezpieczne”, dodając, że zamierza zwrócić się do sądu o ponowne otwarcie kont klientów, aby umożliwić im wypłatę. 

Wniosek nie dotyczy Bittrex Global

Firma stwierdziła również, że ogłoszenie upadłości nie wpłynęło na jej operacje “offshore” tj. Bittrex Global. Jednak dwa inne podmioty, Bittrex Malta Ltd. i Bittrex Malta Holdings Ltd., również złożyły wniosek o ochronę przed upadłością w USA.

Rzecznik Bittrex wyjaśnił: 

Krok ten nie ma wpływu na Bittrex Global, który będzie kontynuował normalną działalność dla swoich klientów poza USA. W przypadku tych, którzy nie wypłacili swoich środków z platformy przed końcem kwietnia, informuję, że ich środki pozostają bezpieczne.

SEC podjęła działania przeciwko Bittrex 17 kwietnia, twierdząc, że firma i jej kierownictwo promują i sprzedają niezarejestrowane papiery wartościowe. Bittrex zaprzeczył zarzutom, twierdząc, że oferowane przez niego aktywa nie były papierami wartościowymi. 

Kongres USA musi jeszcze oficjalnie sklasyfikować aktywa kryptograficzne jako papiery wartościowe, więc jest to kolejny przypadek, w którym SEC bierze prawo w swoje ręce poprzez pozasądowe działania egzekucyjne. 

Operacje w USA zamknięte w marcu

Pod koniec marca Bittrex ogłosił zamknięcie giełdy w USA w związku z intensyfikacją wojny z kryptowalutami ze strony federalnych regulatorów. W październiku firma została ukarana grzywną w wysokości 53 mln dolarów za naruszenie przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy. 

Bittrex, założona w 2014 roku, była kiedyś jedną z największych giełd kryptowalut w USA. Według CoinGecko, jej dzienny wolumen wynosi obecnie około 7 mln dolarów i oferuje 799 par handlowych.

źródło: cryptopotato.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button