News

USA: Platforma X z licencją na przetwarzanie płatności krypto

X (wcześniej Twitter), należąca do Elona Muska platforma mediów społecznościowych, uzyskała w ostatnich miesiącach licencje na płatności od kilku stanów USA. Ostatnio licencję na transmisję walut na Rhode Island zdobyła na początku tego tygodnia. 

Chociaż Musk zasugerował obsługę kryptowalut na platformie (zmienił logo ptaka Twittera na psa dogecoina przed zmianą marki na X w zeszłym miesiącu), licencje pozwalają na oferowanie szerszych usług płatniczych. 

Musk powiedział, że planuje rozszerzyć działalność X poza posty w mediach społecznościowych i stać się aplikacją „dla wszystkiego”. Licencje na przekazy pieniężne uzyskane od czerwca w Arizonie, Maryland, Georgii, Michigan, Missouri i New Hampshire wskazują, że miliarder z branży technologicznej może mieć plany obsługi przetwarzania płatności w całym kraju na wzór Venmo lub PayPal, firmy, której był współzałożycielem. Licencja Rhode Island, choć niezbędna do umożliwienia płatności, jest również wymogiem oferowania usług kryptograficznych. 

Myślę, że potrzebna jest nowa firma zajmująca się mediami społecznościowymi oparta na blockchainie i obejmująca płatności.

– powiedział Musk na kilka dni przed ofertą zakupu Twittera za 43 mld dolarów w kwietniu 2022 roku. 

W odpowiedzi na często zadawane pytania Departament Regulacji Biznesowych stanu Rhode Island precyzuje, że firmy wymagające zatwierdzenia „obejmują te, które przekazują pieniądze swoim klientom, w tym tradycyjne przelewy bankowe i przelewy elektroniczne. 

Stanowa licencja na transmisję waluty jest również wymagana do prowadzenia działalności związanej z handlem kryptowalut i powiernictwem. Wyjątkiem są fintechy w „bardzo rzadkich przypadkach”. Przykładowo, gdy firma jest zarejestrowana jako prawdziwy „agent” licencjonowanego transmitera walut na Rhode Island… i przesyłanie pieniędzy nie jest podstawową działalnością fintech przynoszącą zyski. 

Chociaż z pewnością otwierają one drogę do oferowania płatności kryptograficznych, licencje państwowe nie są ograniczone ani unikalne dla tej usługi. W New Hampshire „przesyłanie pieniędzy” oznacza prowadzenie działalności polegającej na sprzedaży lub wydawaniu instrumentów płatniczych lub przechowywanej wartości albo otrzymywaniu waluty lub wartości pieniężnej w celu przesłania do innej lokalizacji.  

Stan twierdzi również, że „administrator lub kantor, który przyjmuje i przesyła wymienialną walutę wirtualną lub kupuje/sprzedaje taką walutę wirtualną z dowolnego powodu, jest na mocy przepisów federalnych podmiotem przekazującym pieniądze”.

źródło: coindesk.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button