News

Visa kończy pilotaż cyfrowego dolara hongkońskiego

Visa zakończyła program pilotażowy Hongkońskiej Władzy Monetarnej związany z cyfrową walutą banku centralnego (CBDC), we współpracy z HSBC i Hang Seng Bank.

Według ogłoszenia z 1 listopada, program e-HKD obejmuje tokenizację depozytów, gdzie pieniądze zdeponowane w banku są odwzorowywane na własnym rejestrze Blockchain firmy, zabezpieczone bilansem banku. W ramach głównych wniosków Visa napisała:

Czas do ostatecznej transakcji międzybankowej, potwierdzony podczas testów pilotażowych między bankami, był prawie w czasie rzeczywistym. Tokenizowane depozyty były usuwane z rejestru banku nadawcy, odwzorowywane w rejestrze banku odbiorcy i jednocześnie rozliczane międzybankowo za pomocą symulowanej warstwy CBDC na poziomie hurtowym.

– czytamy.

Ponadto Visa podczas pilotażu stwierdziła, że jej platforma była w stanie działać 24/7, wyprzedzając tradycyjne systemy płatnicze, które nie działały po godzinach ani w weekendy.

Nasze testy były przeprowadzane przy użyciu globalnie dostępnych sieci Blockchain i były wspierane przez zespoły z innych stref czasowych.

– napisała firma.

Tymczasem tokenizowane depozyty były przesyłane za pomocą szyfrowania, co pozwalało na ich wyświetlanie w eksploratorach Blockchain, ale nie ujawniało tożsamości uczestników, stanów kont lub kwot transakcji osobom spoza banków.

W kolejnym etapie firma zapowiada badania rynków aktywów z tokenami i finansów programowalnych. Na przykład, w przypadku wykorzystania w ramach tego programu pilotażowego w zakresie „Płatności za nieruchomości”, płatność od kupującego przekazującego pozostałe tokeny jako saldo dla dewelopera nieruchomości może być zautomatyzowana po osiągnięciu daty zakończenia umowy, minimalizując czas trwania procesu – napisała Visa. Program pilotażowy e-HKD przechodzi do drugiej fazy po uzyskaniu udanych wyników.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button