News

Vitalik Buterin oczekuje przejścia DOGE i ZEC na PoS

Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, uważa, że inne blockchain, takie jak Dogecoin i Zcash, powinny zastosować tę samą strategię, gdy fuzja Ethereum została zakończona. 

Ryan Selkis zapytał Buterina podczas Messari Mainnet 2022, czy wszystkie sieci powinny przejść na metodę proof-of-stake (PoS). Buterin odpowiedział twierdząco. Obecny był również Zooko Wilcox-O’Hearn, założyciel Zcash. 

Vitalik powiedział:

 Przewiduję, że wraz z ewolucją dowodu stawki, jego wiarygodność będzie rosła z czasem. 

To nie pierwszy raz, kiedy Buterin namawia Zcash do przejścia na PoS. Zasugerował ten sam pomysł w 2018 roku. 

Aktualizacja poszła zgodnie z planem

Ethereum przeszło na PoS 15 września, po aktualizacji The Merge. Buterin stwierdził, że wydarzenie przebiegło bez żadnych problemów, mimo że każde połączenie sieci testowej napotykało „pewną formę schodów”. 

Buterin zidentyfikował skalowalność jako najważniejsze wyzwanie na następne 18 miesięcy, dodając, że ekosystem musi to „dostarczyć”. 

Połączenie umożliwiło drastyczne zminimalizowanie wpływu blockchaina na środowisko. Dogecoin wyprzedził Bitcoina jako druga co do wielkości kryptowaluta typu proof-of-work (PoW). 

Mam nadzieję, że Zcash pójdzie śladem ETH. Wyrażam też optymizm, że w najbliższej przyszłości Dogecoin przejdzie na PoS.

dodał 28-letni Buterin. 

Proof-of-stake zmniejsza nakład pracy obliczeniowej wymagany do walidacji bloków i transakcji. 

PoW chronił blockchain. Proof-of-stake modyfikuje sposób, w jaki łańcuchy Blockchain są weryfikowane przy użyciu komputerów właścicieli walut, dzięki czemu wymagana jest mniejsza ilość pracy obliczeniowej. 

Właściciele stawiają swoje waluty w zamian za możliwość walidacji bloków i zostania walidatorami. 

Spadek zużycia energii o 99%

Według Fundacji Ethereum przejście z dowodu pracy na dowód stawki doprowadziło do 99,9% spadku zużycia energii, co ma znacznie zmniejszyć ślad węglowy łańcucha Blockchain 

Buterin omówił także przyszłość Ethereum po fuzji. Powiedział, że Surge, kolejna duża aktualizacja Ethereum, nie będzie porównywalna do Merge. Będzie się odbywała etapami, a nie jednym wielkim wydarzeniem. 

Zgodnie z przewidywaniami Buterina, twórcy Dogecoina i Zcash podobno wykazali zainteresowanie migracją do PoS. 

Według danych CoinGecko, Dogecoin i Zcash to dwie z 10 najlepszych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej, które wykorzystują algorytm PoW.

źródło: cryptopotato.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button