News

Wielka Brytania: CMA bada wpływ AI na konsumentów i gospodarkę

Brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków ogłosił rozpoczęcie badań nad wpływem sztucznej inteligencji na konsumentów i gospodarkę. Regulator planuje zbadać rozwój i wdrażanie aplikacji, takich jak ChatGPT OpenAI, pod kątem kluczowych zasad, w tym bezpieczeństwa, przejrzystości, uczciwości i odpowiedzialności.  

Zbadany zostanie konkurencyjny rynek modeli podstawowych sztucznej inteligencji i ich wykorzystanie, ponieważ organy regulacyjne mają na celu monitorowanie, w jaki sposób mogą one się rozwijać i przedstawiać możliwości, a także zagrożenia dla konkurencji i konsumentów. 

Sarah Cardell, dyrektor naczelny CMA, podkreśliła znaczenie technologii sztucznej inteligencji, które mogą zmienić sposób, w jaki firmy konkurują i napędzają znaczny wzrost gospodarczy. Podkreśliła jednak również, że firmy i konsumenci w Wielkiej Brytanii muszą mieć dostęp do potencjalnych korzyści technologii AI, jednocześnie chroniąc się przed fałszywymi informacjami.  

“Podróbki” generowane przez sztuczną inteligencję już zaczęły pojawiać się w sieci, co skutkowało procesami sądowymi. W związku z tym CMA ma na celu pomóc w rozwoju AI w sposób zapewniający otwarte, konkurencyjne rynki i skuteczną ochronę konsumentów. 

Ponadto sprawdzanie ma na celu stworzenie „zasad przewodnich” w zakresie ochrony konsumentów i wspierania zdrowej konkurencji w miarę rozwoju technologii. Raport z ustaleń ma zostać opublikowany we wrześniu 2023. Informacja następuje po opublikowaniu białej księgi na temat AI przez rząd Wielkiej Brytanii w marcu 2023 roku. 

Jednocześnie rząd królestwa zapewnia, że kraj jest przygotowany na możliwości i wyzwania związane ze sztuczną inteligencją.

25 kwietnia premier i sekretarz ds. technologii poinformowali o finansowaniu w wysokości 124.8 mln USD na wsparcie grupy zadaniowej. Grupa ta ma na celu zidentyfikowanie możliwości wykorzystania sztucznej inteligencji do przekształcania branż, tworzenia miejsc pracy i zwiększania produktywności. 

Badanie AI przez CMA odzwierciedla rosnące znaczenie tej technologii i jej potencjalny wpływ na gospodarkę i społeczeństwo. Ponieważ wykorzystanie sztucznej inteligencji wciąż się rozwija, ważne jest, aby była rozwijana i wdrażana w sposób przejrzysty, odpowiedzialny i uczciwy oraz chroniący interesy konsumentów i promujący zdrową konkurencję.

Wraz z opublikowaniem swoich ustaleń we wrześniu 2023, przegląd CMA dostarczy cennych informacji na temat obecnego stanu sztucznej inteligencji w Wielkiej Brytanii i jej potencjału na przyszłość.

źródło: blockchain.news

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button