News

Włamania kryptowalutowe spadły w czerwcu o połowę

Straty netto z powodu ataków hakerów w świecie kryptowalut w czerwcu spadły o 54,2% w porównaniu do maja.

Według danych z firmy analitycznej PeckShield, w czerwcu zgłoszono około 20 incydentów związanych z hakowaniem w przestrzeni kryptowalut, co doprowadziło do straty netto wynoszącej prawie 176 mln dolarów. Jest to znaczący spadek o 54,2% w porównaniu do maja, kiedy to hakerzy ukradli 385 mln dolarów.

Największym włamaniem w czerwcu był atak na giełdę kryptowalut BtcTurk, gdzie hakerzy zdołali przejąć ponad 100 mln dolarów w kryptowalutach, zgodnie z danymi PeckShield.

Wstępne szacunki zebrane przez ZachXBT wskazywały na straty rzędu około 55 mln dolarów. Drugim co do wielkości atakiem było włamanie na scentralizowaną giełdę Lykke, która straciła 22 mln dolarów. Ofiarą trzeciego największego ataku był protokół zdecentralizowanego finansowania (DeFi) UwU Lend, który poniósł stratę w wysokości 19,4 mln dolarów.

Scentralizowane giełdy zajęły dwa pierwsze miejsca w rankingu największych strat w czerwcu, za którymi znalazły się trzy protokoły DeFi.

Maj był największym miesiącem pod względem strat w kryptowalutach w 2024 r., z niemal 385 mln dolarów strat netto. Największą pojedynczą stratą był atak z 31 maja, gdy prywatny klucz giełdy kryptowalutowej DMM został zhakowany, co spowodowało utratę Bitcoinów o wartości 305 mln dolarów.

W lutym straty netto wyniosły 360 mln dolarów, podczas gdy w kwietniu były najniższe i wyniosły 60,19 mln dolarów.

Pomimo znacznego spadku strat netto z eksploatacji w czerwcu, straty wzrosły o 115% w drugim kwartale 2024 r. w porównaniu do tego samego okresu w 2023 r. W drugim kwartale 2023 r. straty wyniosły 220 mln dolarów, podczas gdy w drugim kwartale 2024 r. przekroczyły 572 mln dolarów.

Większość strat w kwartale była przypisywana włamaniom na scentralizowane giełdy. W tym kwartale straty z powodu exploitów scentralizowanych protokołów i giełd wyniosły 401 mln dolarów, co stanowi 70% całości.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button