News

Wstrząsy na giełdzie HTX – Inwestorzy tracą zaufanie

Po incydencie z 22 listopada, w wyniku którego giełda zawiesiła swoje usługi i straciła 30 mln dolarów, inwestorzy kryptowalutowi przenoszą swoje aktywa z giełdy kryptowalutowej HTX (wcześniej Huobi).

Między 25 listopada, dniem wznowienia działalności przez HTX, a 10 grudnia, giełda odnotowała odpływy netto w wysokości 258 mln dolarów, zgodnie z danymi z DefiLlama.

Dane DefiLlama wykazują, że rezerwy HTX składają się z 32,3% Bitcoinów i 31,8% Tronu. TRX to natywna waluta sieci Tron, łańcucha Blockchain uruchomionego przez Suna w 2017 roku.

HTX zajmuje obecnie 16. miejsce pod względem dziennego wolumenu handlowego kryptowalut, z całkowitym wolumenem handlowym wynoszącym 1,6 mld dolarów w ciągu ostatnich 24 godzin.

Po wznowieniu działalności przez HTX 25 listopada, Sun obiecał pełne odszkodowanie dla dotkniętych stratami z gorących portfeli użytkowników HTX i poinformował o trwającym dochodzeniu.

Przez ostatnie dwa miesiące HTX oraz inne podmioty powiązane z Sunem, takie jak giełda kryptowalutowa Poloniex i most HTX Eco Chain (HECO), padły ofiarą ataków.

Pierwszy atak na HTX miał miejsce mniej niż dwa tygodnie po przemianowaniu giełdy na HTX, gdy nieznany sprawca skradł niemal 8 mln dolarów w kryptowalutach 24 września 2023 roku.

Największym z ataków był atak na giełdę Poloniex, w którym 10 listopada zostało skradzionych 100 mln dolarów, przypuszczalnie w wyniku wykorzystania klucza prywatnego.

Most łańcucha HECO HTX – narzędzie zaprojektowane do przenoszenia aktywów cyfrowych między HTX a innymi sieciami Blockchain – również doznał znacznej awarii 22 listopada. Hakerzy przełamali zabezpieczenia HECO i przesłali co najmniej 86,6 mln dolarów na podejrzane adresy.

Tymczasem listopad był najgorszym miesiącem dla kradzieży kryptowalut w 2023 roku, kiedy to hakerzy i inne działające złośliwie podmioty, uciekli z 363 mln dolarów w nielegalnie zdobytych cyfrowych aktywach.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button