News

#915 Newsy z dnia 29.01.2020

Ze środowych wydarzeń: Szwajcarskie miasto zezwala na płacenie podatków w Bitcoinie; OneCoin wykorzystywał fałszywe recenzje do poprawy wizerunku; Darknet nie traci zainteresowania kryptowalutami; SEC: Tokeny Telegram są mniej warte niż pączki; Aktualna sytuacja na giełdach.

Szwajcarskie miasto zezwala na płacenie podatków w Bitcoinie:

Gmina Zermatt w Szwajcarii – dom słynnego Matterhorn – jest teraz drugim miejscem w Szwajcarii, w którym podatnicy mogą oficjalnie płacić podatki w Bitcoinie. Aby umożliwić nową opcję płatności podatku, władze Zermatt nawiązały współpracę z największą szwajcarską firmą kryptograficzną Bitcoin Suisse.

Zgodnie z ogłoszeniem Bitcoin Suisse, Zermatt zaczął akceptować Bitcoiny jako środek do zapłaty za lokalne podatki i transakcje 28 stycznia 2020 r. 

Współpracując z Bitcoin Suisse, władze Zermatt są teraz w stanie przekonwertować Bitcoiny podatników na franki szwajcarskie za pośrednictwem firmy, która następnie przekazuje kwotę w walucie fiskalnej na rachunek bankowy gminy.

Lokalni podatnicy będą mogli płacić podatki w Bitcoinach za pomocą narzędzia do sprzedaży zainstalowanego w ratuszu Zermatt lub w internetowym portalu płatniczym. Jednak aby zapłacić podatki za pomocą Bitcoina online, podatnicy będą musieli zwrócić się bezpośrednio do urzędu skarbowego Zermatt o rozwiązanie do płatności kryptograficznych, zauważa ogłoszenie.

Romy Biner-Hauser, burmistrz Zermatt, podkreślił, że nowa opcja płatności podatkowych ma na celu zaspokojenie zwiększonego popytu na płatności podatkowe oparte na Bitcoinach:

Innowacyjny, pionierski duch jest jednym ze znaków towarowych Zermatt, dlatego z przyjemnością wspieramy mieszkańców w dostarczaniu im potrzebnych rozwiązań.

– mówi.

Podczas gdy Szwajcaria nadal rozwija swoją branżę usług krypto-finansowych pod względem płatności podatkowych opartych na Bitcoinach, niektóre globalne władze niedawno uznały taką opcję za zbyt ryzykowną ze względu na dużą zmienność wartości Bitcoina.

OneCoin wykorzystywał fałszywe recenzje do poprawy wizerunku:

Badania przeprowadzone przez Digital Forensic Research Lab (DFRLab) z think tanku Atlantic Council sugerują, że niesławny schemat ponzi OneCoin wykorzystał fałszywe recenzje na TrustPilot i Quora, aby zwabić inwestorów.

Według opublikowanego raportu OneCoin otrzymał nietypową liczbę pięciogwiazdkowych recenzji na TrustPilot po tym, jak media zaczęły negatywnie opisywać platformę w październiku 2019 r.

Zgodnie z raportem, z wszystkich 579 recenzji OneCoin na TrustPilot 90% było pozytywnych, a około 400 z pięciogwiazdkowych ocen opublikowano w ciągu jednego miesiąca. DFRLab twierdzi, że OneCoin otrzymywał również oceny jednogwiazdkowe, ale tych było zdecydowanie mniej niż pozytywnych recenzji.

Badacze nie byli w stanie zagwarantować, że konta publikujące recenzje były nieautentyczne lub zautomatyzowane przez sposób zaprojektowania TrustPilot, jednak stwierdzili, że ich aktywność była podejrzana:

Wzrost pięciogwiazdkowych ocen w październiku 2019 r. wskazał jednak na anormalny napływ pozytywnych recenzji, podobnie jak nasilające się problemy public relations i problemy prawne OneCoin. Nadal istnieje możliwość, że napływ zarówno ocen, jak i recenzji był organiczny, chociaż czas i skrajna tendencyjność były bardzo podejrzane.

– czytamy.

DFRLab znalazł również profile chwalące OneCoin na platformie pytań i odpowiedzi Quora, które wykazały „nieautentyczne zachowanie, takie jak brak zdjęć profilowych, brak informacji biograficznych, niespójne czasy wysyłania postów oraz wyłączne zainteresowanie dyskusjami związanymi z OneCoin”.

Badacze pokazali jeden profil, w którym właścicielka opisała się jako „ekspertka od kryptowalut i inwestor”, ale odpowiadała tylko na pytania dotyczące OneCoin. Konto było aktywne od stycznia do marca 2018 r., a jego szczytowa aktywność miała miejsce, gdy OneCoin był najbardziej aktywny.

W miarę narastania wyzwań prawnych OneCoin, piramida marketingowa firmy zyskała dużą uwagę. Jego taktyka marketingu cyfrowego została jednak znacznie mniej zbadana.

– pisze firma.

Darknet nie traci zainteresowania kryptowalutami:

Nowe badanie wykazało, że ilość kryptowalut napływających na rynki Darknet po raz pierwszy od czterech lat podwoiła się.

W części swojego 2020 Crypto Crime Report opublikowanego 28 stycznia Chainalysis – nowojorska firma analityczna Blockchain – wykazała, że rynki Darknet znacznie zwiększyły swój udział w przychodzących transakcjach kryptograficznych w 2019 r., podwajając wynik z 0,04% w 2018 r. do 0,08%.

Według badania łączna sprzedaż rynkowa kryptowalut wzrosła w 2019 r. o 70%, co stanowi ponad 790 mln dolarów w kryptowalutach po niewielkim spadku w 2018 r. Sprzedaż po raz pierwszy przekroczyła 600 mln dolarów. 

Chainalysis uważa, iż pomimo, że całkowity udział płatności kryptograficznych w sieci Darknet pozostaje dość niski, niedawny wzrost wolumenów wskazuje na odporność rynków darknet na zwiększoną kontrolę prawną ze strony globalnych organów regulacyjnych. Według firmy całkowita liczba aktywnych rynków darknet utrzymywała się w ostatnich latach na stabilnym poziomie pomimo zwiększonego stopnia egzekwowania prawa.

W szczególności badanie wykazało, że podczas gdy niektóre rynki są zamykane, innym nadal udaje się wypełnić lukę i zaspokoić popyt klientów. Podczas gdy w 2018 r. zamkniętych zostało osiem aktywnych rynków, w 2019 r., otwarto osiem nowych, utrzymując całkowitą liczbę aktywnych rynków na całym świecie na stałym poziomie 49.

Według Chainanlysis rosnący udział kryptowalut przybywających na rynki darknet jest rzekomo spowodowany wdrożeniem nowych technologii, co czyni proces operacyjny bardziej zdecentralizowanym. Firma zauważyła, że aby uniknąć zamknięć przez organy ścigania, niektóre rynki darknet wdrażają nowe infrastruktury, które mają w pełni zdecentralizowaną strukturę, podobną do przeglądarki Tor lub „do samego łańcucha Blockchain”.

SEC: Tokeny Telegram są mniej warte niż pączki:

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) kontynuuje swoją sprawę przeciwko Telegram, mówiąc, że jego token Gram jest wart mniej niż pączki.

W ostatniej bitwie z Telegramem i Telegram Open Network (TON) SEC argumentowała w notatce do Sądu Okręgowego w Nowym Jorku:

Telegram oferował i sprzedawał Gram jako papiery wartościowe, gdy obiecał je dostarczyć w zamian za fundusze zgodnie z Umowami zakupu. Rzeczywistość ta nie ulegnie zmianie, jeśli sąd zezwoli Telegramowi na dostarczenie tokenów początkowym nabywcom w ramach szerokiej publicznej dystrybucji, co jest sprzeczne z sekcją 5.

– czytamy.

W notatce SEC wbiła kilka szpilek usłudze komunikatora internetowego. Komisja wzywała Telegram do zrobienia „dwuetapowego postępowania w sprawie przepisów rejestracyjnych” i wykonania „sztuczki kuglarskiej” poprzez sfabrykowanie różnicy między inwestycją nabywcy w Gramach a ich dostarczeniem, co pozwoliłoby im na ukrywanie informacji w oświadczeniach prawnych. Dzieło Pavela Durova, jak utrzymuje dokument, podał „słomiany” argument o „istnieniu”, ponieważ „Gramy nigdy nie będą namacalne”.

Próba Telegramu uniknięcia tej ekonomicznej prawdy poprzez etykietowanie „towarów” Grama również zawiodła. Gram nie jest towarem. W przeciwieństwie do złota, komiksów i pączków Krispy Kreme […] Gramy nie mają żadnej wewnętrznej wartości.

– pisze SEC.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Giełdy po upływie doby wykazują pozytywne nastroje. Bitcoin zwiększył swoją wartość o 3.9%, Ethereum o 2,7%, XRP o 1,4%, Bitcoin Cash o 5,2% a Bitcoin SV o 1,9%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 9.3 mld dolarów i wynosi obecnie 255.9 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 118.6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button