News

#1129 Newsy z dnia 02.09.2020

Ze środowych wydarzeń: Austriacka giełda wprowadza Bitcoina; Sygnum uzyskał zgodę na handel kryptowalutami; Kazachstan chce inwestować w wydobycie krypto; Korea Południowa: Nalot policji na Bithumb; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Austriacka giełda wprowadza Bitcoina:

Wiedeńska giełda, czyli Wiener Börse, stała się dopiero trzecią „oficjalną giełdą regulowaną” na świecie, która notuje produkt w postaci Bitcoina..

Thomas Rainer, szef rozwoju Wiener Börse, podkreślił, że notowanie umożliwia „doświadczonym, lokalnym inwestorom” dostęp do korzyści, jakie giełda może zaoferować handlowcom kryptowalut, w tym „monitorowany, regulowany i przejrzysty handel z informacjami w czasie rzeczywistym i bezpieczny rozliczenie za pośrednictwem swoich stałych brokerów ”.

Dyrektor naczelny 21Shares, Hany Rashwan, podkreślił, że notowania Wiener Börse oznaczają, że Bitcoin ETP są teraz dostępne dla wszystkich trzech krajów „DACH”, czyli dla Niemiec, Austrii i Szwajcarii:

Z przyjemnością informujemy, że Bitcoin jest teraz dostępny wszędzie zarówno dla inwestorów detalicznych, jak i instytucjonalnych w całym regionie DACH. Poza regionem DACH, żadna inna jurysdykcja na świecie nie zapewnia tak wszechstronnego i szerokiego dostępu do Bitcoina.

W lipcu Ethereum i Bitcoin ETP firmy 21Shares zostały również dopuszczone do notowań na rynku referencyjnym XETRA Deutsche Boerse, na którym odbywa się ponad 90% transakcji na niemieckich akcjach i około 30% europejskich transakcji ETF. W ciągu niecałych dwóch lat działalności 21Shares pozyskało aktywa o wartości ponad 100 milionów dolarów, którymi zarządza.

Kolejnym impulsem do instytucjonalnego przyjęcia kryptowaluty jest Singapore Exchange (SGX), która ogłosiła, że we współpracy z brytyjską firmą zajmującą się kryptograficznymi danymi CryptoCompare, poda indeksy cen dla Bitcoin i Ethereum.

Chociaż indeksy te nie pozwalają użytkownikom SGX na handel kryptowalutami, to kanały cenowe mogą być wykorzystywane przez inne firmy singapurskie, które chcą wprowadzić produkty BTC lub ETH w celu śledzenia wahań cen aktywów kryptograficznych w czasie rzeczywistym z zaufanego źródła.

W miarę jak świat szybko zmierza w kierunku cyfryzacji w tworzeniu i gromadzeniu bogactwa, aktywa cyfrowe są coraz częściej wykorzystywane przez inwestorów.

– powiedział Simon Karaban, szef działu usług indeksowych w SGX.

  • Sygnum uzyskał zgodę na handel kryptowalutami:

Sygnum, główny bank kryptowalut w Szwajcarii, przygotowuje się do ostatecznego wprowadzenia handlu aktywami cyfrowymi po otrzymaniu zgody organów regulacyjnych. Wczoraj Sygnum ogłosił, że otrzymał zgodę organu nadzoru rynku finansowego, co pozwoliło firmie rozszerzyć swoje usługi na platformę do handlu aktywami cyfrowymi. Zgoda ta umożliwia Sygnum „pokrycie pełnego cyklu życia zabezpieczenia”, począwszy od usług, takich jak pierwotna emisja, rozliczenie i opieka, po handel wtórny. W ramach nowych możliwości Sygnum, użytkownicy mają teraz dostęp do natychmiastowego rozliczenia za pośrednictwem cyfrowego franka szwajcarskiego (DCHF) wydanego przez Sygnum.

W związku z wiadomością o zatwierdzeniu regulacyjnym, Sygnum ujawnił również swoje plany założenia dwóch nowych podmiotów w Szwajcarii. Nowe jednostki skoncentrują się na promowaniu wiedzy o technologii blockchain Sygnum, a także wprowadzaniu nowych produktów i usług opracowanych przez regulowany oddział Sygnum w Singapurze.

Sygnum z siedzibą w Zurychu twierdził, że jest pierwszą szwajcarską firmą, która zdobyła tytuł banku kryptowalut . Bank agresywnie rozwija swoje usługi, gdzie po uzyskaniu szwajcarskiej licencji bankowej w sierpniu 2019 roku Sygnum był również licencjonowany przez Urząd Monetarny Singapuru  w następnym miesiącu.

Oprócz zapewniania opieki nad zasobami cyfrowymi, takimi jak Bitcoin, Sygnum jest też znany jako pierwszy emitent franka cyfrowego. Pod koniec sierpnia największy szwajcarski sprzedawca internetowy, Galaxus, wdrożył stablecoin DCHF Sygnum w procesie płatności w handlu elektronicznym.

  • Kazachstan chce inwestować w wydobycie krypto:

Według ministra rozwoju cyfrowego Kazachstanu Bagdata Mussina, kraj prowadzi negocjacje w sprawie inwestycji w swoim sektorze wydobycia kryptowalut na kwotę 300 mld tengeów (714 mln dolarów). Wcześniej w czerwcu inny kazachski minister, sprzeciwiając się zakazom korzystania z krypto podczas dyskusji parlamentarnej, stwierdził, że w ciągu najbliższych trzech lat kraj może uzyskać ponad 700 milionów dolarów inwestycji w swoje farmy wydobywające kryptowaluty.

Przemawiając na spotkaniu rządu, Mussin powiedział, że kraj ten założył trzynaście farm wydobywczych kryptowalut i pracuje nad czterema następnymi, aby przyciągnąć więcej inwestycji, podał Reuters w dniu dzisiejszym. Potwierdzając to, Mussin powiedział, że już istniejące centra wydobywcze przyciągnęły inwestycje w wysokości 80 mld tenge (190 mln dolarów). Podkreślił ponadto, że zakończono wstępne porozumienia dotyczące uzyskania kolejnych 714 mln dolarów w celu wzmocnienia wydobycia kryptowalut w kraju.

Kazachstan ustanowił przepisy podatkowe dotyczące kryptowalut w 2019 roku, próbując wspierać działania związane z krypto. Przepisy podatkowe sprawiły, że zyski z wydobywania kryptowalut były wolne od podatku, o ile tokeny nie zostały zamienione na pieniądz fiducjarny. Prawo nakazywało również, że kazachskie firmy wydobywające kryptowaluty były zobowiązane do płacenia podatków, jeśli wykorzystywały swój sprzęt do świadczenia usług wydobywania kryptowaluty innym osobom lub podmiotom.

Jednak lokalne przepisy zezwalają na wydobywanie kryptowalut zabezpieczonych aktywami tylko w przypadku niezabezpieczonych kryptowalut, takich jak Bitcoin.

  • Korea Południowa: Nalot policji na Bithumb:

Policja w Seulu podobno dokonała nalotu na Bithumb, największą giełdę kryptowalut w Korei Południowej.Według raportu Seoul Shinmun, wydział przestępczy wywiadu w Seoul Metropolitan Police Agency przeprowadził podobno czynności w postaci w przeszukania i zajęcia w biurze Bithumb w dzielnicy Gangnam w dniu dzisiejszym.

Jak informowaliśmy, ostatnie kontrole są rzekomo związane z toczącym się dochodzeniem policyjnym dotyczącym Lee Jung Hoon, prezesa zarządu Bithumb Korea i Bithumb Holdings. Dyrektor wykonawczy był podobno przedmiotem dochodzenia w sprawie domniemanego oszustwa gospodarczego związanego z tokenem znanym jako BXA. Token był rzekomo promowany jako natywny token Bithumb, który ostatecznie okazał się być zaangażowany w oszustwa na dużą skalę, które spowodowały straty inwestorów w wysokości 30 mld wonów (25 mln dolarów)..

Bithumb to największa giełda kryptowalut w Korei Południowej i dziewiąta co do wielkości giełda kryptowalut pod względem średniego dziennego wolumenu obrotu na świecie. Jak informowaliśmy w czerwcu tego roku, firma rzekomo planuje przeprowadzić pierwszą ofertę publiczną.

Bithumb nie jest jedyną giełdą kryptowalut w Korei Południowej, która ostatnio znalazła się w centrum uwagi policji w Seulu. Pod koniec sierpnia Seul Metropolitan Police Agency dokonała nalotu i przejęła dane z Coinbit, trzeciej co do wielkości giełdy kryptowalut w kraju. Giełda jest rzekomo zaangażowana w generowanie dochodu w wysokości 85 mln dolarów z manipulacji na rynku.

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzisiejszy dzień stoi pod znakim znacznych korekt wśród najpopularniejszych kryptowalut. Spadek notuje Bitcoin o -5,90%, Ethereum o -11,08%, XRP o -7,98%, Polkadot o -9,19%, Chainlink o -10,60% i Bitcoin Cash o -8,52%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 369.4 mld dolarów, a całkowity obrót 137.4 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button