News

#1175 Newsy z dnia 27.10.2020

Z wtorkowych wydarzeń: Jack Ma chwali burzliwą naturę kryptowalut; Bitomaty w Kolumbii rozkwitają; Indyjski bank oferuje usługi kryptograficzne w swoich 34 oddziałach; Największy bank Singapuru wkroczy w przestrzeń krypto; JP Morgan Chase wypuszcza własną kryptowalutę; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Jack Ma chwali burzliwą naturę kryptowalut:

Jack Ma, obecnie emerytowany założyciel Alibaba Group, niedawno rozmawiał z bankierami i organami regulacyjnymi na szczycie Bund w Szanghaju o roli, jaką waluty cyfrowe prawdopodobnie odegrają w przyszłym globalnym systemie finansowym:

Waluta cyfrowa może tworzyć wartość i powinniśmy pomyśleć o tym, jak ustanowić nowy typ systemu finansowego za pomocą waluty cyfrowej.

– mówi.

Wyraził opinię, że obecny system finansowy regulowany przez porozumienia bazylejskie jest zbyt konserwatywny i nie pasuje do rozwijającej się gospodarki Chin:

Po azjatyckim kryzysie finansowym kontrola ryzyka, na którą zwrócono uwagę w porozumieniach bazylejskich, skupiała się wyłącznie na kontroli ryzyka, a nie na rozwoju, i rzadko uwzględnia możliwości dla młodych ludzi i krajów rozwijających się.

– stwierdził.

Umowy bazylejskie przewidują międzynarodowe regulacje dla banków, które mają na celu zmniejszenie ryzyka systemowego w gospodarce światowej. Zasady stały się szczególnie rygorystyczne wraz z uchwaleniem Bazylei III w 2008 r. w odpowiedzi na światowy kryzys finansowy.

Ogłaszając przejście na emeryturę w 2018 roku, Ma powiedział, że wróci do nauczania. Pomimo odejścia Ma, Alibaba nadal się rozwijała, stając się jedną z największych firm na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej.

  • Bitomaty w Kolumbii rozkwitają:

Kolumbia ma teraz największą liczbę Bitomatów w Ameryce Łacińskiej. Według CoinATMRadar, Bogota, stolica kraju, ma ich 34, następnie Medellin z 11, a Bucaramanga i Cali z 4. Inne miasta z co najmniej jednym to Barranquilla, Cartagena, Cúcuta, La Hormiga i Pereira.

Do niedawna kraje takie jak Wenezuela i Argentyna były częściej omawiane jako hotspoty kryptograficzne pod względem adopcji regionalnej z powodu takich czynników, jak zawirowania polityczne i gospodarcze. Kolumbia podjęła jednak ważne kroki w kierunku uregulowania krajowej sfery kryptograficznej, a jej rząd zatwierdził pilotażowy program testowania transakcji kryptograficznych we wrześniu. Program pilotażowy, który działa w niedawno ustanowionej piaskownicy regulacyjnej, potrwa do 31 grudnia.

We wrześniu kolumbijskie Ministerstwo Informatyki i Komunikacji, czyli MinTIC, opublikowało szkic przewodnika wzywającego sektor publiczny do przyjęcia technologii blockchain, w tym płatności kryptograficznych.

Dane opublikowane w sierpniu przez Statista pokazały, że adopcja kryptowalut osiągnęła dwucyfrowe wartości w Brazylii, Kolumbii, Argentynie, Meksyku i Chile.

  • Indyjski bank oferuje usługi kryptograficzne w swoich 34 oddziałach:

Indyjski bank United Multistate Credit Co. Operative Society planuje rozszerzyć swoje usługi bankowe o kryptowaluty i produkty kryptowalutowe.

We współpracy z dostawcą usług bankowości kryptograficznej Cashaa, United utworzyło spółkę joint venture o nazwie UNICAS, której celem jest świadczenie zarówno usług bankowości kryptograficznej online, jak i usług w 34 fizycznych oddziałach w północnych Indiach.

Ruch ten związany jest z niepewnymi przepisami dotyczącymi kryptowalut w Indiach. Podczas gdy Sąd Najwyższy Indii zniósł zakaz bankowości kryptograficznej wprowadzony przez Bank Rezerw Indii w marcu, większość banków nadal sceptycznie podchodzi do świadczenia usług firmom kryptograficznym i osobom fizycznym zajmującym się walutami cyfrowymi.

UNICAS pozwoli posiadaczom kont United na integrację portfeli kryptowalut bezpośrednio z ich kontami. Klienci będą również mogli bezpośrednio kupować Bitcoiny, Ethereum, XRP i Cashaa, płacąc gotówką lub bezpośrednio z konta. Kiedy UNICAS zostanie uruchomiony, United pozwoli również swoim klientom zaciągać pożyczki pod kryptowaluty.

Kryptowaluty odnotowały znaczną popularność w Indiach od czasu rozpoczęcia lockdownu w marcu. Wiele indyjskich giełd kryptowalut zgłosiło wzrost wolumenu handlu kryptowalutami o 200% do 400%.

Kumar Gaurav, dyrektor naczelny Cashaa, powiedział, że zwiększone zainteresowanie kryptowalutami było głównym powodem ich integracji ze starszym systemem bankowym. Powiedział, że UNICAS pomoże rozpowszechniać wiarygodne informacje o kryptowalutach wśród głównego nurtu populacji indyjskiej i pomoże w dalszej adopcji kryptowalut w Indiach. Powiedział również, że dodanie usług kryptowalutowych do tradycyjnego banku pomoże Indiom przyjąć bardziej cyfrowy system płatności.

  • Największy bank Singapuru wkroczy w przestrzeń krypto:

Wydaje się, że DBS, największy bank detaliczny i komercyjny w Singapurze, wkracza w przestrzeń kryptowalut z trzema nowymi ofertami.

Według doniesień, DBS uruchamia handel i przechowywanie kryptowalut, a także platformę do prowadzenia ofert tokenów security. Opis oferty i jej składników pojawił się na krótko w witrynie DBS, zanim został usunięty kilka minut później.

Nadchodząca usługa kryptograficzna DBS – DBS Digital Exchange – będzie obsługiwać pięć głównych kryptowalut, w tym Bitcoina, Ethereum, XRP, Bitcoina Cash i Ethereum Classic. Obsługiwane waluty fiducjarne obejmują dolara amerykańskiego, dolara singapurskiego, dolara hongkońskiego i jena japońskiego. 

DBS Digital Exchange nie będzie sama przechowywać żadnych aktywów, zamiast tego „wszystkie zasoby cyfrowe są przechowywane w DBS Bank, który jest znany na całym świecie ze swoich usług powierniczych”.

DBS Digital Exchange umożliwi również małym i średnim przedsiębiorstwom oraz dużym korporacjom emisję tokenów security.

Jako firma regulowana przez Monetary Authority of Singapore, DBS zauważyła, że jej nadchodząca usługa kryptograficzna będzie oferować „wyraźne korzyści, takie jak zapewnienie bezpieczeństwa na poziomie instytucjonalnym”. Zgodnie z dokumentem, nadchodząca giełda wspierana przez banki ma również na celu zapewnienie solidnych środków w celu zapobiegania oszustwom i utrzymania ścisłej zgodności z przepisami dotyczącymi przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.

Pomimo opublikowanych dziś szczegółów, rzecznik DBS powiedział, że platforma jest nadal w fazie rozwoju:

Plany DBS dotyczące giełdy cyfrowej są nadal w trakcie prac i nie otrzymały zatwierdzeń organów regulacyjnych. Do czasu uzyskania zezwoleń nie będą publikowane żadne dalsze ogłoszenia.

– czytamy.

  • JP Morgan Chase wypuszcza własną kryptowalutę:

Bank inwestycyjny JPMorgan Chase po raz pierwszy w historii przeprowadzi transakcję przy pomocy swojej własnej kryptowaluty – JPM Coin. Wiele miesięcy spekulacji i domniemań staję się prawdą, kiedy to potężny bank inwestycyjny wypuszcza własną kryptowalutę.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Na giełdach po upływie doby obserwujemy falę zieleni. Bitcoin notuje wzrost o 5%, Ethereum o 3,8%, XRP o 1,5%, Bitcoin Cash o 2,2%, Binance Coin o 3,9% a Chainlink o 6,9%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 407 mld dolarów, a całkowity obrót 93.6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button