News

#1303 Newsy z dnia 04.03.2021

Z czwartkowych wydarzeń: BitGo nabył licencję New York Trust od miejscowego Departamentu Usług Finansowych; SEC: Prezes Ripple złożył wniosek o oddalenie sprawy; Crytpo.com uruchamia fundusz inwestycyjny o wartości 200 mld dolarów; Crypto Valley: Największe firmy odnotowały wzrost o 680% od połowy 2020 roku; Binance Smart Chain zhakowane na 31 mln dolarów; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • BitGo nabył licencję New York Trust od miejscowego Departamentu Usług Finansowych:

Jedna z większych amerykańskich firm zajmujących się przechowywaniem i zabezpieczaniem aktywów cyfrowych BitGo, nabyła licencję New York Trust od Departamentu Usług Finansowych stanu Nowy Jork.

Zgodnie z zapowiedzią, umożliwia to BitGo świadczenie usług powierniczych dla klientów instytucjonalnych w Nowym Jorku, którzy chcą dokonać dużych inwestycji w kryptowaluty zgodnie z lokalnymi przepisami.

Dzięki nowej licencji, BitGo zapewni kontrolę Poznaj swojego klienta, przeciwdziałanie praniu pieniędzy i zaoferuje przechowywanie kluczy kryptograficznych w trybie offline w skarbcach bankowych, oświadczył BitGo.

Prezes Mike Belshe, powiedział, że nowa karta zaufania od NYDFS pomoże firmie obsługiwać najważniejsze światowe organizacje finansowe z siedzibą w stanie Nowy Jork.

Belshe powiedział, że firma odnotowała znaczny wzrost liczby klientów instytucjonalnych:

Miniony rok był wyjątkowy dla BitGo i ogólnie dla rynków aktywów cyfrowych, głównie ze względu na napływ dużych instytucji usług finansowych, które wnoszą nowy poziom wiarygodności, płynności i stabilności do ekosystemu kryptowalut.

BitGo złożył wniosek o licencję w Nowym Jorku w sierpniu 2020 roku, aby rozpocząć działalność jako niezależny i regulowany depozytariusz w stanie

Założony w 2013 roku w Palo Alto w Kalifornii, BitGo zapewnia przechowywanie na poziomie instytucjonalnym dla kryptowalut, takich jak Bitcoin, a także obsługuje transakcje kryptograficzne. Firma jest wspierana przez Goldman Sachs, a także firmy branżowe, w tym Digital Currency Group i Galaxy Digital Ventures.

W zeszłym roku BitGo założyło dwie nowe spółki zależne w Szwajcarii i Niemczech, z których każda jest regulowana przez władze w odpowiednich jurysdykcjach.

  • SEC: Prezes Ripple złożył wniosek o oddalenie sprawy:

Chris Larsen, prezes Ripple, dołączył do dyrektora generalnego firmy, Brada Garlinghouse’a, w dążeniu do oddalenia sprawy złożonej przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd.

W liście do sądu złożonym w środę, prawnicy Larsena przedstawili cztery argumenty szczegółowo wyjaśniające powody, dla których sprawa przeciwko dyrektorowi Ripple powinna zostać rozpatrzona.

Zgodnie z listem, SEC nie może uzasadnić swoich twierdzeń, że Larsen „świadomie lub lekkomyślnie udzielił istotnej pomocy” w związku z naruszeniem sekcji 5 ustawy o papierach wartościowych z 1933 roku.

Argumentując dalej, w piśmie stwierdzono, że w 2015 roku, kiedy Larsen zajmował stanowisko dyrektora generalnego Ripple, zarówno Departament Sprawiedliwości, jak i Sieć Egzekwowania Przestępstw Finansowych Departamentu Skarbu zaklasyfikowały XRP jako walutę.

Opierając się na tej linii obrony, zespół prawny Larsena oświadczył również, że nie można powiedzieć, że dyrektor wykonawczy Ripple podjął działania w celu zapewnienia sukcesu sprzedaży XRP.

W czwartym akapicie argumentacji pismo stwierdziło, że upłynął termin przedawnienia jakiegokolwiek domniemanego udziału Larsena w sprzedaży XRP od 2013 roku, dodając:

Ponieważ SEC zarzuciła, że ​​sprzedaż XRP w okresie wieloletnim stanowiła tylko jedną ofertę, która rozpoczęła się w 2013 roku, to przedawnienie weszło w życie w 2018 roku.

W osobnym piśmie złożonym również w środę, prawnik Garlinghouse, Matthew C. Solomon, przedstawił dwa argumenty za oddaleniem sprawy przeciwko prezesowi Ripple.

Nawiązując do prawników Larsena, Solomon napisał do sędziego Analisy Torres z Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych dla Południowego Okręgu Nowego Jorku, stwierdzając, że FinCEN wcześniej klasyfikował XRP jako walutę wirtualną.

Przedstawiciel prawny Garlinghouse przeanalizował również sprawę SEC przeciwko prezesowi Ripple za osobiste naruszenie przepisów dotyczących papierów wartościowych. Według Solomona działania Garlinghouse dotyczące sprzedaży tokenów XRP były po prostu częścią jego obowiązków jako szefa firmy.

Jak wcześniej informowaliśmy, SEC złożyła skargę do sądu w lutym, oskarżając kierownictwo Ripple o wprowadzanie inwestorów w błąd i manipulowanie ceną „monety” XRP.

Zarówno SEC, jak i Ripple oświadczyły wcześniej, że ugoda przedprocesowa nie była w porządku obrad.

  • Crytpo.com uruchamia fundusz inwestycyjny o wartości 200 mld dolarów:

Crypto.com uruchomił ramię venture i przeznaczył 200 mln dolarów na inwestycje w obiecujące startupy kryptowalutowe. Dzieje się to, ponieważ firma stara się rozszerzyć swoje partnerstwa z przedsiębiorcami z branży krypto i blockchain.

Ogłoszone dziś, nowe ramię venture, o nazwie Crypto.com Capital, zostało uruchomione, aby przyspieszyć rozwój kryptowalut i ogólnie rozwój branży, zgodnie z komunikatem prasowym.

Fundusz o wartości 200 mln dolarów zostanie wykorzystany do zainwestowania w rundy początkowe obiecujących start-upów, a pojedyncze inwestycje mogą osiągnąć od 100.000 do 3 m;n dolarów. Inwestycje w rundach finansowania serii A sięgną od 3 do 10 mln dolarów.

Crypto.com (wcześniej Monaco) została założona w 2016 roku i od tego czasu uruchomiła aplikację do płatności mobilnych, która zapewnia użytkownikom aż 20% zniżki przy zakupach za pomocą natywnych monet CRO z łańcucha blokowego. W ramach projektu uruchomiono również program obstawiania, który zwraca do 14% odsetek oraz kartę Visa, którą można wypełnić krypto lub fiat.

Kris Marszalek, współzałożyciel i dyrektor generalny Crypto.com, mówił o rzekomej 10 milionowej bazie użytkowników projektu, dodając, że długoterminowe partnerstwa są jego priorytetem.

Crypto.com Capital daje założycielom branży kryptograficznej dwie rzeczy: renomowany główny inwestor dla swoich początkowych rund lub serii A oraz priorytet uruchomienia na najszybciej rozwijającej się detalicznej platformie kryptograficznej na świecie z ponad 10 milionami użytkowników. Szukamy długoterminowych partnerstw z przedsiębiorcami z każdego sektora branży kryptowalut, abyśmy mogli wspólnie je rozwijać.

– powiedział Marszalek.

Bobby Bao, współzałożyciel Crypto.com i lider nowego skrzydła Crypto.com Capital powiedział, że ramię venture zapewni start-upom bezpośredni dostęp do swojej globalnej bazy użytkowników, oprócz wczesnego finansowania:

Motto i zasada działania Crypto.com Capital to „Founders First”. Jako twórcy firm rozumiemy, jak trudno jest wcielić w życie pomysły zmieniające zasady gry. Pionierzy branży mogą liczyć na to, że będziemy działać szybko, zapewniając zarówno kapitał, jak i dostęp do globalnej bazy użytkowników, pomagając im odnieść sukces.

Na początku marca Crypto.com zostało sponsorem zespołu wyścigowego Formuły 1 Aston Martin. Logo firmy pojawi się na samochodach zespołu w sezonie wyścigowym 2021–2022.

  • Crypto Valley: Największe firmy odnotowały wzrost o 680% od połowy 2020 roku:

Raport opracowany przez szwajcarską firmę venture capital ujawnił, że wartość pięćdziesięciu największych firm działających w słynnej w kraju Crypto Valley wzrosła o 680% od lipca 2020 roku.

W raporcie Top 50, autorstwa Zug’s Crypto Valley Venture Capital, stwierdzono, że wartość 50 największych firm  wzrosła z 37.5 mld dolarów w lipcu 2020 roku do 254.9 mld dolarów w lutym 2021 roku.

W raporcie przeanalizowano firmy działające w szwajcarskim kantonie Zug (AKA Crypto Valley) i stwierdzono, że od lipca liczba firm blockchain w regionie wzrosła o 4,4% do 960. W tym samym okresie liczba pracowników zatrudnionych w sektorze walut cyfrowych w regionie wzrosła o 8,5% do 5184 osób.

W Crypto Valley znajduje się teraz jedenaście krypto jednorożców o wartości ponad 1 mld dolarów każdy. Są to Ethereum, Cardano, Polkadot, Aave, Cosmos, Solana, Tezos, Dfinity, Near, Nexo i Diem (dawniej zwane Libra) .

Pomimo lokalnych obaw, że sektor spadnie w wyniku pandemii, to badania wykazały, że dolina przetrwała kryzys, a dyrektor generalny i założyciel, Mathias Ruch, stwierdził:

Po wejściu z pewnymi obawami w kryzys Corona w marcu 2020 roku, jesteśmy teraz pewni przyszłości. Pozytywny rozwój był widoczny już we wrześniu. Wciąż powstają nowe startupy, które aktywnie wybierają Crypto Valley jako swój dom.

Szwajcaria od dawna stanowi centrum aktywności dla startupów blockchain i kryptowalut ze względu na korzystne przepisy tego kraju. Autor raportu, Ralf Kubli, stwierdził:

Szwajcaria szczyci się jednym z najbardziej zaawansowanych na świecie przepisów dotyczących technologii blockchain, dzięki czemu stworzyła mocne i solidne podstawy dla przyszłego dobrobytu Crypto Valley.

W ogłoszeniu z września 2020 roku ujawniono, że obywatele Szwajcarii i firmy z siedzibą w Zug będą w stanie zapłacić do 100.000 CHF (około 108.750 USD) swoich podatków w Bitcoin lub Ethereum od lutego 2021 roku.

  • Binance Smart Chain zhakowane na 31 mln dolarów:

Dziś około godziny 10:00 Meerkat, zdecentralizowany protokół finansowy (DeFi) na platformie Binance Smart Chain, stracił tokeny BNB o wartości 31 milionów dolarów. Chociaż zespół deweloperów początkowo twierdził, że padł ofiarą exploita, usunął od tego czasu wszystkie kanały społecznościowe. Ze względu na jego charakter niektórzy uważają, że zespół deweloperski sam zlikwidował i okradł fundusze użytkowników. To rodzaj oszustwa potocznie określany jako „Rugpull”.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzisiejsza doba upływa nam pod znakiem spadków prawie wszystkich czołowych kryptowalut. Korektę notuje Bitcoin o -3,55%, Ethereum o -1,53%, Cardano o -8,56%, Polkadot o -4,33%, Litecoin o -3,03%, Chainlink o -5,68%, Bitcoin Cash o -3,76% i Stellar o -1,69%. W górę idzie XRP o 7,14%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.52 bln dolarów, a całkowity obrót 130.8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button