News

#1494 Newsy z dnia 11.09.2021

Z sobotnich wydarzeń: Diem nadal stara się przekonać do siebie organy regulacyjne; Szwajcarska giełda SIX otrzymałą zgodę na uruchomienie rynku kryptowalut; Wolumen NFT OpenSea spadł o 50%; Amerykańskie miasto Lone Star jest zainteresowane BTC; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Diem nadal stara się przekonać do siebie organy regulacyjne:

Według The Washington Post, Diem ma trudności z dojściem do porozumienia ws. regulacji z wyższymi decydentami w administracji Bidena.

Nawet przy pełnej sile lobbingowej Facebooka, projekt cyfrowej waluty nadal nie został uruchomiony.

Zgodnie z doniesieniami, David Marcus, szef Facebook Financial (F2), spotkał się z regulatorami w Waszyngtonie na początku września. Według anonimowych źródeł obecnych na spotkaniu, Marcus argumentował za znaczeniem krypto w poszerzaniu dostępu do produktów finansowych, podkreślając jednocześnie zalety aplikacji płatniczej Diem, Novi.

Przedstawiciele Diem cytowani przez The Washington Post twierdzą, że regulatorzy są zadowoleni z niektórych zmian konstrukcyjnych wprowadzonych w ramach projektu.

Diem wprowadził znaczące zmiany w swoim pierwotnym mandacie opublikowanym w 2019 roku. Pierwotnie ochrzczone mianem Libra, przedsięwzięcie wspierane przez Facebooka zostało początkowo zaprojektowane jako globalny system płatności, który obejmował „Facebook Coina” wspieranego przez koszyk walut fiducjarnych.

Zgodnie z Diem, projekt ma na celu wprowadzenie na rynek indywidualnych walut cyfrowych powiązanych z fiat, zaczynając od stablecoina zakotwiczonego w z dolarze amerykańskim. Diem starał się również rozwiać obawy regulacyjne dotyczące prania pieniędzy.

Jednak obserwatorzy z Waszyngtonu twierdzą, że kluczowi decydenci, tacy jak sekretarz skarbu Janet Yellen i kilku członków Kongresu, są przeciwko prywatnie emitowanym stablecoinom. Rzeczywiście, senator Elizabeth Warren niedawno określiła kryptowaluty jako nowy shadow bank, jednocześnie wyrażając obawy dotyczące stablecoinów.

  • Szwajcarska giełda SIX otrzymałą zgodę na uruchomienie rynku kryptowalut:

Szwajcarski Urząd Nadzoru Rynku Finansowego ogłosił udzielenie zgody regulowanej szwajcarskiej giełdzie SIX na uruchomienie cyfrowego rynku aktywów i centralnego depozytu papierów wartościowych zbudowanego w oparciu o technologię DLT.

Uruchomienie początkowo planowane w drugiej połowie 2019 r., zostało opóźnione przez przeszkody regulacyjne. Chociaż nie ogłoszono konkretnej daty, oczekuje się, że klienci będą mogli zapoznać się z ofertami giełdy w najbliższej przyszłości.

W lutym tego roku 21 Shares wprowadziło na giełdę SIX pierwszy na świecie produkt ETP Polkadot, po rozpoznaniu rosnącego popytu na aktywa w regionie.

Powszechnie nazywana doliną kryptowalut, Szwajcaria uważana jest za jedną z najbardziej przychylnych jurysdykcji na świecie dla działalności kryptowalutowej. Naród świadomie sprzeciwił się zmianie swoich przepisów podatkowych w czerwcu, przedstawiając swoje przekonanie, że obecna infrastruktura w wystarczającym stopniu umożliwi rozwój technologii Blockchain i DTL.

Globalny szef giełd SIX, Thomas Zeeb, podzielił się swoimi poglądami na temat zatwierdzenia:

Cyfryzacja rynków finansowych postępuje w szybkim tempie i chociaż ostateczny kształt rynku wciąż ewoluuje, jest to ważny kamień milowy w zapewnianiu inwestorom instytucjonalnym bezpiecznej i solidnej infrastruktury.

– powiedział.

  • Wolumen NFT OpenSea spadł o 50%:

Po kolosalnym wzroście wolumenu sprzedaży o 4 mld dolarów w sierpniu wiodącego rynku NFT OpenSea, najnowsze dane wskazują na metaforyczny powrót na ziemię po locie w stronę księżyca.

Rynki NFT w dużej mierze zbliżyły się do niedźwiedziego nastroju obserwowanego na rynkach kryptowalut w ciągu ostatniego tygodnia, kiedy to platformy, kolekcje i ceny minimalne ulegają korektom.

Dane analityczne z DappRadar pokazują, że w ciągu ostatniego siedmiodniowego okresu wielkość sprzedaży na OpenSea gwałtownie spadła o prawie 50% do 792,23 mln dolarów z puli 156 811 traderów, czyli o 10% mniej niż w poprzednim tygodniu.

Pomimo tej krótkoterminowej korekty, OpenSea nadal ma dominującą pozycję nad swoimi najbliższymi konkurentami Axie Infinity i CryptoPunks, notowanymi na metryce wolumenu z odpowiednio 158,24 mln dolarów i 45,92 mln dolarów.

W tym tygodniu w wyniku wystąpienia błędu na platformie wpływającego na transfery ERC721 przypadkowo usunięte zostały aktywa NFT niewielkiej liczby użytkowników o łącznej wartości 100, 000 dolarów. Incydent został szybko rozwiązany, a środki zwrócone.

  • Amerykańskie miasto Lone Star jest zainteresowane BTC:

Położone w Teksasie miasto Lone Star chce stać się istotnym punktem na Bitcoinowej mapie świata. Najpierw jednak Teksas musi wprowadzić istotne zmiany w konstytucji stanowej, bo bez tego nie będzie mógł konkurować z innymi amerykańskimi stanami.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzień na giełdach kończy się wzrostami. Liderami dzisiejszego dnia zostały Cardano oraz Solana z wynikami dodatnimi na poziomie kolejno o 13,4% i 8,3%. Bitcoin odnotował wzrost o 0,8%, Ethereum o 1,1%, Binance Coin o 2,5% a XRP o 3,2%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.100 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 123 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.