News

#1566 Newsy z dnia 22.11.2021

Z poniedziałkowych wydarzeń: Rosja: Krypto może obniżyć podstawę opodatkowania; Zespół Shiba Inu ostrzega przed oszustwami; CryptoCom uruchomił portal OTC dla klientów biznesowych; Ethereum: TVL osiąga historyczny rekord; Czy to koniec gry dla Cardano?; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Rosja: Krypto może obniżyć podstawę opodatkowania:

Rosyjska Federalna Służba Podatkowa (FTS) aktywnie monitoruje rynek kryptowalut, aby zapobiegać uchylaniu się od płacenia podatków, powiedział szef FTS Daniił Jegorow.

Kryptowaluty mogą potencjalnie spowodować „znaczną erozję” rosyjskiej bazy podatkowej, przekonywał Egorow w poniedziałkowym wywiadzie dla lokalnego media RBC.

Jednak transakcje kryptowalutowe są nadal możliwe do śledzenia i powinny być zgłaszane, powiedział urzędnik, dodając, że FTS jest gotowy do wdrożenia automatycznych systemów śledzenia do przetwarzania dużych ilości danych.

Kiedy wchodzisz w przestrzeń cyfrową, wciąż zostawiasz ślad. To kwestia czasu, zanim ten ślad zostanie zidentyfikowany.

– oświadczył Jegorow.

Urzędnik zauważył również, że FTS wymyśla teraz sposoby reagowania na praktyki uchylania się od płacenia podatków kryptograficznych, ponieważ władze starają się ograniczyć taką działalność, a nie tylko ją zidentyfikować.

Chcielibyśmy znaleźć rozwiązania, które eliminują problem jako zjawisko, a nie tylko identyfikują działania konkretnego gracza.

– dodał Egorov.

Wiadomość pojawia się wkrótce po tym, jak Bank Rosji zaproponował w zeszłym tygodniu wprowadzenie odpowiedzialności karnej za „nielegalny obrót cyfrowymi aktywami finansowymi” w ramach celów rynku finansowego kraju na 2022 rok i lata 2023-2024. W ramach propozycji bank centralny chce ustanowić procedurę opodatkowania kryptowalut.

Rosyjska Duma Państwowa zatwierdziła ustawę o opodatkowaniu kryptowalut w pierwszym czytaniu w lutym 2021 roku, wymagając od mieszkańców zgłaszania transakcji kryptograficznych na łączną kwotę przekraczającą 7.800 USD rocznie. Aby przejść do drugiego czytania, ustawodawca postanowił w połowie października wyznaczyć właściwą komisję, tj. Komisję Dumy Państwowej ds. Budżetu i Podatków.

Według Siergieja Khitrowa, założyciela rosyjskiej imprezy kryptowalutowej Blockchain Life, rosyjskie firmy kryptograficzne mogą potencjalnie generować podatki o wartości nawet 4 mld dolarów rocznie. Według niego lokalna społeczność kryptograficzna do tej pory wykazała „całkowitą porażkę”, aby zrozumieć, jak płacić podatki od kryptowalut.

Wiadomość pojawia się, gdy amerykańscy prawodawcy walczą ze zmianami w zasadach sprawozdawczości podatkowej dla transakcji kryptograficznych o wartości ponad 10.000 USD w nowo uchwalonej ustawie. Została ona wstępnie zatwierdzona przez Senat w sierpniu, co spotkało się z propozycją kompromisowej poprawki przez grupę sześciu senatorów, w tym Cynthie Lummis.

  • Zespół Shiba Inu ostrzega przed oszustwami:

Zespół odpowiedzialny za kryptowalutę memową Shiba Inu (SHIB) wydał publiczne ostrzeżenie przed trwającymi oszustwami internetowymi, których celem są głównie inwestorzy altcoinowi zainteresowani tokenami SHIB.

Proaktywny alert o oszustwie pojawił się w formie tweeta opisującego różne metody stosowane do oszustw niczego niepodejrzewających ofiar ze społeczności Shiba Inu.

W ostrzeżeniu stwierdzono dalej:

Fałszywa grupa Shiba Telegram jest udostępniana we wszystkich mediach społecznościowych. Oszuści podszywają się pod oficjalne konta i tworzą fałszywych użytkowników oraz odpowiadają na ogólne posty.

Podczas gdy Shiba Inu przyciąga aspirujących kryptowalutowych milionerów i miliarderów, oszuści nasilili wysiłki, celując w nieostrożnych inwestorów na platformach społecznościowych, w tym na Twitterze i Telegramie. Niektóre z typowych metod używanych do kontaktowania się z potencjalnymi ofiarami to podszywanie się pod oficjalne konta i ukierunkowanie na hashtagi, takie jak #shib #shibarmy #leash #shibaswap i #bone.

Co więcej, ostrzeżenie o oszustwie Shiba Inu podkreśliło, że społeczność nie oferuje żadnych promocji, w tym zrzutów, bonusów i prezentów. Zasadniczo oczekuje się z nadzieją, że inwestorzy powstrzymują się od udostępniania kluczy do portfela, danych uwierzytelniających lub dołączania i śledzenia fałszywych kont w mediach społecznościowych.

Czerpiąc inspirację z sukcesu Shiba Inu, liczne tokeny z motywem psów zaczęły zalewać rynek kryptowalut. Niedawno, 28 października, SHIB osiągnął rekordowy poziom 0.000086 USD, natomiast ma problemy z utrzymaniem swojej wartości.

Zespół programistów Shiba Inu opracował również i wydał inny token o nazwie Doge Killer (LEASH), który również odnotował ostatnio 130,3% wzrost.

Oprócz powszechnego przyjęcia tokena, rosnąca społeczność inwestorów umieściła SHIB na niektórych z najpopularniejszych giełd kryptowalut, w tym Binance.US i Crypto.com.

  • CryptoCom uruchomił portal OTC dla klientów biznesowych:

W poniedziałkowym komunikacie prasowym giełda ujawniła, że ​​nowy portal OTC umożliwi niewielu uprawnionym użytkownikom otrzymywanie natychmiastowych kwotowań dla dużych transakcji OTC, które często wykonywane są ręcznie.

Rozwiązanie to umożliwia inwestorom instytucjonalnym i kilku handlowcom detalicznym o dużym wolumenie kupowanie lub sprzedawanie par handlowych po wstępnie zatwierdzonej cenie za pomocą wewnętrznego mechanizmu kwotowania, który może dostarczyć je w ciągu chwili

Giełda zauważyła, że portal OTC pozwoli wybranym użytkownikom korzystać z warunków rynkowych i realizować duże transakcje tak szybko, jak to możliwe.

Współzałożyciel i dyrektor generalny CryptoCom, Kris Marszalek, powiedział:

Cieszymy się, że możemy uruchomić nasze rozwiązanie OTC dla klientów instytucjonalnych i VIP-ów, umożliwiając im łatwe wykonywanie transakcji blokowych i bardziej efektywne wykorzystywanie okazji rynkowych.

Zgodnie z ogłoszeniem, tylko kilku wybranych VIP-ów instytucjonalnych i detalicznych może teraz uzyskać dostęp do nowej usługi. Giełda wyjaśniła jednak, że wkrótce dostęp do rozwiązania uzyskają wszyscy klienci instytucjonalni i VIP.

CryptoCom został założony w 2016 roku, a domena została kupiona podobno za 12 milionów dolarów w 2018 roku. Od tego czasu firma kryptograficzna z siedzibą w Singapurze zdołała wyrobić sobie markę w szybko rozwijającej się branży aktywów cyfrowych.

Podmiot znajduje się obecnie w pierwszej dziesiątce giełd kryptograficznych na świecie. Obsługuje ponad 10 mln użytkowników rozsianych po całym świecie dzięki wysoce intuicyjnej aplikacji kryptograficznej.

Platforma posiada jeden z największych na świecie programów kart kryptograficznych, CryptoCom Visa Card. Oferuje również platformy prezentujące jedne z największych trendów na rynku, w tym portfel CryptoCom DeFi i platformę CryptoCom NFT.

Tymczasem, w miarę jak CryptoCom kontynuuje wprowadzanie nowych funkcji i rozszerzanie swoich globalnych kampanii marketingowych i partnerstw, jego natywny token CRO nabiera tempa.

Krótko po tym, jak firma zdobyła prawa do nazwy Staples Center za 700 mln dolarów, CRO zyskało ponad 50%, osiągając nowy rekord wszech czasów w wysokości 0.79 USD.

W chwili redagowania tego tekstu token kosztuje 0.7 USD i plasuje się na 13. miejscu wśród największych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej.

  • Ethereum: TVL osiąga historyczny rekord:

Całkowita wartość zablokowana (TVL) w sieciach warstwy drugiej Ethereum osiągnęła nowy rekord, ponieważ opłaty za gaz stale rosną, napędzając dalszą adopcję.

Platforma analityczna drugiej warstwy L2beat donosi, że TVL w różnych protokołach i sieciach warstwy drugiej osiągnęła rekordowy poziom 5.64 mld dolarów.

Rozwiązania skalowania drugiej warstwy zapewniają znacznie wyższą przepustowość transakcji i niższe opłaty transakcyjne, a ich przyjęcie znacznie wzrosło w listopadzie, gdzie odnotowano najwyższe średnie opłaty za gaz w historii sieci Ethereum.

Zdecentralizowana giełda instrumentów pochodnych dYdX (DEX) jest na drugim miejscu z 975 mln USD w TVL, a druga warstwa Loopring DEX jest na trzecim miejscu z 580 mln USD, natomiast jego własny token LRC stanowi większość jego wartości zablokowanej.

TVL warstwy drugiej zwiększył się ponad dwukrotnie od początku października, rosnąc o 110% z 2.68 mld dolarów do obecnego poziomu.

Według BitInfoCharts średnie opłaty transakcyjne Ethereum wynoszą obecnie około 40 USD. 9 listopada osiągnęli poziom około 65 dolarów, a w ciągu ostatnich czterech miesięcy zwiększyli się o 700%.

Ceny gazu różnią się w zależności od operacji. Prosty transfer tokena ERC-20 może obecnie kosztować około 45 USD, a bardziej złożona interakcja z inteligentnymi kontraktami lub zamiana Uniswap może kosztować aż 140 USD, według Etherscan.

Rejestracja nazwy w Ethereum Name Service może kosztować setki dolarów w gazie, mimo że rzeczywista nazwa domeny kosztuje zaledwie kilka dolarów rocznie.

Od października zdecentralizowane platformy finansowe kompatybilne z wieloma łańcuchami odnotowały rekordowe napływy, ponieważ inwestorzy i deweloperzy próbują uniknąć sieci Ethereum z powodu rosnących opłat za gaz.

  • Czy to koniec gry dla Cardano?:

Jeżeli chodzi o wprowadzenie smart kontraktów na Cardano, trudno mówić dziś o spektakularnym sukcesie. Chociaż – technicznie rzecz biorąc – funkcjonalność ta została uruchomiona, to krytyczny element infrastruktury został znacząco opóźniony. Oznaczało to, że pomimo faktu, że wielu deweloperów przygotowało swoje zdecentralizowane aplikacje, nie mieli możliwości, aby udostępnić je publicznie.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzisiejsza doba to dominacja czerwieni na giełdach. Korektę notuje Bitcoin o -3,75%, Ethereum o -3,80%, Cardano o -4,31% i XRP o -3,02%. W górę idzie Solana o 2,15%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.59 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 118.9 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, cryptopotato.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.