News

#185 Aktualności z dn. 21.01.2018

Z sobotnich wydarzeń: Szwajcaria będzie popierać kryptowaluty na szczycie G20; Bitcoin na dobrej drodze; Będą możliwe błyskawiczne transakcje z BTC na BCH; Na wyspie Bali nie będzie można płacić Bitcoinem; Bitcoin w górę, alty w górę.

• Szwajcaria będzie popierać kryptowaluty na szczycie G20:

Kraje na całym świecie pozostają podzielone przez rewolucję kryptowalutową, która pojawiła się w ciągu ostatniego roku. Niektóre, takie jak Chiny, starają się wykorzenić wszystkie jego przypadki, ale inne, w tym Szwajcaria, przyjmują krypto z otwartymi ramionami.

Przed szczytem kryptograficznym G20, który może doprowadzić do fali działań regulacyjnych, Szwajcaria wyszła z pełnym poparciem technologii, co potwierdził minister gospodarki Johann Schneider-Ammann. Zamożna gmina Zug stała się domem dla licznych firm zajmujących się technologią Blockchain, w tym Fundacji Ethereum. Zebrane doświadczenia w Zug są bardzo pozytywne i jest w Szwajcarii chęć rozszerzenia tego na cały kraj.

Teraz osiągnęliśmy innowacyjny moment w świecie finansów. Kryptowaluty są częścią czwartej rewolucji przemysłowej. Obserwujemy, co z tego wyniknąć. Z mojej strony staram się zidentyfikować możliwości oraz ryzyko i zdecydować: czy jest to przyszły biznes z przyszłymi miejscami pracy, czy też nie? Dlatego wspieram kręgi, które sobie z tym radzą.

– powiedział Schneider-Ammann i dalej wychwalał zalety innowacyjnych technologii fintech, mówiąc, że Szwajcaria wzrosła i ustabilizowała się finansowo, właśnie dzięki tej samej akceptacji pionierskiej technologii.

Minister stwierdził też, że jest zbyt wcześnie, aby regulować kryptowaluty, ponieważ nie ma jasnego kierunku, w którym będzie prowadzona innowacja. Ważne jest, aby pamiętać, że Szwajcaria nie jest w UE. W związku z tym, jest ona wolna od różnorodnych i często duszących rozporządzeń UE, z którymi muszą sobie poradzić inne narody, takie jak Francja i Niemcy. Schneider-Amman dodał również:

Jesteśmy kim jesteśmy. Musimy i chcemy być w stanie określić naszą własną przyszłość. Dokonujemy naszych doświadczeń i oczywiście dokonujemy porównań krzyżowych z sąsiadami i odległymi konkurentami. Francja i Niemcy proponują surowe regulacje, być może w celu stłumienia rywalizujących narodów, takich jak Szwajcaria, Japonia czy Wielka Brytania. Szczyt odbędzie się w marcu, a wnioski dotyczące rozporządzenia zostaną przedłożone jako wspólne stanowisko francusko-niemieckie dla ich odpowiedników w G20. Wielka Brytania może wraz ze Szwajcarią szeroko korzystać z technologii Blockchain, jeśli kiedykolwiek zdoła rozwiązać swoje problemy z Brexitem i wreszcie pójdzie naprzód ze swoim przemysłem fintech.

• Bitcoin na dobrej drodze:

Po gwałtownych spadkach i dość wyraźnych odbiciach Bitcoina, wiele wskazuje na to, że jest na dobrej drodze. W okolicach 13.000 – 13.500 dolarów za jednostkę, nastąpią decyzje, w którą stronę przez kolejne dni, będzie się kierowała największa z kryptowalut. Na tym poziomie sporo osób rozpocznie wyprzedaż, co najpewniej spowoduje chwilowe obniżenie kursu. Jeśli korekta będzie jednak głęboka i sięgnie poniżej 10.700 dolarów, przebijając wsparcie, będzie bardzo prawdopodobny powrót i spadek do 8.000 dolarów.

Jeśli ten ciemniejszy scenariusz zostanie zrealizowany, ustanowienie nowego rekordu cenowego będzie przez kolejne tygodnie, a może nawet miesiące bardzo trudne. Wariant optymistyczny i na pewno nie mniej realny, zakłada, że w bardzo bliskim czasie, Bitcoin rozpocznie rajd w kierunku 17.000 dolarów. Zakładamy, że najbliższe dni wykreują bardzo dobre notowania dla altów.

Warto jednak pamiętać, że na zachowanie Bitcoina, bardzo duży wpływ mają informacje związane z jego regulacjami i akceptacją na całym świecie.

• Będą możliwe błyskawiczne transakcje z BTC na BCH:

Procesor płatności BitPay ogłosił integrację z giełdą ShapeShift w celu natychmiastowego dostarczania transakcji z Bitcoina do Bitcoin Cash. Nowe partnerstwo pozwoli użytkownikom przeprowadzać wymiany między tymi walutami w portfelach BitPay i Copay.

Bitpay został założony w 2011 roku i jest jedną z największych międzynarodowych bramek płatności Bitcoina. ShapeShift to z kolei platforma giełdowa kryptowalut, która koncentruje się na natychmiastowych transakcjach pomiędzy wieloma kryptowalutami.

Bitcoin Cash jest forkowym odłamem Bitcoina, wprowadzonym 1. sierpnia 2017 roku w celu zwiększenia limitu rozmiaru bloków Blockchain – i co za tym idzie – liczby transakcji, które mogą być przetwarzane przez sieć co minutę.

Od momentu wprowadzenia waluty na rynek, BCH został przyjęty przez wiele dużych giełd walut, takich jak Coinbase, Bitfinex, Bitstamp, Kraken, ShapeShift czy Bittrex.

• Na wyspie Bali nie będzie można płacić Bitcoinem:

Bitcoin znajduje się pod intensywnym nadzorem na Bali – wyspie w indonezyjskim archipelagu. Funkcjonariusze Banku Centralnego starają się rozwiązać problem kryptowaluty kraju. Causa Iman Karana, szef przedstawicielstwa Banku Indonezji na Bali, powiedział:

Z niektórych wpisów w mediach społecznościowych dowiedzieliśmy się, że Bali stała się przystanią dla transakcji bitcoinowych, a następnym krokiem będzie zakazanie ich zgodnie z przepisami prawa. Dlatego prosimy ludzi, aby już z kryptowalut nie korzystali. Specjalna jednostka kryminalno-dochodzeniowa zajmie się egzekwowaniem zasady, mówiącej, że wszystkie transakcje w Indonezji mają być dokonywane przez rupię.

Kraj ten wcześniej był zgłaszany jako mający znaczącą lokalną zgodę na korzystanie z Bitcoina, ale ostatnie doniesienia wskazują, że rząd próbuje ograniczyć korzystanie z cyfrowych walut. Ryzyko prania pieniędzy i działalności przestępczej doprowadziło do zwiększenia kontroli.

Surowa retoryka przeciwko Bitcoinowi i innym kryptowalutom na Bali, we wschodnim regionie bardziej przypomina Chiny czy Koreę Południową, a niżeli łagodniejszą i bardziej otwartą Australię.

• Bitcoin w górę, alty w górę:

Tak jak pisaliśmy wyżej, Bitcoin notuje dzisiaj wyraźne wzrosty, a wraz z większość altów. Wartość BTC w porównaniu do poprzedniej doby, wzrosła o 12,4%, natomiast inne czołowe kryptowaluty, takie jak Ethereum czy Ripple, kolejno o 10,2% i 3,1%. Najlepszy wynik spotkał EOS, którego cena wskoczyła o 32,9%. Na rynek od wczoraj wpłynęło łącznie 57 mld dolarów, a jego kapitalizacja rynku wynosi na ten moment 633 mld dolarów.

źródło: bitcoinist.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button