News

#335 Newsy z dnia 19.06.2018

Z wtorkowych wydarzeń: Binance będzie wspierać startupy na Malcie; Japonia poprawi koniunkturę znanych giełd; Hiszpańskie banki wykorzystają Blockchain; Słynna rezydencja do kupienia za kryptowaluty; Na giełdach spokojne wzrosty.

• Binance będzie wspierać startupy na Malcie:

Maltańska Giełda Papierów Wartościowych (MSE) ogłosiła, że ​​giełda Binance będzie wspierać swój nowo uruchomiony program dot. startupów kryptograficznych i fintech, jak poinformował Finanse Magnates.

Program MSX FinTech Accelerator ma na celu wsparcie i mentoring startupów fintech i przedsiębiorców, aby stali się bardziej konkurencyjni. W ramach programu, oferowane będą usługi takie jak wewnętrzna księgowość i płace, obiekty – w tym biura i sale konferencyjne – centrum szkoleniowe i usługi komunikacyjne. Thomson Reuters również podobno przystąpił do programu jako mentor.

Komentując program akceleracyjny, przewodniczący MSE Joseph Portelli powiedział, że dzięki tej wymianie zarówno lokalne, jak i zagraniczne organizacje szybciej wprowadzą swoje produkty na rynek, oferując „łatwy dostęp do gotowego rozwiązania”. Rzecznik Binance powiedział:

Przenieśliśmy nasze operacje na Maltę właśnie dlatego, że pokazały swoje postępowe podejście do wspierania i rozwoju przemysłu krypto i Blockchain. Malta tworzy bezpieczne i legislacyjne środowisko, dzięki któremu branża może zyskać reputację, przyciągając firmy takie jak nasza i wiele innych. Maltańska giełda odzwierciedla te wartości, zapewniając infrastrukturę dla przedsiębiorców i firm rozpoczynających działalność, aby rozwijać się w wysoce konkurencyjnej branży.

Binance jest jedną z największych cyfrowych giełd walut na świecie, z 24-godzinnym obrotem handlowym wynoszącym prawie 1,2 mld dolarów. Obecnie jego token Binance Coin wynosi 16,68 dolarów przy całkowitej kapitalizacji rynkowej w wysokości 1,9 mld dolarów, zgodnie z CoinMarketCap. Binance pracuje również nad uruchomieniem nowej platformy transakcyjnej na Malcie, która pozwoli na handel kryptowalutami, co ma zostać zrealizowane do końca roku.

• Japonia poprawi koniunkturę znanych giełd:

Japońska Agencja Usług Finansowych (FSA) wyda do końca bieżącego tygodnia zawiadomienia o ulepszeniu działalności pięciu zarejestrowanych giełd kryptowalut, jak podaje dziś Cointelegraph Japan.

Zgodnie z inspekcjami FSA, giełdy kryptowalutowe BitFlyer, Quoine, Bitbank, BITPoint Japan i BtcBox nie mają odpowiednich wewnętrznych systemów zarządzania, w tym środków zapobiegających praniu brudnych pieniędzy. BitFlyer, Quoine i Bitbank to jedne z największych giełd kryptograficznych zarówno w kraju, jak i na świecie, które obecnie znajdują się na miejscach 18-27 według wysokości obrotu.

Giełdy zapytane o informacje o poprawie koniunktury, nie chciały odpowiadać na pytania.

Po styczniowym ataku NEM o wartości 532 mld dolarów z japońskiej giełdy kryptowalut Coincheck, FSA rozpoczęło kontrole giełd kryptograficznych, wydając wiele zawiadomień o usprawnieniach działalności, wstrzymując operacje kilku giełd.

Od kwietnia 2017 r., wszystkie giełdy kryptograficzne w Japonii muszą być zarejestrowane na licencji FSA do działania. Na początku czerwca, FSA odrzuciła po raz pierwszy wniosek jednej giełdy kryptowalut, powołując się na obawy, że giełda – której usługi zostały już zawieszone dwukrotnie tej wiosny – nie zapewniła odpowiedniej weryfikacji tożsamości klienta w przypadku podejrzanych transakcji.

• Hiszpańskie banki wykorzystają Blockchain:

Wielkie hiszpańskie konsorcjum bankowe Niuron, ogłosiło, że opracowuje platformę, mając na celu opracowanie systemu opartego na technologii Blockchain do identyfikowania i rejestrowania tych klientów, którzy otwierają tam swoje konta po raz pierwszy.

Niuron uważa, że ​​nowa platforma poprawi szybkość działania, zmniejszy liczbę oszustw i zapobiegnie praniu brudnych pieniędzy. Ma ona przynieść korzyści klientom, ponieważ ma skrócić czas potrzebny na proces rejestracji i zapewnić klientom większą kontrolę nad swoimi danymi osobowymi.

Po zakończeniu pracy nad platformą, dane klientów będą udostępniane różnym bankom i instytucjom finansowym. Choć pozornie upraszcza on identyfikację cyfrową, będzie również zgodny z najnowszymi przepisami UE dotyczącymi ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO) i nowoczesnymi standardami bezpieczeństwa.

W skład konsorcjum Niuron wchodzą Abanca, Bankia, Caixabank, Caixa Ontinyent, Ibercaja, Kutxabank, Liberbank, Unicaja Banco i Cecabank. Według raportu Economipedia opartego na aktywach i kapitalizacji, Caixabank był trzecim co do wielkości bankiem w Hiszpanii w 2017 roku. Ibercaja, Kutxabank i Abanca również znalazły się w czołowej dziesiątce kraju.

Ramy prawne dotyczące PKBR zostały przyjęte przez UE 25 maja br. i przewiduje się, że utworzą 75.000 miejsc pracy związanych z prywatnością. Szacuje się, że firmy Fortune’s Global 500 wydają 8 mld dolarów, aby zapewnić zgodność z nowymi przepisami. Nowe ramy dotyczące prywatności i ochrony danych mają na celu stworzenie jednolitej regulacji danych w Europie oraz zwiększenie kontroli osób fizycznych nad wykorzystaniem i przechowywaniem ich danych osobowych.

• Słynna rezydencja do kupienia za kryptowaluty:

Firma Hilton & Hyland firmy Rick Hilton wystawiła licytację słynnej rzymskiej rezydencji za około 42 mln dolarów. Według TMZ, licytacja tego domu w kryptowalutach stanowi historyczny przełom i ustanawia nowy precedens.

XVI-wieczna nieruchomość, położona w Rzymie nosi nazwę The Palazzetto i została zbudowana przez legendarnego architekta-rzeźbiarza Giacomo Della Porta – słynnego współpracownika Michała Anioła. Ma pięć pięter, 11 pokoi, 15 łazienek i 3 kuchnie. Palazzetto oferuje także nowoczesną siłownię, spa, kino i salę rozrywkową.

Można dokonać 42 milionowej transakcji zarówno za Bitcoina, Ethereum i Ripple, ale także za gotówkę. Za podobną cenę, potencjalni właściciele domów mogli kupić 22-metrowy, sześciopiętrowy dom z marmuru i wapienia na East 76th Street w pobliżu Fifth Avenue w Nowym Jorku.

W lutym, Coloma River Capital z Waszyngtonu, a także grupa Alex Venditti z firmy Coldwell Banker Residential Brokerage, zaczęły akceptować Bitcoina za częściową lub pełną płatność czterech nowych nieruchomości w St. James Place Condos – każdy z dębowymi podłogami z białego dębu, licznikami steatytu, urządzeniami ze stali nierdzewnej i oświetleniem do zabudowy.

W tym samym miesiącu, potentat ds. Bielizny Ultimo, Michelle Mone i jej miliarder, Doug Barrowman, sprzedali wszystkie 50 ze swoich 1300 dubajowych projektów dostępnych dla posiadaczy Bitcoina. Największa firma budowlana w Irlandii również zaczęła przyjmować BTC za nowe nieruchomości, a dyrektor zarządzający firmy wyjaśnił:

Bitcoin to innowacyjna nowa metoda płatności i zasadniczo nowy rodzaj pieniędzy. Jest bardzo podobny do transakcji gotówkowej. Nastąpił znaczny wzrost wykorzystania Bitcoina na całym świecie, a nasza akceptacja tej waluty odzwierciedla naszą gotowość do aktywności na rynku.

Na giełdach spokojne wzrosty:

Miniona doba na giełdach upłynęła bez wyraźniejszych ruchów, pozostając przy niedużych wzrostach. Wyjątkiem od tego trendu okazał się TRON, którego wartość wzrosła o 11,3%. Reszta czołówki wygląda następująco: Bitoin notuje wzrost o 1,6%, Ethereum o 4,4%, Ripple o 2,6% oraz Bitcoin Cash o 3%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 5 mld dolarów i wynosi obecnie 289 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 14 mld dolarów.

źródło: bitcoinist.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button