News

#365 Newsy z dnia 19.07.2018

Z czwartkowych wydarzeń: Singapurska firma uruchamia platformę do płatności transgranicznych; Giełda Maltańska i OKEx stworzą wspólną platformę handlową; Były doradca Trumpa wyemituje własną kryptowalutę; Największa firma górnicza w Kanadzie otwiera drugą placówkę; Na giełdach korekty.

Singapurska firma uruchamia platformę do płatności transgranicznych:

Zgodnie z komunikatem prasowym dostawca usług e-rządu dla Singapuru, CrimsonLogic, ujawnił swoją transgraniczną sieć Blockchain do globalnego handlu. Platforma nazwana Open Trade Blockchain (OTB) przede wszystkim ma na celu zwiększenie wydajności korytarzy handlowych między Chinami a krajami Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN).

Różni operatorzy dołączyli już do OTB, w tym China-ASEAN Information Harbor Co., TIFFA Group i Singapurskie Commodities Intelligence Center.

Według Eugene Wonga, prezesa CrimsonLogic i jego spółki zależnej GeTS, która będzie obsługiwać platformę, technologia Blockchain może „pomóc w budowaniu większego zaufania wśród podmiotów handlujących transgranicznie”.

Wielkość handlu między ASEAN a Chinami stałaby się największą transakcją między dwoma regionami i mamy nadzieję, że ułatwiamy zrealizowanie tej wizji. 

– dodał Wong.

Biorąc pod uwagę fakt, że CrimsonLogic jest własnością władz państwa-miasta i operatora portowego, można uznać ten ruch za kolejne przedsięwzięcie w kierunku rewolucji Blockchain w Singapurze. 

Na kwietniowym spotkaniu krajów ASEAN Singapur obiecał szeroko zakrojone wsparcie dla Blockchainu w całym regionie, a minister finansów Heng See Keat zauważył, że technologia DLT może „promować integrację finansową dla segmentów w ASEAN, które nie mają dostępu do usług bankowych”.

Giełda Maltańska i OKEx stworzą wspólną platformę handlową:

Giełda Maltańska (Malta Stock Exchange – MSE) współpracując z giełdą cyfrowych aktywów OKEx stworzą nową platformę transakcyjną dla security tokens, podaje komunikat prasowy MSE.

Wiosną giełda kryptowalutowa OKEx przeniosła się na Maltę, zaznaczając równocześnie ich zaufanie do podejścia maltańskiego rządu do kryptowalut.

Wspólny projekt o nazwie OKMSX, uruchomiony po podpisaniu protokołu ustaleń między MSE i OKEx, ma stać się platformą wymiany aktywów cyfrowych, z zapleczem ekspertów od bezpieczeństwa i należytą starannością wobec klienta.

MSX również podpisał umowę z Fifth Force, operatorem berlińskiej platformy Neufund, która wspiera „każdy rodzaj papierów wartościowych lub produktów finansowych, które mają zostać wydane jako token na Blockchainie, tworząc Equity Token Offerings”, głosi komunikat prasowy.

Zoe Adamovicz, dyrektor generalny i współzałożycielka Neufund, zauważyła, że celem partnerstwa jest „zbudowanie pierwszej na świecie regulowanej zdecentralizowanej globalnej giełdy”, rozpoczynając od projektu pilotażowego testującego reakcję rynku.

Dzięki mnóstwu firm Blockchain i krypto prowadzących działalność na Malcie, wyspa stała się znana jako „wyspa Blockchain” oraz światowy lider w zakresie regulacji prawnych w branży Blockchain i krypto.

Na początku tego miesiąca parlament Malty wprowadził do prawa trzy projekty ustaw związane z kryptowalutami i technologią Blockchian, ustanawiając ramy regulacyjne dla technologii Blockchain.

Były doradca Trumpa wyemituje własną kryptowalutę:

Steve Bannon, były główny strateg prezydenta USA Donalda Trumpa, potwierdził, że chce wydać własną kryptowalutę.

One są przyszłością. […] Pracujemy teraz nad niektórymi tokenami, potencjalnie dla ruchu populistycznego na całym świecie.

powiedział w rozmowie z CNBC.

Bannon po raz pierwszy zasugerował ten pomysł w czerwcu, choć w tym czasie nie chciał ujawnić zbyt wielu szczegółów swoich planów dotyczących kryptowalut, podaje New York Times.

Rozważał nazwanie swego tokena „deplorables coin”, odnosząc się do terminu używanego przez byłego sekretarza stanu i kandydata na prezydenta – Hillary Clinton – do opisania zwolenników Trumpa podczas kampanii prezydenckiej z 2016 r.

W środę Bannon mówił szerzej również o przestrzeni kryptowalutowej:

Myślę, że te kryptowaluty mają ogromny wpływ na przyszłość. Oczywiście są problemy na rynkach, problemy z tym, do czego są wykorzystywane.

Mając to na uwadze, powiedział, że większość ICO to katastrofy. W związku z tym Bannon nalegał, że produkt nad którym on i jego zespół obecnie pracują, „musi mieć jakość”.

Bannon również skomentował kilka innych kryptowalut na rynku, mówiąc: „Lubię Bitcoiny. Jestem właścicielem Bitcoinów”, oraz dodał, że nie posiada żadnych innych tokenów. 

Największa firma górnicza w Kanadzie otwiera drugą placówkę:

Firma zajmująca się wydobywaniem Bitcoinów z Toronto, Hut 8, ogłosiła ukończenie budowy drugiej placówki miningowej w Kanadzie, po czym oświadczyła, że stała się największym operatorem będącym przedmiotem obrotu publicznego na świecie pod względem zdolności operacyjnej.

W komunikacie prasowym Hut 8 ujawniła, że ich farma Medicine Hat została ukończona przed planowanym terminem we wrześniu, i że dołączyła do istniejącej już operacji w mieście Drumheller. Uruchomiona poprzez spółkę z BitFury, która zapewniła dostęp do sprzętu górniczego i innych niezbędnych rzeczy, firma Hut 8 wydobyła około 1.900 Bitcoinów od czasu jej pierwotnej premiery w grudniu ubiegłego roku. 

Wspólny sukces BitFury i Hut 8 dywersyfikuje rynek wydobywania Bitcoinów, który nadal jest zdominowany przez chińską firmię Bitmain.

Dzięki 66,7 MW łącznej mocy operacyjnej uważamy, że jesteśmy największym górnikiem kryptowalut w Kanadzie i największym górnikiem kryptowalut będącym przedmiotem obrotu publicznego na świecie, pod względem zdolności operacyjnej.

– zauważył w komunikacie prasowym przewodniczący i dyrektor generalny Hut 8, Andrew Kiguel.

Kanada w tym roku stała się trudnym środowiskiem dla górników kryptowalutowych na wielką skalę. Próby podjęcia się operacji wydobywczych w prowincji Quebec spotkały się z gwałtowną reakcją ze strony lokalnych polityków, którzy zdawali się krytykować brak „wartości”, jaką takie firmy mogły by wnieść do gospodarki.

Na giełdach korekty:

Po ostatnich dniach szybkich wzrostów, dzisiaj na giełdach dominuje kolor czerwony. Bitcoin notuje najmniejszy spadek z całej czołówki kryptowalut, na poziomie 0,4%. Ethereum zmniejszyło swoją wartość o 5%, XRP o 5,9%, Bitcoin Cash o 5,1% oraz EOS o 25,8%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 9 mld dolarów  i wynosi obecnie 286 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 18,2 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button