News

#435 Newsy z dnia 27.09.2018

Z czwartkowych wydarzeń: Włochy dołączą do Europejskiego Partnerstwa Blockchain; Austria wyemituje ponad 1 mld euro w obligacjach za pomocą Blockchain; Pierwsze owoce integracji TRON i BitTorrent; Czołowy chiński bank wykonuje dużą emisję za pomocą Blockchain; Leniwy dzień na giełdach.

Włochy dołączą do Europejskiego Partnerstwa Blockchain:

Poseł do parlamentu krajowego Mirella Liuzzi potwierdziła, że Włochy zamierzają wejść do Europejskiego Partnerstwa Blockchain. Według Liuzzi, dołączenie do partnerstwa – składającego się z 26 krajów UE – zostanie podpisane 28 września w Brukseli przez Ministra Rozwoju Gospodarczego, Pracy i Polityki Społecznej, Luigiego Di Maio.

Przystąpienie do partnerstwa pozwoli Włochom […] zdefiniować własną linię rozwoju technologii [Blockchain] – praktyka, która przez poprzedni rząd nigdy nie została zaimplementowana.

– stwierdza Liuzzi w wywiadzie dla Key4biz.

Luizzi, poseł z rządzącej partii Ruchu Pięciu Gwiazd, wspomniała również, iż rząd wkrótce zatrudni ekspertów w technologii Blockchain, aby opracowali krajową strategię dla sektora związanego z kryptografią.

Europejskie Partnerstwo Blockchain powstało w kwietniu 2018 r., aby służyć jako narzędzie współpracy między państwami członkowskimi UE. Za pierwszym razem dołączyły do niego 22 kraje, następnie organizacja rozszerzyła się do 26 członków, kiedy do grupy dołączyły Grecja, Rumunia, Dania i Cypr.

Włochy podobno próbują zastosować technologie związane z kryptografią na szerszą skalę. Na przykład Juventus – jeden z najsłynniejszych klubów piłkarskich w kraju – planuje uruchomić własny „fan-token” we współpracy z platformą zaangażowania fanów Socios.com opartą na technologii Blockchain.

Austria wyemituje ponad 1 mld euro w obligacjach za pomocą Blockchain:

Jak informuje lokalny magazyn Kleine Zeitung, rząd Austrii w przyszłym tygodniu zamierza wykorzystać publiczny Blockchain Ethereum do emisji obligacji rządowych wartych 1.15 mld euro.

Oesterreichische Kontrollbank (OeKB) – jeden z największych banków w Austrii – podobno będzie obsługiwał usługę notarialną Blockchain operującą „na żywo”. Podczas aukcji zaplanowanej na 2 października bank wyemituje obligacje w imieniu austriackiego Ministerstwa Skarbu (OeBFA).

Poprzez ustanowienie Rady Doradczej FinTech w Ministerstwie Finansów opracowujemy strategie umożliwiające Austrii optymalne wykorzystanie tych zmian.

– mówi Hartwig Löger, minister finansów Austrii.

OeKB twierdzi, że będzie to pierwszy raz, gdy usługa notarialna typu Blockchain zostanie wykorzystana w ramach federalnej aukcji obligacji w Austrii. Procedura, która została pomyślnie przetestowana, będzie opierać się na systemie opracowanym wewnętrznie przez bank, aby mogła „uwierzytelniać dane z austriackiego systemu – ADAS – jako hash values na publicznym Blockchainie Ethereum”.

Jak zauważa Kleine Zeitung, użycie Blockchain w tym przypadku nie posuwa się tak daleko, aby wydać tokenizowane obligacje, które działałyby równolegle z istniejącymi systemami papierowymi lub cyfrowymi. Jednakże, jak powiedział Markus Stix, dyrektor zarządzający w austriackim Ministerstwie Skarbu, wykorzystanie tej technologii ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa i redukcji kosztów.

To dodatkowe zabezpieczenie przyczynia się do osiągnięcia wysokiego poziomu zaufania do aukcji austriackich obligacji rządowych oraz wzmacnia dobrą pozycję Austrii na rynku, która pośrednio również może przyczynić się do uzyskania korzystnych kosztów finansowania.

– stwierdził Stix.

• Pierwsze owoce integracji TRON i BitTorrent:

W dzisiejszym komunikacie prasowym, dwa miesiące po ogłoszeniu pierwszych planów, zdecentralizowany startup internetowy TRON podał nowe szczegóły dotyczące swojej integracji z klientem torrentowym BitTorrent.

Firma TRON, która nabyła BitTorrenta w lipcu za nieujawnioną kwotę, stara się teraz wykorzystać swój token TRX w bazie użytkowników platformy do stworzenia hybrydowego ekosystemu udostępniania treści wykorzystującego kryptowalutę.

Zmiany wprowadzone przez „Projekt Atlas” pojawią się  w formie serii rozszerzeń protokołów zgodnych z wcześniejszymi wersjami.

Na początek produkt będzie oferował szybsze pobieranie, więcej seedów, brak miningu i kompatybilność wsteczną. Staramy się wzmocnić pozycję wszystkich twórców treści i ich społeczności, eliminując pośredników i umożliwiając twórcom dystrybucję danych bezpośrednio do użytkowników.

– mówi Justin Sun, dyrektor generalny TRON.

Zgodnie z ustaleniami użytkownicy będą mogli za pomocą tokenów tworzyć środki zachęcające jako sposób na uzyskanie premii, takich jak zwiększenie prędkości pobierania. Również osoby, które nadal będą seedować pliki torrenta po ukończeniu pobierania, jako nagrodę będą mogły zdobywać tokeny. TRON obiecuje dalsze informacje na temat Projektu Atlas w zestawie prezentacji zaplanowanych na 28 września.

BitTorrent – który zakończył działalność streamingową w 2017 r. – został opracowany przez Brada Cohena, który od tego czasu opuścił firmę, by służyć jako dyrektor generalny w Chia – firmie, która koncentruje się na ulepszaniu infrastruktury kryptowalut.

Czołowy chiński bank wykonuje dużą emisję za pomocą Blockchain:

Bank of Communications, jeden z czterech państwowych banków komercyjnych w Chinach, ukończył dużą emisję
papierów wartościowych zabezpieczonych spłatami mieszkaniowych kredytów hipotecznych (RMBS) za pomocą sieci Blockchain.

China Securities Times, rzecznik chińskich organów nadzoru finansowego, poinformował w czwartek, że gigant bankowy wyemitował łącznie 9,3 mld juanów (lub około 1,3 mld dolarów) w RMBS za pośrednictwem swojej własnościowej sieci Blockchain – Jucai Chain.

Zgodnie z dokumentem z 27 września opisującym szczegóły emisji, Bank of Communications był głównym emitentem w China International Capital Corporation jako główny underwriter i podmiot prowadzący księgi popytu na tę ofertę. Inni underwriterzy to m.in. Bank Przemysłowy i Komercyjny Chin oraz Bank Kupców Chińskich.

Przenosząc dane kredytowe kredytów hipotecznych do rozproszonej sieci, różne strony w procesie emisji są w stanie przeglądać najbardziej aktualne informacje, przeprowadzać procedurę due diligence i rozliczać transakcje w trybie peer-to-peer. Obligacje zabezpieczone hipotecznie stanowią zwykle pulę kredytów hipotecznych posiadanych przez instytucje finansowe, które grupują te pożyczki na transze w zależności od ryzyka i zwrotów, a następnie sprzedają je innym inwestorom.

Według raportu Xinhua z zeszłego miesiąca, Bank of Communications pierwszy raz wprowadził na rynek platformę Jucai Chain w czerwcu, specjalnie dla papierów wartościowych zabezpieczonych aktywami, w celu przyspieszenia procesu emisji.

Leniwy dzień na giełdach:

Miniona doba na giełdach upłynęła spokojnie, bez większych ruchów. W pierwszej dziesiątce największych walut widzimy zarówno wzrosty jak i spadki. Z grupy wyróżniają się Bitcoin Cash i Litecoin, które notują wzrosty o 8% i 6,3%. Spadki widzimy przy Bitcoinie, o 0,6%, Ethereum, o 1,2% czy XRP, o 2,3%.

Kapitalizacja całego rynku nie zmieniła się w znacznym stopniu i dalszym ciągu wynosi 217 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł. 15 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button