News

#463 Newsy z dnia 25.10.2018

Z czwartkowych wydarzeń: Tether niszczy ponad połowę tokenów w obiegu; Sony wydaje własny portfel sprzętowy; 23 letnia Australijka kradnie 100.000 tokenów XRP; Największe linie lotnicze Kanady zaadaptują Blockchain; Malta ostrzega przed podejrzaną platformą; AMD notuje znikome ilości sprzedaży kart do miningu; Kolejny spokojny dzień na giełdach.

Tether niszczy ponad połowę tokenów w obiegu:

W oficjalnym poście Tether, wydawca stablecoina USDT, oświadczył, że „wykupił znaczną ilość” tokenów w obiegu, oraz że zniszczy 500 milionów USDT ze skarbca Tether.

Według firmy pozostawi to 446 milionów USDT w skarbcu firmy, w ramach przygotowań do przyszłych emisji USDT – co oznacza, że te wykupione i spalone tokeny stanowią 52,8 procent całkowitej wcześniejszej podaży.

Ogłoszenie Tether nakazuje opinii publicznej zapoznanie się z „konceptualnymi” zarysami procesu emisji i wykupu tokena, jak to opisano w jego białej księdze, gdzie firma stwierdza, że:

Każdy tether wyemitowany lub wykupiony, jak jest to zarejestrowane na publicznym Blockchainie Bitcoina, będzie odpowiadać wpłacie lub wypłacie środków z rachunku bankowego [firmy].

Jak wskazuje biała księga, dla kryptograficznej strony procesów księgowych, przejrzysty charakter publicznego łańcucha Bitcoina – na którym tokeny Tether są wydawane przez protokół Omni Layer – zapewnia, że transakcje tokenów można zweryfikować i śledzić.

Omni Explorer wskazuje dalej, że aktualne rezerwy tokena Tether wynoszą 466 678,763,48.

Dzisiejsze wykupienie i zniszczenie na dużą skalę wywołało gorącą dyskusję na Twitterze, zwłaszcza, że Tether niedawno – jeśli tylko na chwilę – stracił zakotwiczenie w dolarze amerykańskim. Wart był 0,91 dolara, co doprowadziło niektórych do oskarżenia firmy o manipulowanie rynkiem poprzez odkupienie po niskich kosztach i likwidację po odbiciu rynku.

Inni sugerują, że firma nie jest w stanie poprzeć tokenów z odpowiednimi rezerwami, co odnosi się zarówno do kłopotliwej historii Tether w zakresie przejrzystości oraz przedłużającego się niedźwiedziego rynku.

POZOSTAŁE NEWSY:

Sony wydaje własny portfel sprzętowy:

Japoński konglomerat technologiczny ogłosił, że jego dział Computer Science Laboratories (Sony CSL) opracował portfel sprzętowy do kryptowalut, który może być używany do przechowywania Bitcoinów i innych zasobów cyfrowych w bezpiecznym środowisku offline, jednocześnie zachowując wygodę mniej bezpiecznego systemu magazynowania krypto online. W przeciwieństwie do konwencjonalnych kryptowalutowych portfeli sprzętowych, takich jak Trezor One i Ledger Nano S, które łączą się z komputerem użytkownika lub urządzeniem mobilnym za pomocą kabla USB, portfel Sony CSL przechowuje prywatne klucze użytkownika na bezstykowej karcie IC, umożliwiając użytkownikowi łatwe podpisywanie transakcji z urządzenia mobilnego obsługującego NFC.

Ten portfel sprzętowy typu karty IC jest mały, przenośny i użyteczny, w przeciwieństwie do typowych istniejących portfeli sprzętowych, które łączą się z komputerami za pośrednictwem USB. Ponadto możliwe jest bezpieczne generowanie i przechowywanie klucza prywatnego dzięki wysoce niezawodnemu modułowi odpornemu na manipulacje w karcie IC.

– mówi Sony.

23 letnia Australijka kradnie 100.000 tokenów XRP:

23-letnia kobieta została aresztowana przez policję w Sydney za kradzież kryptowalut wartych 65.000 dolarów od 56-letniego mężczyzny. Kobieta włamała się na konto e-mail ofiary w styczniu 2018 r. Wykorzystała funkcję weryfikacji dwuetapowej, zmieniając hasło i weryfikując ją za pomocą swojego numeru telefonu komórkowego. Następnie z kont kryptograficznych połączonych z kontem e-mail wysłała 10 000 XRP na swoje konto w Chinach. XRP zostały przekształcone w Bitcoiny i rozesłane do wielu e-portfeli. Ofiara odzyskała dostęp do swojego konta po dwóch dniach, jednak do tego czasu kobieta przeniosła wszystkie fundusze.

To bardzo poważne przestępstwo i pierwsze tego typu z jakim mamy do czynienia w Australii, gdzie osoba została aresztowana i oskarżona o kradzież kryptowalut z wykorzystaniem technologii.

– mówi Arthur Katsogiannis, dowódca oddziału ds. Cyberprzestępczości.

Największe linie lotnicze Kanady zaadaptują Blockchain:

Największe kanadyjskie linie lotnicze Air Canada ogłosiły swój udział w platformie dystrybucyjnej opartej na Blockchain, opracowanej przez szwajcarski startup Blockchain Winding Tree. Air Canada podpisała list intencyjny, aby uczestniczyć w zdecentralizowanej platformie dystrybucji turystycznej typu open-source. Poprzez integrację nowej platformy Blockchain, firmy starają się usprawnić dystrybucję i sprzedaż produktów transportu lotniczego i zapewniają do nich dostęp bezpośrednio od dostawców.

Air Canada dostrzega znaczenie wykorzystania tej technologii nowej generacji. Planujemy zintegrować interfejs Direct Connect API Air Canada z publiczną platformą Blockchain firmy Winding Tree, dzięki czemu użytkownicy korzystający z Blockchain będą mogli uzyskać dostęp do naszych treści bezpośrednio ze źródła.

– pisze firma.

Malta ostrzega przed podejrzaną platformą:

Maltański Urząd Usług Finansowych (MFSA) ostrzegł przed „wątpliwą” internetową platformą handlu kryptograficznego, która fałszywie ogłosiła, że jest licencjonowana w tym kraju. Platforma, o której mowa, „Primetradingbot”, działa w oparciu o Bitcoinowy system inwestycyjny typu „high yield”, który według ostrzeżenia MSFA ma „podejrzany charakter i wysokie ryzyko utraty pieniędzy”. MSFA ostrzega, że Primetradingbot nie jest, jak twierdzi, licencjonowany przez organ nadzorujący.

MFSA pragnie poinformować społeczeństwo na Malcie i za granicą, że Primetradingbot nie jest licencjonowany lub w inny sposób autoryzowany przez MFSA do świadczenia jakichkolwiek inwestycji lub innych usług finansowych, które wymagają uzyskania licencji lub innego zezwolenia na mocy prawa maltańskiego.

AMD notuje znikome ilości sprzedaży kart do miningu:

Sprzedaż kart graficznych AMD wykorzystywanych do wydobywania kryptowalut zakończyła się prawie całkowicie. Producent mikroprocesorów wygenerował „znikome” przychody ze sprzedaży GPU dla sektora Blockchain w trzecim kwartale, co stanowi jedynie „wysoki jednocyfrowy procent” w stosunku do najwyższego poziomu w firmie, podaje AMD. Ogólnie rzecz biorąc, przychody AMD z działów komputerów i grafiki spadły o 14 procent w stosunku do drugiego kwartału, chociaż przychody z tej linii wzrosły o 12 procent w porównaniu z rokiem poprzednim. Firma zmniejszała swoje oczekiwania dotyczące przychodów z układów GPU od co najmniej marca. W rocznym raporcie 10-K AMD ostrzegało, że niestabilność na rynku kryptowalut może zaszkodzić dochodom ze sprzedaży w tym sektorze.

Kolejny spokojny dzień na giełdach:

Rynki kryptowalut po upływie doby w dalszym ciągu są bardzo ospałe, zmiany w cenach ponownie nie przekraczają 1 procenta. Bitcoin notuje spadek o 0,3%, a Ethereum i XRP o 0,8%. W dniu dzisiejszym Stellar wyłamuje się z szeregu z ujemnym wynikiem na poziomie 2,3%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 1.8 mld dolarów i wynosi obecnie 209 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 9.4 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button