News

#558 Newsy z dnia 28.01.2019

Z poniedziałkowych wydarzeń: Monex Group ostrzega przed oszustwem; Największy bank Białorusi rozważa uruchomienie krypto giełdy; Włoski regulator dodał krypto firmę do czarnej listy oszustw; Głębokie korekty.

Monex Group ostrzega przed oszustwem:

Japoński broker online Monex Group, właściciel zhackowanej giełdy kryptowalut Coincheck, ostrzega przed nowym scamem, który mówi o sobie, że jest powiązany Monex.

Oszustwo, o którym zostały ujawnione tylko szczegóły, dotyczy potencjalnych ofiar otrzymujących połączenia od podmiotu o nazwie „Monex Coin Management”. Oszukiwane osoby są proszone o wybranie formy automatycznego systemu transakcyjnego powiązanego z Monex – czegoś, co nie istnieje w praktyce.

Monex Group i (spółki zależne) nie mają żadnych powiązań z powyższą firmą

– stwierdza Monex.

Nielegalna działalność tego rodzaju jest nadal powszechna przy dużych giełdach i platformach transakcyjnych, ponieważ przestępcy starają się dotrzeć do początkujących użytkowników w celu kradzieży zasobów kryptograficznych przechowywanych w gorących portfelach.

Coincheck, giełda, którą Monex nabyła w kwietniu 2018 r., ucierpiała wcześniej z rąk hakerów po gigantycznym włamaniu, w którym skradziono 530 milionów dolarów.

W ramach umowy ratunkowej Monex zapewnił giełdzie licencję na prowadzenie działalności od japońskich regulatorów na początku tego miesiąca, po wcześniejszym rozpoczęciu wypłacania refundacji dla ofiar hackingu.

Największy bank Białorusi rozważa uruchomienie krypto giełdy:

Zgodnie z doniesieniami lokalnej agencji informacyjnej Belta, Belarusbank – największy bank na Białorusi – rozważa utworzenie giełdy kryptograficznej. Według prezesa zarządu, Viktora Ananicha, obecnie trwają starania, aby zbadać możliwość utworzenia giełdy kryptowalut.

Ananich twierdził, że cyfryzacja jest jednym z najważniejszych punktów Białorusi w 2019 r., oraz zauważył, że bank dążąc do rozszerzenia swoich usług współpracuje również z operatorami telefonii komórkowej. Konkretnie, Bankbank planuje wydać wirtualne karty – online zamiast fizycznych kart kredytowych – w ciągu kilku miesięcy, jak ujawnił Ananich.

Przewodniczący podkreślił, że sektor bankowy powinien nadążać za rozwojem branży cyfrowej, ponieważ przestrzeń rozwija się bardzo szybko.

Będący własnością Państwowego Komitetu Majątkowego na Białorusi, Belarusbank jest czołową instytucją bankową w kraju pod względem wielkości kapitału własnego, aktywów, pożyczek i depozytów. Szacuje się, że w listopadzie 2015 r. Belarusbank miał 13.51 mld dolarów aktywów operacyjnych.

15 stycznia na Białorusi uruchomiono podobno pierwszą platformę handlu kryptograficznego, która umożliwia użytkownikom kupowanie tokenizowanych tradycyjnych aktywów takich jak akcje i złoto za pomocą kryptowalut. Projekt jest wspierany przez dwie firmy: Larnabel Ventures i VP Capital. Do 16 stycznia platforma podobno wydała 150 różnych rodzajów tokenów, podczas gdy firma spodziewa się ostatecznie notować 10.000 rodzajów aktywów.

Włoski regulator dodał krypto firmę do czarnej listy oszustw:

Włoski urząd regulacji papierów wartościowych, Commissione Nazionale per le Società e la Borsa (CONSOB), dodał krypto firmę Togacoin do swojej czarnej listy oszustw.

Regulator wydał ostrzeżenie przed Togacoin wraz z podobnymi ostrzeżeniami dotyczącymi firmy zajmującej się opcjami binarnymi Smart Choice Zone i giełdy forex Fx Breeze. Trzy firmy zostały dodane do listy ostrzeżeń CONSOB, ponieważ nie uzyskały zezwolenia na prowadzenie działalności we Włoszech.

Strona internetowa Togacoin zawiera „Kalkulator przychodów”, który obiecuje zwrot w wysokości 239% w ciągu jednego roku, zwrot w wysokości 654% w ciągu trzech lat i 33-stronicową białą księgę.

Na stronie internetowej nakreślono również plany firmy, aby stać się częścią „operacji miningowych nowej generacji, przyjaznych dla klimatu, mniej podatnych na wahania cen energii, oraz bardziej dochodowych i bezpiecznych”.

W grudniu zeszłego roku, CONSOB zawiesił dwa inne projekty rzekomo oferujące fałszywe programy inwestowania w kryptografię. Mianowicie, regulator zawiesił certyfikaty Bitsurge Token i Green Energy, które są rzekomo oszustwami Avalon Life – firmy, która nie ma siedziby w Unii Europejskiej.

W tym samym miesiącu CONSOB wydał również nakaz zaprzestania działalności projektowi kryptograficznemu Avacrypto. Miesiąc wcześniej organ regulacyjny wysłał podobne nakazy do innych trzech firm powiązanych z kryptografią: Richmond Investing, Cryptoforce i Eagle Bit Trade.

Głębokie korekty:

Ostatnia doba na giełdach wykazała widoczne korekty prawie całej czołówki największych kryptowalut. Bitcoin notuje spadek o 3,9%, XRP o 7% a Ethereum o 8,9%. Najbardziej ucierpiał Bitcoin Cash, Stellar oraz Bitcoin SV, które zanotowały spadek kolejno o 11%, 10,1% oraz 11,3%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 6.5 mld dolarów i wynosi obecnie 112.5 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 19.5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button