News

#56 Aktualności z dn. 13.09.2017

Z środowych wydarzeń: JPMorgan przyczynił się do giełdowych spadków; Wielka Brytania przygotowuje regulacje dla ICO; OKCash wrześniową rewolucją; Giełda czeka na zakupy.

• JPMorgan przyczynił się do giełdowych spadków:

Jedną z głównych przyczyn obniżenia wartości Bitcoina, najprawdopodobniej jest publiczna wypowiedź Dyrektora Generalnego JPMorgan (jeden z największych holdingów finansowych na świecie z aktywami wartymi 2,509 bln USD, działający w ponad 50. krajach) – Jamie Dimona, który kontynuował swoją retorykę anty-bitcoinową, mówiąc, że jest „gorszy niż Tulip Mania” i tylko dla „dilerów narkotyków”. Przemawiając na konferencji w Nowym Jorku, Dimon, znany ze swojej krytyki Bitcoina, dodał, że zaatakuje każdego, kto w jego firmie handluje wirtualną walutą.

Gdybyś był w Wenezueli czy Ekwadorze, czy w Korei Północnej, czy też w podobnych częściach świata i handlowałbyś narkotykami, bronią lub zajmowałbyś się podobnymi sprawami, to wybrałbyś Bitcoina zamiast amerykańskiego dolara.
Więc może to być rynek, ale to ograniczony rynek.

– powiedział Dimon.

Dimon mógł zareagować na wiele raportów. Korea Północna użyła Bitcoina do ataku na Południe, a także kradzieży Bitcoina przez ostatnie kilka lat. Wenezuela w formie płatności Bitcoina i wydobycia również stała się gazetami w ubiegłym roku, ponieważ jej krajowa waluta doprowadziła się do tego, że jest warta mniej niż złoto w World of Warcraft. Komentarz Dimona był skierowany z pogardą do tych, którzy wskazywali ironiczną słabość walut fiatowych.

Oliwy do ognia płonącego Bitcoina dodał Charlie Lee z Litecoin, który bez podania źródła, poinformował na swoim Twitterze, że w Chinach mają zakazane być giełdy kryptowalut.

• Wielka Brytania przygotowuje regulacje dla ICO:

Brytyjski Organ Nadzoru Finansowego (FCA) wydał nowe wytyczne dotyczące ICO, nakierowując konsumentów na „świadome zagrożenia”. W jednej z bardziej umiarkowanych reakcji na rosnące zjawisko inwestycyjne FCA powstrzymała się od sugestii, że określone systemy mogą napotykać trudności prawne. Niektóre przedsiębiorstwa mogą prowadzić czynności regulowane w ramach swojego ICO, ale decyzja ta zostanie podjęta indywidualnie.

Utrzymując się na zbiorowych przepisach dotyczących sprzedaży tokenowej, FCA podąża za przykładem amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), która również doradzała, aby rozważyć każdy system ICO na własną rękę. Hong Kong również podążył za tym sygnałem, podczas gdy rynki nadal wyczuwają presję na całkowity zakaz chińskich ICO, które miały miejsce w zeszłym tygodniu.

• OKCash wrześniową rewolucją: 

OKCash można nazwać królową kryptowalut bieżącego miesiąca – jego wartość przez ostatnie tygodnie wzrosła aż 8-krotnie. Projekt zaciekawił wielu inwestorów, gdyż zespół OKCash współpracuje z wieloma deweloperami gier, organizując turnieje i sponsorując nagrody. Najczęściej wymienia się giganta, jakim jest Minecraft. Docelowo pojawią się gry stworzone przez OKCash, z których będzie można korzystać na jego serwerach. Pojawić się też ma Minecraft Pocket Edition, przygotowany dla użytkowników mobilnych. Samą kryptowalutę wyróżnia m.in. szybkość transakcji czy wyjątkowo niskie opłaty.

Co dalej? Już za 4 dni, 17-ego września, OKCash przejdzie rebranding. Zaobserwujemy zmianę strony, a dodatkowo mają pojawić się kolejne witryny informacyjne. Dwa dni później odbędzie się konferencja z zespołem OKCash oraz współpracownikami. Omówione zostaną plany na przyszłość, potencjalni deweloperzy oraz wejścia na kolejne giełdy. Aktualnie trwają starania o przyłączenie się do Poloniex, co może nastąpić jeszcze w tym miesiącu.

Pod koniec września, nastąpić ma aktualizacja portfeli z wersją 4.0.0.5, zaktualizowane zostaną też zabezpieczenia, pojawią się nowe węzły DNS poprawiając łączność sieciową i skalowalność i przedstawione ma być nowe logo OKCash.

Giełda czeka na zakupy:

W porównaniu do ostatniej doby, pierwsza 30-tka kryptowalut zaliczyła wyraźne spadki – choć na tym rynku przywykliśmy do większych. Wielu inwestorów w takie dni upatruje okazje do zakupów. Cena Bitcoina zmalała o 6,8%, Ethereum o 8,1%, natomiast Litecoina o 7.6%. Wśród czołowych walut, najmocniej ucierpiał Qtum, którego wartość obniżyła się o 13,1%, natomiast najbardziej „z twarzą” wyszedł Monero, który spadł o 2,1%. Kapitalizacja rynkowa aktualnie wynosi 135,3 mld dolarów.

źródło: cryptocoinsnews.com, coindesk.com, cointelegraph.com, worldcoinindex.com


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button