News

#594 Newsy z dnia 05.03.2019

Z wtorkowych wydarzeń: Coinbase zwalnia byłych pracowników Hacking Team; Cryptopia uruchamia stronę internetową; Szwajcarska giełda rozpoczyna handel nowym krypto produktem; Carrefour wprowadza kolejne zastosowanie dla Blockchain; Duże odbicie cen.

Coinbase zwalnia byłych pracowników Hacking Team:

Coinbase rozstaje się z kilkoma pracownikami Neutrino po szeroko zakrojonej krytyce dotyczącej przejęcia firmy analitycznej przez giełdę. 

CEO Brian Armstrong ogłosił na blogu, że Coinbase i Neutrino zdecydowali, iż zwolnią pracowników Neutrino, którzy wcześniej pracowali dla Hacking Team, niezależnie od tego, czy nadal mają jakiekolwiek powiązania z tą firmą. Nie jest jasne, ilu pracowników Neutrino pracowało dla Hacking Team, z wyjątkiem trzech wyższych kierowników wymienionych na stronie internetowej startupu: CEO Giancarlo Russo, CTO Alberto Ornaghi i CRO Marco Valleri.

Ogłoszenie pojawiło się w skutek szeroko zakrojonej krytyki decyzji Coinbase o zakupie Neutrino, która została ujawniona 19 lutego.

Od tego czasu na Twitterze szaleje kampania zachęcająca użytkowników Coinbase do usuwania kont ze względu na fakt, iż najwyższe kierownictwo Neutrino kierowało projektami dla Hacking Team, startupu, który wspiera rządy znane z łamania praw człowieka.

Mieliśmy lukę w naszym procesie należytej staranności. Podczas gdy ciężko pracowaliśmy nad technologią i bezpieczeństwem produktu Neutrino, nie ocenialiśmy właściwie wszystkiego z punktu widzenia naszej misji i wartości jako firmy kryptograficznej.

– powiedział Armstrong.

Jako rozwiązanie doszedł do wniosku, że:

Ci, którzy wcześniej pracowali w Hacking Team (pomimo tego, że nie mają aktualnej przynależności do zespołu Hacking Team), opuszczą Coinbase. To nie była łatwa decyzja, ale ich wcześniejsze prace stanowią konflikt z naszą misją.

– powiedział.

Cryptopia uruchamia stronę internetową: 

Zgodnie w opublikowanym Tweetem, niedawno zhackowana giełda kryptograficzna Cryptopia uruchomiła ponownie swoją stronę internetową w formacie tylko do odczytu, a także przywróciła salda użytkowników do stanu sprzed zaatakowania.

Po ogłoszeniu w zeszłym tygodniu informacji o uruchomieniu 4 marca, Cryptopia nieco opóźniła wznowienie działalności, otwierając stronę internetową we wtorek, 5 marca, czyli dzień później.

W najnowszej serii tweetów, Cryptopia potwierdziła, że będzie wykorzystywać salda klientów od 14 stycznia jako podstawę do dalszego obliczania rabatów.

Giełda zgłosiła, że finalizuje proces rabatowy dla dotkniętych użytkowników, planując podanie większej ilości szczegółów wkrótce. Na razie Cryptopia zalecała klientom resetowanie swoich haseł i danych uwierzytelniających.

Po wykradnięciu przez hakerów 16 mln dolarów w połowie stycznia, Cryptopia nadal pozostawała w trybie konserwacji po tym, jak policja nowozelandzka poinformowała, że giełda jest już gotowa do wznowienia działalności w dniu 13 lutego. Odpowiadając na wiadomości, Cryptoptia wyjaśniła, że nie jest w stanie wznowić transakcji, dopóki giełda nie będzie w stanie w pełni zidentyfikować strat i upewnić się, że saldo jest całkowicie bezpieczne.

Po początkowych doniesieniach o włamaniu w połowie stycznia pojawiły się kolejne dowody na to, że hakerzy wysysali kryptowaluty z giełdy dopiero dwa tygodnie później.

Szwajcarska giełda rozpoczyna handel nowym krypto produktem:

Zgodnie ze stroną internetową SIX Group, główna giełda szwajcarii, SIX Swiss Exchange, rozpoczęła handel opartym o Ethereum produktem będącym przedmiotem obrotu giełdowego (ang. exchange-traded product – ETP) w dniu 5 marca.

Wspierany przez szwajcarski startup Amun AG, nowy ETP będzie sprzedawany pod indeksem AETH. Opłata za zarządzanie Ethereum ETP wyniesie 2,5 procent. 

Ethereum ETP grupy SIX Group został po raz pierwszy ogłoszony w listopadzie 2018 r. SIX Swiss Exchange ujawnia, że będzie notować pięć ETP opartych na kryptowalutach, w tym na Bitcoinie (BTC), Ripple (XRP), Bitcoinie Cash (BCH), Litecoinie (LTC) i Ethereum.

Zgodnie z tym artykułem, Ethereum ETP ma zdobyć udział w rynku na poziomie 16,7 procent, podczas gdy Bitcoin ma stanowić około połowy aktywów ETP. Ripple, obecnie trzecia czołowa kryptowaluta, uzyska limit rynkowy wynoszący 24,4 procent, podczas gdy Bitcoin Cash i Litecoin będą stanowić odpowiednio 5,2 i 3 procent rynku.

Niedawno Cointelegraph poinformował że SIX przeprowadził testy na potrzeby integracji Blockchain na zbliżającej się równoległej cyfrowej platformie handlowej SDX, która zostanie uruchomiona w drugiej połowie 2019 r.

Zakończenie prac nad nową platformą jest spodziewane pod koniec lata, przy czym dokładna data pozostaje przedmiotem wyjaśnienia prawnego i regulacyjnego przez Urząd Nadzoru Rynku Finansowego, szwajcarskiego regulatora rynku.

Carrefour wprowadza kolejne zastosowanie dla Blockchain:

Francuski gigant handlowy Carrefour kontynuuje swój rozwój w sferze Blockchain poprzez zastosowanie tej technologii do śledzenia mleka, jak wynika z opublikowanego komunikatu prasowego.

Począwszy od marca, gigant handlu detalicznego stopniowo wprowadza nowy, zasilany technologią Blockchain produkt Carrefour Quality Line (CQL), na mikro-filtrowane, wysokotłuszczowe mleko. CQL ma zagwarantować konsumentom pełną identyfikowalność produktu w całym łańcuchu dostaw – od rolników po półki sklepowe.

Dzięki CQL konsumenci będą mogli zobaczyć współrzędne GPS rolników będących właścicielami zwierząt, od których zostało zebrane mleko, uzyskać informacje o tym, kiedy mleko zostało zebrane i zapakowane, a także dowiedzieć się o różnych udziałowcach zaangażowanych w linię produktów. 

Nowy produkt Carrefour był kontynuacją wielu wcześniejszych wdrożeń Blockchain przez firmę. W listopadzie 2018 r. firma Carrefour wprowadziła na rynek rozwiązanie do monitorowania żywności zasilane przez Hyperledger w celu śledzenia kurcząt chowanych na wolnym wybiegu oznaczonych jako „Calidad y Origen” w Hiszpanii.

Wcześniej gigant zajmujący się handlem detalicznym dołączył do sieci Blockchain firmy IBM śledzącej żywność o nazwie Food Trust, podążając w ślad innych głównych producentach żywności, takich jak Nestle, Dole Food, Golden State Foods i innych.

Pod koniec 2018 r. inna francuska grupa handlowa, Auchan, rozszerzyła rozwiązanie Food-Chain na kolejne pięć krajów po 18-miesięcznym teście narzędzia Blockchain TE-FOOD w Wietnamie. Produkt Blockchain, który umożliwia system monitorowania sprzedaży dla wybranych kategorii produktów, stał się dostępny we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Portugalii i Senegalu.

Duże odbicie cen:

W dniu dzisiejszym rynki doświadczyły zdrowej zielonej fali, kiedy wszystkie 20 największych kryptowalut doświadczają mocnych wzrostów. Bitcoin wspiął się ponownie na poziom 3.800 dolarów, obecnie utrzymując się w granicach 3.885 dolarów, co stanowi wzrost o 3.1 % w stosunku do ostatniej doby. Ethereum notuje wzrost o 7.6%, Ripple o 2,7%.

Wśród największych altcoinów bardzo mocno wyróżniają się w dniu dzisiejszym EOS, Litecoin oraz Binance Coin, z dodatnimi wynikami kolejno o 14.1% dla dwóch pierwszych oraz 16.6% dla ostatniego.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 5.4 mld dolarów i wynosi obecnie 131.9 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 33.4 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button