News

#705 Newsy z dnia 24.06.2019

Z poniedziałkowych wydarzeń: Prognoza: Bitcoin przekroczy 21.000 dolarów do końca 2019r.; Współzałożyciel Ethereum krytykuje kryptowalutę Facebooka; 2 osoby aresztowane ws. ataku na Bitfinex; Malta zapisze umowy najmu na Blockchain; Bitcoin w górę, altcoiny w dół.

Prognoza: Bitcoin przekroczy 21.000 dolarów do końca 2019r.:

Host podcastu Bitcoin Knowledge, Trace Mayer, w ramach swojej nowej analizy zadeklarował, iż cena Bitcoina w 2019 r. prawdopodobnie nie przekroczy 40.000 dolarów.

Przesyłając nowe odczyty z jego narzędzia do prognozowania cen, „Mayer Multiple”, komentator i rzecznik Bitcoinów powiedział, że obecna trajektoria faworyzuje końcoworoczną wartość Bitcoina wynoszącą 21.000 dolarów.

Chociaż prognoza jest niższa od szacunków innych postaci branżowych, takich jak Tom Lee z Fundstrat, nadal plasuje największą kryptowalutę powyżej rekordowo wysokiego poziomu z grudnia 2017 r.

Mayer Multiple to obliczenie uzyskane przez podzielenie aktualnej ceny Bitcoina przez 200-dniową średnią kroczącą. Obecnie metryka na poziomie 2,09 odnotowała wyższe odczyty jedynie przez 14,79% czasu, co oznacza, że olbrzymi skok do 40.000 dolarów jest nieuzasadniony.

[…] Bardzo niskie prawdopodobieństwo 40 tys. dolarów w ciągu kilku miesięcy.

– podsumował Mayer.

Bitcoinowi udało się odzyskać barierę 10 000 dolarów pod koniec zeszłego tygodnia, by przejść do 11.000 dolarów w ciągu 24 godzin.

Dokonanie to podniosło na duchu analityków, z których wielu uznało 10.000 dolarów za przełomowy moment. Twierdzili, że inwestorzy czekający na uboczu, wskoczą na pokład po osiągnięciu pięciu liczb, wywołując wzrostowy efekt kuli śnieżnej. 

Przez resztę roku i po nim Mayer Multiple uważa za prawdopodobne, że ruchy wyniosą 15.000 dolarów, 21.000 dolarów, a następnie 30.500 dolarów. Pierwszy z nich byłby jednak „przewartościowany”, gdyby pojawił się we wrześniu, jednak później Bitcoin znalazłby swoją niszę cenową.

Współzałożyciel Ethereum krytykuje kryptowalutę Facebooka:

Współzałożyciel Ethereum, Joseph Lubin, powiedział, że token Libra Facebooka jest „scentralizowanym wilkiem w zdecentralizowanej owczej skórze”, jak czytamy w artykule opublikowanym przez Quartie Tech News.

Gigant mediów społecznościowych opublikował białą księgę swojej kryptowaluty nazwanej Libra na początku tego miesiąca otrzymując mieszane opinie ekspertów z branży kryptowalut i Blockchain oraz tworząc obawy rządowych organów nadzoru.

W swoim artykule Lubin zauważa, że biała księga Libry opisuje uczucia wspólne dla wielu w społeczności kryptowalut. Dokument stwierdza, że „wysyłanie pieniędzy na cały świat powinno być tak proste i niedrogie, tak jak wysyłanie wiadomości na telefon”, a „infrastruktura finansowa powinna być globalna i obejmować dobro publiczne”.

Zwracając uwagę na twierdzenie białej księgi, że „Ludzie będą w coraz większym stopniu ufać zdecentralizowanym formom zarządzania”, Lubin wskazał na potrzebę, aby użytkownicy ufali fiducjarnej walucie Libry i wsparciu obligacji rządowych, a kupcy wierzyli, że sieć jest odpowiedzialnie zarządzana. Ponadto Lubin zwrócił również uwagę na jej scentralizowaną infrastrukturę:

Być może najważniejsze jest to, iż Libra wymaga naszego zaufania, że w końcu przejdzie do bardziej „pozbawionego pozwolenia”, zdecentralizowanego systemu, dzięki któremu każdy będzie mógł zweryfikować sieć, zamiast restrykcyjnych kryteriów oceny członków utrzymujących kontrolę, która znajduje się w rękach pierwszych 28 firm.

– powiedział.

Mimo to Lubin przyznaje, że widzi coś dobrego w projekcie. Mówi, że za kilka lat Libra może mieć 2 mld. użytkowników, a doświadczenie użytkownika (and. user experience – UX) kryptowalut można w tym procesie znacznie poprawić:

Za jednym zamachem utalentowani projektanci UX mogli zmniejszyć obecne tarcia związane z użyciem kryptowalut. Zarządzanie kluczami prywatnymi, rozumienie „gas payments” i instalowanie wtyczek do przeglądarek kryptograficznych może być tak proste, jak naciśnięcie „wyślij” w WhatsApp, innej jednostce będącej własnością Facebooka.

– mówi.

Lubin twierdzi również, że programiści z ConsenSys, firmy deweloperskiej Ethereum, już przeanalizowali kod i zauważyli, że projekt pożycza wiele pomysłów od Ethereum. Na koniec zauważa, że oczekuje, iż Libra będzie dobrze wykonana z technicznego punktu widzenia.

2 osoby aresztowane ws. ataku na Bitfinex:

Dwóch izraelskich braci zostało aresztowanych w związku z włamaniem do giełdy krytpowalut Bitfinex i innymi kryptograficznymi atakami phishingowymi, jak donosi serwis informacyjny Finance Magnates.

Rzecznik izraelskiej policji powiedział podobno, że Eli Gigi i jego młodszy brat Assaf Gigi zebrali dziesiątki milionów dolarów. Obaj są podejrzani o to, że są odpowiedzialni za długotrwałą i systematyczną kradzież kryptowalut, nielegalnie uzyskując dostęp do kont innych użytkowników.

Bracia rzekomo stworzyli klony wykradające dane głównych giełd i portfeli kryptowalut online i wysłali linki do tych stron phishingowych na grupach Telegram i innych społecznościach związanych z kryptowalutami. Obaj są również oskarżeni o to, że są odpowiedzialni za włamanie na Bitfinex w 2016, w którym wiele kont zostało naruszonych.

Policja zauważyła, że domniemane ofiary były w większości spoza Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych, co doprowadziło do zbadania sprawy przez wiele organów ścigania w kilku krajach.

Podczas nalotu policja podobno znalazła portfel kryptowalutowy zawierający znacznie mniej funduszy niż kwota, którą prawdopodobnie skradziono. Finance Magnates zauważa również, że Eli Gigi jest absolwentem elitarnej jednostki technologicznej Izraelskich Sił Obronnych, która wybiera młodzież o wybitnych zdolnościach

Malta zapisze umowy najmu na Blockchain:

Joseph Muscat, premier Malty, ogłosił w niedzielę, że każda umowa najmu na Malcie zostanie zarejestrowana na Blockchain. Ogłoszenie miało miejsce podczas wywiadu w Radio One.

Premier powiedział, że zreformowane przepisy dotyczące najmu zostały zatwierdzone przez rząd po długim okresie konsultacji.

Ta inicjatywa zapewnia bezpieczeństwo, zapobiega ingerencji w dane i zapewnia, że tylko upoważnione osoby mają dostęp do zapisów, powiedział Muscat. Dodatkowo, technologia DLT zapobiega możliwości istnienia kontraktów, dla których nie ma zapisu. 

Będziemy teraz pokazywać ludziom dodatkowe korzyści tej technologii, stosując ją do czegoś, czego będą używać w codziennym życiu. To pokazuje, jak cyfrowa transformacja wpłynie na ich życie.

– powiedział.

Malta – znana również jako „wyspa Blockchain” – po raz pierwszy weszła w świat kryptowalut w lipcu 2018 r., kiedy to wprowadziła luźne ramy regulacyjne korzystne dla technologii DLT. Pieniądz elektroniczny, instrumenty finansowe, wirtualne tokeny i wirtualne aktywa finansowe otrzymały drogę do legalności.

Tolerancyjne otoczenie regulacyjne, wykształcona siła robocza i członkostwo w UE przyczyniają się do tego, że Malta staje się rozwijającym się ośrodkiem eksperymentów Blockchain.

Rząd ujawni pełne szczegóły proponowanej reformy najmu w najbliższych dniach.

akademickich.

Bitcoin w górę, altcoiny w dół:

Miniona doba wykazała dalszy wzrost ceny Bitcoina. Największa kryptowaluta notuje wzrost na poziomie 2.9% a jej wartość przekroczyła 11.000 dolarów. Niewielki wzrost notuje również Ethereum – o 0,3%. Inne pozycje z czołówki zmniejszyły wartość, XRP o 2,4%, Bitcoin Cash o 1,3%, Litecoin o 3,5% a EOS o 1,4%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 4.8 mld dolarów i wynosi obecnie 330.2 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 70.2 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button