News

#726 Newsy z dnia 16.07.2019

Z wtorkowych wydarzeń: Przed TRON dwa duże wydarzenia; Skradzione Bitcoiny Binance w ruchu; Senatorzy USA prowadzą przesłuchanie ws. kryptowaluty Libra; Giełdy ostro w dół.

Przed TRON dwa duże wydarzenia:

Założyciel Tron, Justin Sun, ogłosił, że wygrał przetarg na lunch z legendą Wall Street Warrenem Buffettem, płacąc rekordową kwotę 4,567,888 dolarów. Spotkanie ma odbyć się 25 lipca.

Tydzień wcześniej Sun zaczął budować szum wokół tej wiadomości, mówiąc, że lunch z Buffettem będzie „wielką wygraną dla społeczności Blockchain”. W ogłoszeniu na Twitterze Sun wspomniał również, że na lunch zaprosi liderów branży Blockchain.

Miliarder z Berkshire Hathaway jest znanym sceptykiem co do kryptowalut, które krytykował jako „złudzenie”, które nie ma „unikalnej wartości”. W poście na Medium Sun wydaje się insynuować, że Buffett mógł mylić się co do kryptowalut, powołując się na jego wcześniejsze niepowodzenie w rozpoznawaniu potencjału firm takich jak Amazon, Alphabet i Google. Sun ma nadzieję, że podczas lunchu z Buffettem uda mu się zmienić jego zdanie i tym samym zwiększyć zaufanie całej branży.

Wierzę, że w społeczności Blockchain jesteśmy na początku ery ogromnego rozwoju technologicznego i finansowego. Wierzę również, że dzięki właściwej komunikacji i zrozumieniu, Buffett zmieni swoje ogólne stanowisko w sprawie kryptowalut i Blockchain, umożliwiając tym nowym strategiom inwestycyjnym zintegrowanie się z jego ogólnym portfolio. 

– pisze Sun.

Wygrywająca oferta za lunch w 2019 r. jest o prawie jedną trzecią wyższa niż poprzedni rekord ustanowiony na aukcji w 2016 r. Wszystkie wpływy z aukcji trafią do Glide Foundation, organizacji charytatywnej z siedzibą w San Francisco, z którą Buffet współpracował przy poprzednich aukcjach.

Dodatkowo na 10 sierpnia zaplanowany jest Sun Network Mainnet – druga część rozwiązania skalowalności, które planowo ma przyspieszyć działanie TRON o 100 razy. Oczekuje się, że działanie zwiększy całkowitą pojemność sieci TRON, jednocześnie umożliwiając działanie DApps przy wyjątkowo niskim zużyciu energii i wysokim poziomie bezpieczeństwa.

Skradzione Bitcoiny Binance w ruchu:

Nowa analiza Coinfirm wykazała ruch wykradzionych Bitcoinów z Binance do różnych portfeli. Włamanie, w którym uprowadzono 7.000 Bitcoinów miało miejsce 7 maja 2019 r., a hakerzy przenosili skradzione Bitcoiny z portfela do portfela.

Teraz jednak Coinfirm zauważył pewną aktywność, która sugeruje, że hakerzy przenoszą zyski z giełd, potencjalnie na inne kryptowaluty. Stało się jasne, że hakerzy zaczęli upłynniać Bitcoiny na różnych giełdach.

Analiza jednej z głównych sieci używanych przez hakera […] pokazuje, że udało im się upłynnić co najmniej 1,8087 BTC (21.000 dolarów) na następujących giełdach.

– powiedział Grant Blaisdell Coinfirm.

Transfery wyglądały w następujący sposób:

Bitfinex: 0,7934 BTC

Binance: 0,4294 BTC

Bitmex: 0,0022 BTC

KuCoin: 0,0713 BTC

Kuna: 0,2482 BTC

Bitmarket: 0,2560 BTC

Crypterra: 0,0072 BTC

Bitcoin.de: 0,0007 BTC

WazirX: 0,0003 BTC

Chociaż obowiązują zastrzeżenia, jasne jest, że haker przeniósł pewną ilość Bitcoinów na każdą z tych giełd i tam albo opuścił łańcuch, albo pozostał w stanie uśpienia. Jest to oczywiście żadne pocieszenie dla tych, którzy obserwują, jak ich skradzione krypto przeskakuje z giełdy na giełdę.

Senatorzy USA prowadzą przesłuchanie ws. kryptowaluty Libra:

Podczas trwającego przesłuchania w sprawie projektu kryptowaluty Facebooka, Libra, z udziałem Komitetu Bankowego Senatu Stanów Zjednoczonych, prawodawcy przesłuchują Facebooka w kwestiach prywatności i zaufania. David Marcus, szef portfela kryptograficznego Facebooka Calibra, podkreśla zaufanie do projektu i zgodność z przepisami, podczas gdy niektórzy senatorzy nie są przekonani.

Senator Jon Tester zapytał o zdolność Libry do zapewnienia zabezpieczenia przed nieuczciwymi zakupami lub utratą funduszy, wzdłuż linii kart kredytowych lub Federalnej Korporacji Ubezpieczeń Depozytowych. Marcus odpowiedział: „zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby rozwiązać te problemy i uwagi tak szybko, jak to możliwe”. Tester stwierdził, że „ważne jest, aby rozwiązać ten problem zanim projekt zostanie uruchomiony. 

Senator Sherrod Brown z Ohio zajął bardziej krytyczne stanowisko wobec projektu, pytając: „Czy naprawdę myślisz, że ludzie powinni ufać Facebookowi swoimi ciężko zarobionymi pieniędzmi?” Marcus powiedział, że Facebook „nie będzie miał specjalnego przywileju”, w którym to momencie Brown przerwał: „Panie Marcus, Pan wie jak jest”.

Brown zapytał również Marcusa, czy jest coś, co przywódcy mogą powiedzieć, co przekona Marcusa i Facebooka, że firma nie powinna uruchamiać Libry. Marcus odpowiedział: „Jeśli nasz kraj nie podejmie działań, wkrótce zobaczymy cyfrową walutę kontrolowaną przez innych, których wartości radykalnie różnią się od naszych”.

Kiedy przewodniczący Komitetu Mike Crapo zapytał Marcusa, dlaczego Libra Corporation zdecydowała się zarejestrować w Szwajcarii, Marcus zapewnił komisję, że zarejestrują się również w amerykańskich organach regulacyjnych. Marcus powiedział również, że dane społeczne i finansowe będą całkowicie oddzielone w sieci Calibra, dodając, że „aby zdobyć zaufanie ludzi, będziemy musieli mieć najwyższe standardy w zakresie prywatności”.

Przesłuchanie w sprawie Libra w amerykańskim Komitecie ds. Usług Finansowych zaplanowano na 17 lipca 2019 r. W oświadczeniu w sprawie stablecoina, przewodnicząca komisji Rep. Maxine Waters skomentowała brak jednolitych regulacji na rynku kryptowalut i powiedziała, że organy regulacyjne powinny postrzegać plany Facebooka dotyczące Libry „jako sygnał alarmowy, aby poważnie potraktować kwestie prywatności i bezpieczeństwa narodowego, ryzyka cyberbezpieczeństwa i ryzyka handlowego, jakie stwarzają kryptowaluty”.

Giełdy ostro w dół:

Na giełdach obserwujemy wszechobecne mocne spadki – duża część czołowych pozycji notuje spadki powyżej 7%. Największym przegranym na ten moment jest EOS, którego wartość zmalała o 20,2%, za nim plasuje się TRON, spadek o 17%, dalej Litecoin i Ethereum, kolejno o 14.7% i 14,4%. Bitcoin odnotował spadek na poziomie 8,7%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 28 mld dolarów i wynosi obecnie 259.6 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 70.5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com, theblockcrypto.com, paweldrewniak.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button