News

#741 Newsy z dnia 31.07.2019

Ze środowych wydarzeń: CEO Circle: Regulacje są potrzebne aby zatrzymać firmy w kraju; Samsung rozwija swój krypto portfel; Proponowany zakaz krypto w Indiach napotyka na opór; Singapur ostrzega przed nowym scamem; Aktualna sytuacja na giełdach.

CEO Circle: Regulacje są potrzebne aby zatrzymać firmy w kraju:

Dyrektor generalny firmy zajmującej się handlem i inwestycjami w kryptowaluty, Circle, uważa, że Stany Zjednoczone stworzą odpowiednie regulacje, ponieważ coraz więcej firm przenosi się za granicę.

Rozmawiając w wywiadzie z Bloombergiem, Jeremy Allaire (na zdj.) wskazał na obecne tendencje dla uczestników rynku kryptograficznego do przenoszenia się za granicę jako czynnik motywujący przyszłą politykę regulacyjną w Waszyngtonie.

Komentarze Allaire’a pojawiają się w następstwie jego zeznań na wtorkowym przesłuchaniu poświęconym polityce kryptograficznej i Blockchain, najnowszej z serii sesji, które amerykańscy prawodawcy przeprowadzili na temat rozwijającej się branży.

Wzrost liczby projektów związanych z zasobami cyfrowymi poza Stanami Zjednoczonymi, ruchu firm w celu pozostawienia USA i projektów chcących rozpocząć działalność poza Stanami Zjednoczonymi zdecydowanie przyciąga uwagę ludzi. Myślę, że ostatecznie doprowadzi to do inicjatyw legislacyjnych mających na celu spróbowanie zapewnienia odpowiednich zabezpieczeń i ochrony inwestorów, ale także klarowności, która jest bardzo potrzebna, aby umożliwić rozwój technologii i przemysłu.

– powiedział.

Ostatnie przesłuchania wywołały szeroki wachlarz reakcji ze strony prawodawców, od uznania Bitcoina po twierdzenie, że finansuje on światowy terroryzm.

Samsung rozwija swój krypto portfel:

Nowa współpraca producenta smartfonów, Samsunga, i startupu obsługującego płatności kryptowalutowe, Pundi X, pozwoli użytkownikom zintegrować aplikację XWallet z portfelem Samsung Blockchain.

W opublikowanym poście na blogu Pundi X ujawnił, że zintegrował swoje rozwiązanie portfela kryptowalut z ekosystemem Blockchain Samsunga, co oznacza rosnące przyjęcie technologi Blockchain.

Użytkownicy Samsunga Galaxy S10 mogą przenosić kryptowaluty zapisane w portfelu Samsung Blockchain do XWallet, który mogą następnie wykorzystać jako konto kontrolne do natychmiastowej transakcji kryptograficznej z globalnym ekosystemem płatności Pundi X.

– czytamy.

Obecnie XWallet obsługuje waluty cyfrowe, takie jak Bitcoin, Ethereum, Binance Coin, KuKoin Shares, NEM, KNC, Qtum, a także rodzime tokeny Pundi X, NPXS i NPXSXEM.

Aplikacja umożliwia użytkownikom przenoszenie kryptowalut przechowywanych w portfelu Samsung Blockchain do XWallet, który jest również dostępny z XPOS, urządzeniem punktu sprzedaży Blockchain wdrożonym w 25 krajach.

Samsung po raz pierwszy ujawnił, że jego nowa seria Galaxy S10 będzie miała funkcje portfela dla walut cyfrowych w lutym. Później w maju pojawiły się informacje, że budżetowe smartfony Samsunga będą również wyposażone w funkcje kryptowalut i Blockchain.

Proponowany zakaz krypto w Indiach napotyka na opór:

Nasscom, czołowa indyjska organizacja handlowa, powiedziała, że jest przeciwna powszechnemu zakazowi kryptowalut, który niedawno zaproponował rządowy panel w tym kraju.

Nasscom uważa, że niedawna propozycja międzyresortowego komitetu rządowego, by zakazać wszelkich kryptowalut, z wyjątkiem tych, które są wspierane przez rząd, nie jest najbardziej konstruktywnym środkiem. […] Zamiast tego rząd powinien pracować nad stworzeniem opartej na ryzyku struktury regulującej i monitorującej kryptowaluty i tokeny.

– czytamy w lokalnym czasopiśmie.

Zgodnie z publikacją Nasscom twierdzi, że projekty kryptograficzne zawsze mogą być testowane w regulacyjnych piaskownicach przed ich uruchomieniem. Firma uważa również, że zakazanie kryptografii będzie służyło jedynie odepchnięciu legalnych firm, które już przestrzegają zasad zgodności.

Nasscom wierzy jednak, że należy wykonać prace w zakresie stworzenia ram regulacyjnych w celu ograniczenia nielegalnych działań w przestrzeni kryptograficznej:

Powinniśmy dążyć do stworzenia ram regulacyjnych, które będą stale monitorować i zapobiegać nielegalnym działaniom. Uregulowanie pozwoliłoby organom ścigania lepiej przygotować się do zrozumienia tych nowych technologii, umożliwić im gromadzenie danych na temat postępowań karnych i podejmowanie działań egzekucyjnych.

Nasscom został założony w 1988 roku i ma ponad 2700 firm członkowskich z branży IT, outsourcingu procesów biznesowych i innych branż związanych z technologią.

Singapur ostrzega przed nowym scamem:

Monetary Authority of Singapore (MAS) oflagował internetowy scam oferujący Bitcoina.

31 lipca bank centralny Singapuru i organ nadzoru finansowego wydały oficjalne ostrzeżenie stwierdzające, że agencja dowiedziała się o stronie internetowej, która zapraszała użytkowników internetu do inwestowania w Bitcoina poprzez artykuł zawierający sfałszowane informacje.

Według MAS strona internetowa scamu odwołuje się do sfabrykowanych stwierdzeń fałszywie przypisywanych Gohowi Chokowi Tongowi, lokalnemu politykowi, który w latach 1990-2004 był drugim premierem Singapuru. Oświadczenia były „albo fałszywe, albo wyjęte z kontekstu i stosowane w sposób wprowadzający w błąd” – zauważył regulator.

Jak donosi MAS, nazwisko byłego premiera zostało użyte w celu nakłonienia ludzi do wpłacenia co najmniej 250 dolarów na platformę handlową o nazwie Bitcoin Loophole, która twierdzi, że wykonuje transakcje zautomatyzowane w imieniu użytkowników. Platforma zażądała również danych karty kredytowej lub rachunku bankowego, dodał regulator, zalecając społeczeństwu zachowanie szczególnej ostrożności i unikanie przekazywania jakichkolwiek informacji właścicielom stron internetowych.

W styczniu 2019 r. MAS wystosował ostrzeżenie przeciwko wielu fałszywym stronom internetowym twierdzącym, że rząd Singapuru oficjalnie przyjmuje kryptowaluty. Podobnie jak w tej nowej sprawie, oszukańczy program był rozpowszechniany za pośrednictwem różnych stron internetowych i oferował możliwości inwestowania w krypto przy użyciu fałszywych informacji.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Na giełdach obserwujemy obecnie umiarkowane wzrosty większości największych kryptowalut. Bitcoin zwiększa wartość o 4,3%, Ethereum o 2,7%, XRP o 0,9%, Litecoin o 5,3% a Binance Coin o 2,3%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 8.6 mld dolarów i wynosi obecnie 276.5 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 50.2 mld dolarów.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button