News

#773 Newsy z dnia 10.09.2019

Z wtorkowych wydarzeń: Gemini uruchamia usługę depozytową; Libra musi spełnić przepisy AML; Przewodniczący SEC o Bitcoinowych ETF; Europol zamyka szajkę fałszerzy korzystających z Bitcoina; Aktualna sytuacja na giełdach.

Gemini uruchamia usługę depozytową:

Nowojorska giełda kryptowalut Gemini, założona w 2014 r. przez braci bliźniaków Camerona i Tylera Winklevossów, uruchomiła własną usługę powierniczą, Gemini Custody.

W opublikowanym komunikacie prasowym Gemini stwierdza, że nowo uruchomione rozwiązanie powiernicze pozwoli swoim klientom sprawdzać salda, pobierać wyciągi z rachunków, inicjować wypłaty i zapewnia audytorom dostęp tylko do wyświetlania w celu potwierdzenia sald, transakcji i aktywności. Klienci będą mogli także handlować swoimi aktywami na giełdzie Gemini bez czekania na przeniesienie z zimnego portfela. 

Gemini Custody obsługuje 18 kryptowalut, w tym Bitcoina, Bitcoina Cash, Ethereum, Litecoina, Zcash, a także wachlarz tokenów ERC-20. Prezes Gemini Tyler Winklevoss powiedział, że tak bardzo potrzebne dojrzewanie krypto jako klasy aktywów zależy od bezpieczeństwa powierniczego.

Od pierwszego dnia Gemini uznało potrzebę światowej klasy rozwiązania w zakresie powiernictwa, które jest bezpieczne, zgodne i łatwe w użyciu dla osób i instytucji na całym świecie.

– dodał.

Jeanine Hightower-Sellitto, dyrektor zarządzający operacji w Gemini wyjaśniła, że inwestorzy instytucjonalni wykazują wyraźny i rosnący popyt na kryptowaluty, ale niektórzy mają trudności ze znalezieniem rozwiązania, które w pełni spełnia złożone wymogi regulacyjne i bezpieczeństwa.

Tyler i Cameron Winklevoss niedawno powiedzieli, że są otwarci na współpracę z Markiem Zuckerbergiem przy projekcie stablecoina Facebooka, Libra.

Libra musi spełnić przepisy AML:

Stablecoin Facebooka, Libra, musi spełniać najwyższe standardy przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) i finansowaniu terroryzmu, jak stwierdził podsekretarz Ministerstwa Skarbu USA ds. Terroryzmu i Wywiadu Finansowego, Sigal Mandelker. O wiadomościach poinformował dziś Reuters.

Według publikacji, Sigal Mandelker powiedział dziennikarzom w Genewie, że każda kryptowaluta – w tym Libra – działająca w Stanach Zjednoczonych musi spełniać lokalne standardy regulacyjne.

Finansowe organy regulacyjne z całego świata mają obawy co do Libry, a kluczowy urzędnik Europejskiego Banku Centralnego, Yves Mersch, powiedział niedawno, że stablecoin Facebooka jest „zniewalający, ale zdradziecki” podczas wystąpienia na konferencji prawnej EBC.

Delegacja amerykańskich organów regulacyjnych odwiedziła Szwajcarię, w której Libra ma siedzibę, aby zbadać projekt i spotkać się z lokalnymi organami regulacyjnymi. Wizyta nie złagodziła jednak obaw amerykańskich organów regulacyjnych.

Facebook próbuje również wpłynąć na amerykańskie organy regulacyjne poprzez zwiększenie wysiłków lobbingowych, zatrudniając firmę lobbingową pod koniec sierpnia, a następnie dwóch kolejnych lobbystów.

Co ciekawe, Mark Carney, gubernator Banku Anglii, przedstawił bardziej oryginalną opinię, gdy zasugerował transformację globalnego systemu finansowego poprzez zastąpienie dolara amerykańskiego cyfrową walutą podobną do Libry Facebooka.

Przewodniczący SEC o Bitcoinowych ETF:

Jay Clayton, przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd USA (SEC), niedawno rozmawiał z Bobem Pisani z CNBC na temat najnowszego podejścia regulatora do Bitcoinowych funduszy ETF.

W rozmowie z Pisanim przewodniczący SEC stwierdził, że chociaż podjęto znaczące kroki w celu rozwiązania problemów regulacyjnych w odniesieniu do wspomnianego funduszu inwestycyjnego, „pozostaje praca do wykonania”.

Biorąc pod uwagę fakt, że handluje się nimi na w dużej mierze nieuregulowanych giełdach […] w jaki sposób możemy być pewni, że ceny te nie podlegają znaczącym manipulacjom? Teraz robimy postępy, ale ludzie musieli odpowiedzieć na te trudne pytania, aby mieć pewność, że jest to odpowiedni rodzaj produktu.

– powiedział.

Clayton wspomniał wcześniej, że komisja pracowała nad tym, aby Bitcoinowy ETF był możliwością dla inwestorów w USA, ale podkreślił potrzebę bezpieczeństwa na rynkach regulowanych, mówiąc:

Zajmujemy się tym, ale jest kilka rzeczy, z którymi musimy się czuć swobodnie. Pierwszym z nich jest powiernictwo: powiernictwo to od dawna wymóg na naszych rynkach, i jeśli mówisz, że masz coś, to naprawdę to masz.

Europol zamyka szajkę fałszerzy korzystających z Bitcoina:

Portugalska policja i Europol zajęły fundusze o wartości 70.000 EUR w jednej z najbardziej zaawansowanych operacji fałszowania kiedykolwiek.

Jak informował brazylijski dziennik Sputnik, organom ścigania udało się zamknąć szajkę, która sprzedawała fałszywe banknoty w dark web w zamian za Bitcoiny. W akcji od 2017 r. operacja wygenerowała 1.3 mln euro fałszywych pieniędzy. Przywódca szajki z Portugalii został znaleziony i deportowany w tym tygodniu z Kolumbii.

Według policji banknoty były jednymi z najlepszych podróbek jakie napotkali, posiadającymi takie cechy, jak znaki wodne i hologramy.

Często są one wykrywane tylko podczas wprowadzania depozytów bankowych. Jeśli chodzi o normalny handel, są to banknoty, które dość łatwo przechodzą.

– powiedział koordynator dochodzenia policji, Luís Ribeiro, w oświadczeniu cytowanym przez Sputnika.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Giełdy po upływie 24 godzin wyskazują niewielkie spadki. W czołówce na pierwszy plan wybija się Litecoin, notując największy dziś wzrost na poziomie 3%. Bitcoin stracił na wartości o 0,4%, Ethereum o 0,1% a XRP i Bitcin Cash o 0,2%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 0.3 mld dolarów i wynosi obecnie 263.8 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 50.2 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button