News

#774 Newsy z dnia 11.09.2019

Ze środowych wydarzeń: MasterCard nawiązuje współpracę z firmą Blockchain; Coinbase rozważa uruchomienie platformy IEO; Facebook będzie ubiegać się o licencję dla Libry w Szwajcarii; Domino’s Pizza ogłasza konkurs z Bitcoinową nagrodą; Aktualna sytuacja na giełdach.

MasterCard nawiązuje współpracę z firmą Blockchain:

Mastercard rozpoczął współpracę z firmą Blockchain R3 w celu opracowania rozwiązania płatności transgranicznych.

Według komunikatu prasowego opublikowanego przez Mastercard obie firmy planują pilotaż nowego rozwiązania płatności transgranicznych wykorzystującego technologię Blockchain. System będzie koncentrować się na łączeniu globalnej infrastruktury szybszych płatności, systemów i banków.

Ogłoszenie jest częścią planów Mastercard dotyczących wzmocnienia sieci płatności transgranicznych, budując na przejęciu globalnej firmy płatniczej Transfast, które miało miejsce na początku tego roku. Partnerstwo z R3 jest częścią strategii giganta płatności, w ramach której klienci wybierają sposób przenoszenia środków.

Opracowanie nowego i lepszego rozwiązania w zakresie płatności transgranicznych B2B poprzez poprawę ogólnoświatowej łączności w obszarze konto – konto ma kluczowe znaczenie dla ambicji Mastercard. Naszym celem jest zapewnienie globalnej infrastruktury płatniczej i łączności, o czym świadczą nasze ostatnie strategiczne przejęcia i partnerstwa, w tym nasze relacje z R3.

 – mówi wiceprezes wykonawczy nowych platform płatniczych Mastercard, Peter Klein.

Partnerstwo opiera się na poprzednich relacjach między obiema firmami, które publicznie ujawniły się również na początku tego miesiąca, kiedy Mastercard dołączył do zasilanej przez Cordę sieci R3 Marco Polo Network w celu finansowania handlu.

Coinbase rozważa uruchomienie platformy IEO:

Coinbase, amerykańska giełda kryptowalut, wskazała, że rozważa uruchomienie platformy IEO (Initial Exchange Offering). Wiadomości zostały ujawnione przez szefa działu sprzedaży instytucjonalnej Coinbase w Azji, Kayvona Pirestani podczas panelu na konferencji Invest: Asia.

Podczas panelu Pirestani ujawnił, że giełda uważa, iż IEO stanowi „naprawdę interesującą okazję” dla firmy.

W skrócie, Coinbase dokładnie bada nie tylko przestrzeń IEO, ale także STO. Ale nie mogę teraz ogłosić żadnych formalnych ogłoszeń.

– powiedział.

Tak zwane IEO pojawiły się jako alternatywny model oferty tokenów, w którym scentralizowana giełda kryptograficzna działa jako forma gwaranta. Giełda zasadniczo prowadzi sprzedaż i weryfikuje zarówno same projekty, jak i potencjalnych inwestorów.

Model IEO często wiąże się z wydaniem zastrzeżonego tokena giełdy, który jest używany do sprzedaży tokenów – a także do innych celów – jak na przykład natywny token Binance – Binance Coin (BNB) – na platformie ofert tokenowych giełdy, Launchpad. 

W odniesieniu do terminów Pirestani wskazał, że oficjalne ogłoszenie IEO może się pojawić w ciągu najbliższych kilku miesięcy, podczas gdy realizacja przez giełdę regulowanych ofert papierów wartościowych jest jeszcze w bardzo wczesnej fazie.

Facebook będzie ubiegać się o licencję dla Libry w Szwajcarii:

Facebook chce uzyskać licencję na system płatności w Szwajcarskim Urzędzie Nadzoru Rynku Finansowego (FINMA) dla planowanego projektu stablecoina, jak poinformował Reuters.

W oficjalnym oświadczeniu Libra Association – organizacja członkowska non-profit założona w celu zarządzania siecią Libra – wyjaśniła swój wybór koordynacji ram regulacyjnych ze szwajcarskim organem regulacyjnym:

Szwajcaria oferuje ścieżkę innowacji w zakresie odpowiedzialnych usług finansowych, zharmonizowaną z globalnymi normami finansowymi i silnym nadzorem. Angażujemy się w konstruktywny dialog z FINMA i zachęcamy do znalezienia możliwej ścieżki, dzięki której sieć Blockchain typu open source stanie się regulowanym systemem płatności o niskim poziomie tarcia i wysokim bezpieczeństwie.

– czytamy.

FINMA wydało latem tego roku wytyczne dotyczące wymogów regulacyjnych w zakresie płatności w Blockchain, które dotyczą dostawców usług Blockchain, w tym giełd, dostawców portfeli i platform transakcyjnych.

Wytyczne są zgodne z ramami regulacjami dotyczącymi aktywów cyfrowych wydanymi w czerwcu przez międzyrządową grupę zadaniową ds. działań finansowych (FATF), która obejmuje przepisy dotyczące środków przeciwdziałania praniu pieniędzy, systemów monitorowania ryzyka i nie tylko.

Domino’s Pizza ogłasza konkurs z Bitcoinową nagrodą:

Francuska jednostka Domino’s Pizza rozpoczęła konkurs zamówień z nagrodą w wysokości 100.000 euro w Bitcoinie lub gotówce. Według tweetu Domino’s Pizza France, firma zainicjowała konkurs z okazji swojej 30. rocznicy.

Konkurs umożliwi kupującym uczestnictwo w grach podczas zamawiania pizzy z Domino do 2 października, a rejestracja zakupu będzie dostępna do 6 października, zgodnie ze stroną internetową kampanii. Jak zauważono w regulaminie konkursu, kwota przyznana w Bitcoinie będzie miała wartość 100.000 euro obliczoną zgodnie z kursem w dniu zakupu Bitcoina przez organizatora gry, jeśli zwycięzca wybierze BTC.

Ostatecznie Pizza Domino planuje przenieść nagrodę Bitcoinową do portfela zwycięzcy 16 grudnia 2019 r., jak czytamy w zasadach konkursu.

Domino’s Pizza nie jest jednak nowicjuszem w dziedzinie Blockchain i kryptowalut. W maju 2019 r. oddział Domino’s Pizza w Singapurze i Malezji połączył siły z holenderską firmą Blockchain SingularityNET, aby wdrożyć technologię sztucznej inteligencji opartą na Blockchain.

Wdrożenie technologii SingularityNET ma na celu usprawnienie procesów łańcucha dostaw i logistyki Domino w Malezji i Singapurze. Domino’s Pizza to także jedna z firm oferujących pizzę, która pozwala klientom kupować pizzę za pomocą Bitcoina w ramach Bitcoin Pizza Day, obchodzonego co roku 22 maja od 2010 r.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Ostatnia doba na giełach wykazała widoczne korekty cen wszystkich największych kryptowalut. Bitcoin notuje spadek o 1,5%, Ethereum o 1,2%, XRP o 2,1%, Bitcoin Cash o 2,3% a Litecoin o 2,9%. Najgorsze wyniki z czołówki notują Bitcoin SV oraz Binance Coin, kolejno o 6,2% i 5,1%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 4.9 mld dolarów i wynosi obecnie 258.9 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 55.3 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button