News

#786 #787 Newsy z dni 23 – 24.09.2019

Z ostatnich wydarzeń: Binance uzyskuje akredytację bezpieczeństwa; Francuskie sklepy zaakceptują płatności w Bitcoinie; Bank Japonii: Libra potrzebuje skoordynowanych światowych regulacji; EOS przeprowadza pierwszego hard forka; Dwie osoby oskarżone o zhakowanie EtherDelta; Kraken i Coinbase pośród najczystszych w branży; Giełdy na czerwono.

Binance uzyskuje akredytację bezpieczeństwa:

Giełda kryptowalut Binance uzyskała międzynarodową akredytację bezpieczeństwa ISO / IEC 27001 po dwóch wykonanych zewnętrznych audytach systemów bezpieczeństwa informacji firmy. Informacje przekazane zostały w oficjalnym tweecie 23 września.

Norma ISO / IEC 27001, która stanowi podstawę nowej akredytacji Binance, to międzynarodowa norma, która określa specyfikację systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji (ISMS). Standard został zaprojektowany, aby pomóc organizacjom w zarządzaniu procesami bezpieczeństwa informacji zgodnie z najlepszymi międzynarodowymi praktykami.

Audyty zostały przeprowadzone przez norweskiego międzynarodowego akredytowanego rejestratora DNV GL oraz brytyjską służbę akredytacyjną.

W swoim tweecie Binance twierdził, że jest „jedną z pierwszych globalnych platform krypto-aktywów, która otrzymała akredytację ISO27001, i pierwszą certyfikowaną przez DNV i UKAS”. Dzieląc się oryginalnym tweetem Binance, dyrektor giełdy Changpeng Zhao powiedział, że akredytacja poszła w kierunku „ustanowienia wyższych standardów #SAFU dla naszej branży” – nawiązanie do funduszu Secure Asset Fund for Users (SAFU) ustanowionego przez Binance w 2018 r., który zapewnia formę awaryjnej ochrony ubezpieczeniowej dla użytkowników i ich funduszy w sytuacjach ekstremalnych.

Francuskie sklepy zaakceptują płatności w Bitcoinie:

Do początku 2020 r. obsługa płatności Bitcoinowych zostanie uruchomiona w ponad 25.000 punktów sprzedaży dla 30 francuskich detalistów, w tym giganta sportowego Decathlon i sklepu kosmetycznego Sephora. Francuski portal z wiadomościami o kryptowalutach Cryptoglobe poinformował o postępie, ogłoszonym podczas Paris Retail Week. 

Nowy system płatności w kryptowalutach jest uruchamiany w ramach partnerstwa między dostawcą technologii punktów sprzedaży Global POS, aplikacją EasyWallet i platformą płatniczą Easy2Play. Podczas gdy płatności będą dokonywane w Bitcoinie środki zostaną automatycznie przeliczone na euro w momencie sprzedaży.

Usługi konwersji mają być świadczone przez dwóch partnerów, Deskoin i Savitar, którzy obecnie ubiegają się o akredytację dostawcy usług cyfrowych na mocy francuskiej ustawy PACTE. 

Oprócz Decathlonu i Sephora do znanych firm przystępujących do inicjatywy należą Boulanger, Foot Locker, World House, Intersport, Cultura, Maisons du Monde i Norauto.

Jest to ważny symboliczny krok w ewolucji metod płatności we Francji. Jednak również więcej niż symbolem, ponieważ to co zapewniamy dla 25.000 punktów sprzedaży to możliwość bezpiecznego wejścia w świat Economy 3.0.

– powiedziała Stéphane Djiane, CEO i założyciel Global POS.

Bank Japonii: Libra potrzebuje skoordynowanych światowych regulacji:

Gubernator Banku Japonii powiedział, że współpraca międzynarodowa ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi o regulowanie walut cyfrowych, takich jak planowany token Libra Facebooka.

Reuters informuje, że w przemówieniu wygłoszonym przed liderami biznesu w Osace Haruhiko Kuroda wezwał polityków do zapewnienia najwyższego poziomu regulacji w odniesieniu do takich aktywów.

Wprowadzenie Libra może mieć ogromny wpływ na społeczeństwo.

– argumentował.

W lipcu władze japońskie zorganizowały konferencję łącznikową – z udziałem Banku Japonii, Ministerstwa Finansów i Agencji Usług Finansowych – w celu zbadania potencjalnego wpływu Libra na politykę pieniężną i stabilność finansową. Inicjatywa utworzenia konferencji została podjęta przed spotkaniem ministrów finansów grupy G7 w Chantilly we Francji w dniach 17–18 lipca.

EOS przeprowadza pierwszego hard forka:

EOS, siódma co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej, w poniedziałek wykonała swój pierwszy hard fork.

Narzędzie do śledzenia aktualizacji EOS obsługiwane przez EOSNation informuje, że producenci bloków EOS (ang. blok producer – BP) zasygnalizowali zamiar wdrożenia aktualizacji. Według strony internetowej jest to największa aktualizacja, jaką dotychczas widziała sieć, i pierwsza, która wymagała hard forka. EOS Nation twierdzi również, że 29 z 30 najlepszych BP zobowiązało się do aktualizacji w czasie jej publikacji.

Dwa inne łańcuchy Blockchain również czekają na znaczące ulepszenia. W drugim kwartale 2020 r. Neo wprowadzi znaczącą aktualizację do NEO 3.0. Oczekuje się, że sieć będzie oferować tańsze transakcje i wdrażanie inteligentnych umów, a także szybszy Blockchain oparty na zunifikowanym modelu transakcji.

Oczekuje się również, że Tron wyda aktualizację dla Sun Network, która została oficjalnie uruchomiona 11 sierpnia. Tron twierdzi, że aktualizacja zapewni nieograniczoną wydajność skalowania.

Dwie osoby oskarżone o zhakowanie EtherDelta:

Biuro Prokuratora Stanów Zjednoczonych dla północnego dystryktu Kalifornii oskarżyło dwóch podejrzanych – Elliota Guntona i Anthony’ego Tylera Nashatkę – o zhakowanie EtherDelty, nieizolacyjnego rynku handlu tokenami Ethereum ERC-20, w grudniu 2017 r.

Zgodnie z dokumentami pierwotnie złożonymi 13 sierpnia, Ganton i Nashatka zmienili ustawienia systemu nazw domen EtherDelta, aby wprowadzić użytkowników w błąd i zebrać ich adresy kryptograficzne, klucze prywatne oraz wypłacić środki.

Podejrzanym udało się uzyskać dostęp do ustawień przy użyciu numeru telefonu jednego z pracowników EtherDelta i wykorzystali go do zhakowania jego adresu e-mail. Następnie Gunton i Nashatka podobno zmienili parametry systemu domenowego w taki sposób, aby przekierować ruch z EtherDelta na fałszywą stronę internetową przypominającą prawdziwą platformę EtherDelta.

Odwiedzający tę fałszywą witrynę mogli ujawnić swoje klucze prywatne i potencjalnie stracić zasoby kryptowalut. Według prokuratury straty jednego z użytkowników EtherDelta wyniosły co najmniej 800.000 dolarów. Całkowita kwota skradzionych funduszy nie została ujawniona w dokumencie sądowym.

Kraken i Coinbase pośród najczystszych w branży:

Blockchain Transparency Institute (BTI) opublikował swój najnowszy raport z nadzoru rynku, który stwierdza, że Kraken i Coinbase należą do najczystszych giełd kryptowalut w branży.

Instytucja opublikowała swój 5. raport z nadzoru rynku, który weryfikuje raportowanie wolumenów giełd kryptowalut. BTI publikuje raporty od sierpnia 2018 r., a dzięki zastrzeżonemu algorytmowi oczyszcza wszystkie transakcje wash trading z wolumenów giełd.

Od początku 2019 r. globalny wash trading zmniejszył się o 35,7% wśród prawdziwych giełd z Top-40. Proces udostępniania naszych raportów danych wielu z tych giełd zaowocował ulepszonymi mechanizmami wykrywania kont wash tradingowych i ich zamykania.

– stwierdza raport.

Raport ujawnia, że najczystszymi giełdami od ostatniej jego warsji nadal są Kraken, Coinbase, Poloniex i Upbit. Z kolei OKEx i Bibox są giełdami o najwyższych wskaźnikach wash tradingu.

Giełdy na czerwono:

Dzień na giełdach kończy się bardzo mocnymi spadkami – czołowe kryptowaluty notują spadki nie mniejsze niż 10%. Bitcoin stracił na wartości o 10,5%, Ethereum o 17,4%, XRP o 17,1%, Bitcoin Cash o 22,1%, Litecoin o 18%, EOS o 26,1%, Binance Coin o 14,8%, Bitcoin SV o 29,9% a Stellar o 12,7%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 33 mld dolarów i wynosi obecnie 228 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 70.7 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button