News

#836 Newsy z dnia 13.11.2019

Ze środowych wydarzeń: Facebook wprowadza nowy system płatności; Tim Draper: Bitcoin do 2023 roku będzie wart 250.000 dolarów; 65.000 sklepów w Szwajcarii będzie oferowało płatności Bitcoinem; BitGo: przetwarzamy ponad 20% Bitcoinowych transakcji; Aktualna sytuacja na giełdach.

Facebook wprowadza nowy system płatności:

W czasie gdy projekt stablecoina Libra nadal konfrontuje się z wrogim nastawieniem organów regulacyjnych, Facebook wprowadza nowy system płatności fiat o nazwie Facebook Pay.

Gigant mediów społecznościowych ogłosił, że wprowadza Facebook Pay, system płatności zaprojektowany w celu ułatwienia płatności za pośrednictwem Facebooka, Messengera, Instagrama i WhatsApp.

Ludzie już korzystają z płatności w naszych aplikacjach, aby robić zakupy, przekazywać darowizny na cele i wysyłać sobie pieniądze. Facebook Pay ułatwi te transakcje, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo i ochronę informacji o płatnościach.

– powiedziała Deborah Liu, wiceprezes ds. rynku i handlu Facebooka.

Najwyraźniej starając się uniknąć dalszej kontroli regulacyjnej, firma wyraźnie stwierdza, że Facebook Pay „opiera się na istniejącej infrastrukturze finansowej i partnerstwach”. Podobnie jasne jest, że usługa płatności będzie oddzielona od nowego portfela Calibra i sieci Libra.

Facebook Pay zostanie uruchomiony w tym tygodniu na Messengerze i Facebooku w Stanach Zjednoczonych dla „zbiórek pieniędzy, zakupów w grze, biletów na wydarzenia, płatności osobistych w Messengerze i zakupów od wybranych stron i firm na Facebook Marketplace”.

Facebook kończy ogłoszenie przekonaniem, że firmy mogą „pomóc biznesom w rozwoju i umożliwić ludziom na całym świecie kupowanie i sprzedawanie rzeczy online”.

Tim Draper: Bitcoin do 2023 roku będzie wart 250.000 dolarów:

Tim Draper prognozował, że Bitcoiny mogą być warte miliony dolarów po 2022 r., ponieważ procesory płatności umożliwiają łatwiejsze transakcje. Przemawiając podczas sesji pytań i odpowiedzi na szczycie Malta AI & Blockchain Summit w zeszłym tygodniu, Draper powiedział, że innowacje takie jak Lightning Network będą kluczem do podniesienia ceny Bitcoinów.

Ponawiając swoje wcześniejsze twierdzenia, Draper dodał, iż nadal wierzy, że BTC/USD osiągnie 250.000 dolarów do 2022 lub 2023 roku.

Myślę, że procesory płatności Bitcoinem naprawdę otworzą wrota.

– podsumował.

Na temat tego, dlaczego Bitcoin osiągnie nowe rekordy w ciągu najbliższych trzech do czterech lat, Draper kontynuował:

To z powodu Lightning Network i OpenNode, a może innych, które pozwalają nam bardzo szybko i swobodnie wydawać Bitcoiny, dzięki czemu nie będzie to tylko środek tezauryzacji, ale będzie mógł być wykorzystywany do mikropłatności; można go używać do sprzedaży detalicznej, można go stosować wszędzie.

Chociaż Lightning nie jest procesorem płatności w ścisłym tego słowa znaczeniu, umożliwia niemal natychmiastowe transakcje BTC między węzłami za pośrednictwem kanałów, których wykorzystanie prawie nic nie kosztuje. Opłaty za transakcje Lightning mogą być zatem znacznie tańsze niż transakcje w sieci – tylko jedno satoshi (około 0,00008788 dolara).

65.000 sklepów w Szwajcarii będzie oferowało płatności Bitcoinem:

Szwajcarski broker kryptograficzny Bitcoin Suisse nawiązał współpracę z europejskim dostawcą usług płatniczych i transakcyjnych Worldline, aby zwiększyć akceptację płatności kryptograficznych w tym kraju.

Firmy podpisały list intencyjny dotyczący partnerstwa w zakresie świadczenia usług płatności kryptograficznych szwajcarskim sprzedawcom i konsumentom w sklepach i Internecie, poinformowało Switzerland Global Enterprise.

Nowy system będzie dostępny dla 65.000 szwajcarskich handlowców korzystających obecnie z krajowej infrastruktury płatności Wordline, nazwanej SIX Payment Services. Dzięki rozszerzeniu możliwości płatności w kryptowalutach tradycyjna sieć zostanie w ten sposób rozwinięta w celu promowania korzystania z nowej klasy aktywów na masową skalę w fizycznych punktach sprzedaży i handlu elektronicznym.

Dzięki współpracy z Bitcoin Suisse, handlowcy mogą skorzystać z zupełnie nowej oferty bez ryzyka konwersji.

– powiedział Marc Schluep, CEO Worldline Switzerland.

Firmy obiecały, że usługa będzie intuicyjna i łatwa w obsłudze dla sprzedawców i konsumentów, wypłaty dla handlowców będą dokonywane we frankach szwajcarskich lub euro, a dane dotyczące transakcji zostaną w pełni zintegrowane z raportami handlowymi.

W przyszłości Worldline zamierza wprowadzić system płatności kryptowalutowych w całej Europie.

BitGo: przetwarzamy ponad 20% Bitcoinowych transakcji:

Firma BitGo na dzisiejszej konferencji CoinDesk Invest: NYC powiedziała, że przetwarza ponad 20 procent transakcji Bitcoinowych.

Ogłoszenie przez krypto-depozytariusza i emitenta gorących i zimnych portfeli oznacza, że znaczna część transakcji w sieci przechodzi przez jego usługi – znak konsolidacji i władzy w przestrzeni kryptograficznej.

Rodzi to również pytania dotyczące załamania rynku: czy w przypadku upadku BitGo aktywa te byłyby zagrożone? Ale kiedy zadano to pytanie bezpośrednio, dyrektor generalny BitGo Mike Belshe, na scenie powiedział, że nie ma się czego obawiać.

Najważniejszą rzeczą na jakiej się skupiamy jest usunięcie pojedynczych punktów awarii.

– powiedział Belshe.

System wielu podpisów BitGo zabezpiecza aktywa. Nawet jeśli jedna warstwa zostanie naruszona – klienci posiadają klucze, powiedział.

Belshe przypisał rozwój BitGo wartości jaką klienci przywiązują do zabezpieczeń muliti-sig firmy.

Dla naszych klientów jest to duża pewność, że zawsze kontrolują własne aktywa, bez względu na okoliczności. BitGo jest ich zaufanym partnerem, który koncentruje się na tym, aby rynek zasobów cyfrowych był większy, silniejszy i bezpieczniejszy każdego dnia.

– powiedział.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie doby na giełdach obserwujemy niewielkie ruchy zarówno dodatnie, jak i ujemne. Wzrosty widzimy przy Bitcoinie – o 0,7%, Ethereum – o 1,8%, XRP – o 1% i Binance Coinie – o 4%. Spadki natomiast notują Litecoin, EOS i Bitcoin SV, kolejno o 0,1%, 0,3% i 3%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 1.9 mld dolarów i wynosi obecnie 241.4 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 62.8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button