News

#992 Newsy z dnia 25.04.2020

Ze środowych wydarzeń: Cyfrowy Juan rzekomo zostanie testowany w 4 miastach; Vaz: Libra nadal zagrożeniem dla Bitcoina; Google usuwa 49 rozszerzeń stosujących phishing; Bitmain rekompensuje straty klientom po obniżce cen; Aktualna sytuacja na giełdach.

Cyfrowy Juan rzekomo zostanie testowany w 4 miastach:

Zrzuty ekranu domniemanej pilotażowej wersji aplikacji portfela dla nadchodzącego chińskiego juana cyfrowego krążą w mediach społecznościowych.

Ling Zhang, dyrektor wykonawczy M&A, Global Fiat, na giełdzie kryptowalut Binance po raz pierwszy udostępnił zdjęcia 14 kwietnia, a następnie przesłał je ponownie dyrektor generalny giełdy, Changpeng Zhao.

Według Ling Zhanga aplikacja jest dostępna do pobrania w czterech miastach wybranych do wstępnej wersji próbnej – Shenzhen, Chengdu, Suzhou i Xiongan. Podkreśla włączenie Xiongan, nowej metropolii położonej na obrzeżach Pekinu, która była miejscem tak zwanego „projektu inteligentnego mózgu miasta”.

Nowy obszar Xiongan będzie posiadał ulepszoną inteligentną infrastrukturę obejmującą satelitarne usługi informacyjne, rozpoznawanie czujników, sieć 5G, supercomputing i Big Data. Miasto przyciągnęło już gigantów technologicznych w kraju Tencent, Alibaba, JD.com i Baidu, a prezydent Xi Jinping odwiedził je więcej niż jeden raz.

Komentując zrzuty ekranu, CZ zwrócił uwagę na pozorną „szybkość wykonania” Chin podczas wdrażania procesu dla cyfrowej waluty banku centralnego.

Jak niedawno informowaliśmy, wydaje się, że Chiny przyspieszają rozwój juana cyfrowego, pomimo kryzysu COVID-19. 24 marca pojawiły się informacje, że Bank Chin ukończył opracowywanie podstawowych funkcji waluty i przystąpił już do opracowywania przepisów dotyczących jej wdrożenia.

Vaz: Libra nadal zagrożeniem dla Bitcoina:

Ekonomista i naukowiec John Vaz uważa, że Bitcoin wciąż stoi w obliczu ostrej konkurencji ze strony projektu Libra Facebooka. 

Vaz powiedział, że Bitcoin ma problemy ze skalowaniem pod względem płatności i był nieproporcjonalnie wykorzystywany jako narzędzie spekulacji. Z drugiej strony powiedział, że Libra została stworzona specjalnie do skalowania jako sieć płatności i mogłaby szybko stać się głównym konkurentem, pomimo ciągłych problemów z organami regulacyjnymi.

Libra nie jest martwa, po prostu poruszają się po koszmarze regulacyjnym.

– powiedział.

Vaz odrzucił waluty cyfrowe banku centralnego (CBDC), opisując je jako słabą „postawę obronną” w odpowiedzi na zagrożenie, jakie kryptowaluty stanowią dla kontroli nad podażą pieniądza.

Vaz powiedział, że „największa konkurencja dla Bitcoina pochodzi od innych kryptowalut”.

Zauważając, że Facebook cierpi z powodu braku zaufania publicznego, Vaz powiedział, że zaproponowany model stablecoina Libra był „bardzo interesujący” – podkreślając zarówno koszyk aktywów stanowiący podstawę stabilności instrumentu, jak i istniejące sieci, które duże firmy technologiczne są w stanie wykorzystać.

Ekonomista argumentował, że firmy takie jak Facebook mogą wykorzystać istniejącą bazę użytkowników i powiedział, że transakcje finansowe miały już miejsce.

Celują w rynek, który jest dla nich gotowy w tym sensie, że ludzie dokonują już transakcji na Facebooku, Messengerze, WhatsApp i Instagramie. Więc mają ruch wiadomości, a ci ludzie przeprowadzają już transakcje gospodarcze już przy użyciu fiat.

W związku z tym Vaz powiedział, że Libra zostanie uruchomiona z bardzo dużymi możliwościami – być może większymi niż jakakolwiek inna kryptowaluta od pierwszego dnia.

Prognozuje, że początkowym celem Libry będą kraje rozwijające się, a nie rynki rozwinięte, i stwierdził: „Umocnią się tam, gdzie ludzie już intensywnie korzystają z aplikacji i potrzebują płatności”.

Google usuwa 49 rozszerzeń stosujących phishing:

Google po otrzymaniu doniesień o ich aktywności niedawno usunął 49 rozszerzeń przeglądarki Google Chrome wyłudzających informacje.

Harry Denley, dyrektor ds. bezpieczeństwa w startupie portfela kryptowalut MyCrypto, wyjaśnił w poście Medium, w jaki sposób usunął rozszerzenia ze sklepu Chrome w ciągu 24 godzin z pomocą firmy PhishFort, specjalizującej się w phishingu.

Usunięte rozszerzenia obejmują te, które były skierowane do właścicieli portfeli sprzętowych produkowanych przez Ledger, Trezor i KeepKey oraz użytkowników portfeli programowych Jaxx, MyEtherWallet, Metamask, Exodus i Electrum.

Rozszerzenia powodowały, że użytkownicy wprowadzili dane uwierzytelniające potrzebne do uzyskania dostępu do portfela – takie jak frazy mnemoniczne, klucze prywatne i pliki kluczy – i wysłali je do hakerów, którzy następnie mogli ukraść kryptowaluty znajdujące się w portfelach. Niektóre rozszerzenia miały również fałszywe pięć gwiazdek w sklepie z rozszerzeniami Chrome, ale opinie zawierały niewiele lub nie zawierały żadnych informacji.

Jedno z rozszerzeń podobno miało tę samą recenzję skopiowaną i wklejoną osiem razy przez różnych użytkowników. Wiadomość ta zawierała wprowadzenie do Bitcoina i wyjaśniła, dlaczego MyEtherWallet – portfel docelowy rozszerzenia – był preferowaną opcją portfela. Warto zauważyć, że MyEtherWallet tak naprawdę nie obsługuje Bitcoina.

Badanie ujawniło 14 serwerów kontrolnych stojącymi za wszystkimi rozszerzeniami, jednak analiza ujawniła, że niektórymi serwerami zarządzały te same osoby, a najstarsza domena jest połączona z wieloma innymi serwerami kontrolnymi. Denley doszedł następnie do wniosku, że ci sami hakerzy stoją za większością rozszerzeń.

Niektóre domeny użyte w kampaniach phishingowych były stosunkowo stare, ale 80% z nich zostało zarejestrowanych w marcu i kwietniu 2020 r. Większość rozszerzeń została opublikowana w sklepie Chrome w tym miesiącu.

Bitmain rekompensuje straty klientom po obniżce cen:

Wiodący producent koparek ASIC, Bitmain, ogłosił zamiar częściowego zwrotu pieniędzy klientom, którzy kupili AntMinery S17 + i T17 + przed obniżkami cen.

W artykule opublikowanym przez Bitmain ogłoszono, że klienci, którzy zakupili maszyny AntMiner S17 + i T17 + od połowy lutego do końca kwietnia, otrzymają kupony kompensacyjne.

Jeśli maszyny zostały wysłane po 13 kwietnia, ale klient zapłaci oryginalną, wyższą cenę, wówczas kupujący otrzyma kupon po wysyłce. Bitmain mówi, aby spodziewać się kuponów do końca 2020 r.

Kupony nie są wymienialne i bezgotówkowe, i można je wykorzystać tylko przy zakupie maszyn górniczych, zasilaczy i akcesoriów sprzedawanych na oficjalnej stronie Bitmain. Kupony mogą stanowić do 10% rabatu na zamówienie, a po wprowadzeniu są uznawane za wykorzystane, niezależnie od tego, czy użytkownik zakończy proces realizacji zamówienia, czy nie.

Bitmain jest dobrze znany jako wiodący producent koparek kryptowalut ASIC na świecie. Pod koniec marca, kiedy firma rozpoczęła pierwszą fazę sprzedaży krajowej na długo wyczekiwany Antminer S19, wyprzedali cały zapas tego samego dnia.

Bitmain zapowiedział nowe maszyny pod koniec lutego, przed zbliżającym się halvingiem Bitcoina, który skutecznie obniży Bitcoiny wydobyte na blok o połowę.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzień na giełdach kończy się niewielkimi spadkami wszystkich czołowych kryptowalut. Bitcoin notuje spadek o 2,8%, Ethereum o 2,2%, XRP o 2%, Bitcoin Cash o 2,1% a Bitcoin SV o 3,3%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 5.5 mld dolarów wynosi obecnie 192.9 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 112.9 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalu

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button