News

Binance uruchamia nowe narzędzie do raportowania podatku od kryptowalut

Największa na świecie giełda kryptowalut uruchomiła nowe narzędzie o nazwie Binance Tax, aby umożliwić użytkownikom zrozumienie ich zobowiązań podatkowych związanych z kryptowalutami. Narzędzie będzie “działać” do maksymalnie 100.000 transakcji. 

Zgodnie z komunikatem, nowa funkcja ma na celu pomóc klientom być na bieżąco z ich zobowiązaniami podatkowymi związanymi z kryptowalutami. 

Binance zauważył, że za pomocą tego narzędzia użytkownicy będą mogli pobrać raport zawierający podsumowanie podatkowe wszelkich zysków lub strat dokonanych na giełdzie. Aby wygenerować zestawienie do pobrania, klienci muszą zalogują się na stronie binance.com/en/tax. Następnie należy wybrać opcję „Zrealizowane zyski kapitałowe”, „Zyski dochodów” lub „Transakcje”. 

Giełda zauważyła, że funkcja jest wciąż na wczesnym etapie rozwoju i „ma na celu lepsze zrozumienie transakcji z platformy Binance dla celów zobowiązań podatkowych”. 

Firma dodała, że funkcja nie obejmuje obecnie wszystkich transakcji w ekosystemie Binance, ponieważ jest wciąż na wczesnym etapie rozwoju. Co więcej, obecna wersja nie integruje się z innymi platformami ani portfelami, ale z czasem ma to się zmienić. 

W komunikacie prasowym ujawniono, że podatek od Binance jest dostępny tylko dla użytkowników w Kanadzie i Francji. Jednak giełda pracuje nad wdrożeniem obsługi większej liczby regionów, sieci i portfeli poza Binance. 

PR zauważył, że nowa funkcja została uruchomiona po rosnącym zapotrzebowaniu użytkowników na posiadanie „łatwego w użyciu narzędzia” do zrozumienia ich zobowiązań podatkowych na platformie. 

Zawsze zastanawiamy się, w jaki sposób możemy tworzyć produkty, aby ułatwić życie naszym klientom, a to często oznacza słuchanie i bezpośrednie reagowanie na opinie użytkowników. Słyszeliśmy, że nasi użytkownicy chcieli łatwiejszego sposobu, aby móc zobaczyć i zrozumieć swoje podatki, dlatego cieszymy się, że możemy udostępnić to nowe, bezpłatne narzędzie podatkowe naszej społeczności.

– powiedział Mayur Kamat, szef produktu w Binance.

źródło: cryptopotato.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button