News

Brazylijski bank umożliwia płacenie podatków w kryptowalutach

Duży bank brazylijski oferuje podatnikom nową i wygodną opcję regulowania należności za pomocą kryptowalut. 

Zgodnie z oświadczeniem opublikowanym wczoraj przez brazylijski bank Banco do Brasil, brazylijscy podatnicy mogą teraz płacić swoje podatki za pomocą kryptowalut w ramach wspólnej inicjatywy z brazylijską firmą kryptograficzną Bitfy. 

Usługa jest dostępna dla Brazylijczyków posiadających aktywa cyfrowe pod skrzydłami Bitfy. 

Jak zauważono, oprócz wygody, jaką przynosi to klientom, można „rozszerzyć” wykorzystanie i dostęp do ekosystemu aktywów cyfrowych o „obszar ogólnokrajowy”, mając jednocześnie komfort renomowanego banku zapewniającego ochronę konsumentów. 

Lucas Schoch, założyciel i dyrektor generalny Bitfy, dodał, że:

Nowa gospodarka cyfrowa jest katalizatorem do przyszłości pełnej korzyści.

W oświadczeniu napisano, że użytkownicy kryptowalut doświadczą prostego procesu, z wyświetlanymi szczegółami podatkowymi wraz z kwotą reali, oficjalnej waluty Brazylii, którą należy przeliczyć na wybraną kryptowalutę. Następnie można dokonać zapłaty. 

Podatnicy uzyskają dostęp do swojego rachunku podatkowego, skanując kod kreskowy, podobnie jak płacą „boleto”, czyli bilet, popularną metodę płatności w Brazylii. 

Ten ruch następuje po krokach miasta Rio de Janeiro, które zacząło akceptować kryptowaluty jako płatności podatkowe w październiku 2022 roku. 

W grudniu 2022 Brazylia uchwaliła ramy regulacyjne, które legalizują używanie kryptowalut jako metody płatności w kraju. Ustawa prawdopodobnie wejdzie w życie w czerwcu tego roku. 

Obywateli Brazylii poinformowano w zeszłym roku, że będą zobowiązani do płacenia podatków od podobnych transakcji kryptograficznych, na przykład wymiany bitcoinów. 

Jednak nie wszyscy inwestorzy kryptowalutowi w Brazylii muszą deklarować swoje transakcje. Regulator ustala, że tylko inwestorzy, którzy handlują ponad 35 000 reali (około 6 711 USD) w kryptowalutach, powinni płacić podatek dochodowy.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button