News

Bybit z licencją na Cyprze

Giełda kryptowalut Bybit uzyskała licencję na handel kryptowalutami i usługi powiernicze na Cyprze, podała firma w dzisiejszym oświadczeniu. 

Giełda z siedzibą w Dubaju zaznaczyła, że posunięcie to pokazuje jej zaangażowanie w przestrzeganie lokalnych przepisów. Licencja wzmacnia obecność giełdy w Unii Europejskiej po tym, jak przeszła kontrolę regulacyjną w Japonii i opuściła Kanadę oraz Wielką Brytanię. 

Ten punkt zwrotny jest świadectwem zaangażowania Bybit w przestrzeganie twardych ram regulacyjnych przy jednoczesnym rozszerzaniu naszej globalnej obecności. Z całego serca popieramy cel regulacyjny polegający na zbudowaniu branży kryptowalut, która jest zarówno zgodna, bezpieczna, jak i przejrzysta.

— powiedział w oświadczeniu Ben Zhou, współzałożyciel i dyrektor generalny Bybit.  

Firmy w Unii Europejskiej przygotowują się do nowych przepisów, znanych jako rozporządzenie Markets in Crypto Assets, MiCA, które pozwolą im obsługiwać cały region z licencją z jednego państwa członkowskiego. Cypr jest jednym z członków UE, który wprowadził system wcześniejszej weryfikacji przed wejściem w życie MiCA w 2024 roku. 

Tymczasem, gigant branży kryptograficznej Binance ogłosił niedawno, że wyrejestruje się z Cypru. Giełda, początkowo z siedzibą w Chinach, obecnie posiada biura na całym świecie oraz w przyjaznych kryptowalutom “hotspotach”, takich jak Dubaj i Bahrajn. Porzucając Cypr, Binance ogłosił, że chce skupić się na większych rynkach. 

Bybit dostrzega „ogromny potencjał rynku cypryjskiego”, a nowo zatwierdzona licencja pomoże rozwinąć lokalny ekosystem kryptowalut.

źródło: cointelegraph.com, coindesk.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button