News

CEO Binance ostrzega przed oszustwami phishingowymi

CEO Binance, Changpeng „CZ” Zhao, jest najnowszą postacią w branży kryptowalut, która ostrzega przed rosnącą liczbą ataków phishingowych.

21 lipca CZ za pośrednictwem Twittera ostrzegł swoich czytelników przed phishingiem i innymi oszustwami związanymi z inżynierią społeczną. Polecił również użytkownikom giełd kryptowalut korzystanie z urządzeń sprzętowych do uwierzytelniania dwuskładnikowego (2FA) zamiast na przykład korzystania z 2FA opartego na usługach operatorów telefonii komórkowej.

Najlepiej włączyć 2FA przy użyciu urządzenia sprzętowego (Yubikey) na wszystkich giełdach kryptowalut.

– napisał CEO Binance.

Ostrzeżenie Zhanga pojawiło się krótko po tym, jak konto założyciela Uniswap, Haydena Adamsa, zostało zhakowane. Po przejęciu konta Adamsa, atakujący próbował oszukać jego obserwujących, publikując złośliwy link na jego stronie. Członkowie Krypto Twittera szybko go zidentyfikowali i ostrzegli innych przed oszustwem.

Adams następnie przywrócił dostęp do swojego konta w ciągu kilku godzin. Obiecał również przekazać aktualizacje w odpowiednim czasie.

Liczba ataków inżynierii społecznej w branży kryptowalut w ostatnim czasie wzrosła.

Na początku lipca dyrektor generalny LayerZero, Bryan Pellegrino, padł ofiarą ataku SIM swap, który umożliwił hakerom przejęcie jego konta na Twitterze na krótki czas. Dyrektor wyjaśnił, że atakujący wykorzystali jego identyfikator mówcy na konferencji Collision, który przypadkowo wyrzucił do kosza.

Według ekspertów ds. bezpieczeństwa Blockchain, trend ataków inżynierii społecznej, takich jak ataki SIM swap, może w najbliższej przyszłości wzrastać.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button