News

Cheaterzy Call of Duty obrani za cel wirusa wykradającego kryptowaluty

Nowa fala tajemniczego złośliwego oprogramowania rzekomo jest skierowana przeciwko graczom i wyciąga z ich portfeli Bitcoiny jako część nowej kampanii kradzieży informacji, która za cel obrała oszustów gier wideo, potocznie nazywanych „cheaterami”.

Repozytorium informacji o złośliwym oprogramowaniu vx-underground poinformowało w poście z dnia 28 marca, że jest świadome „obecnie niezidentyfikowanego podmiotu”, który używa złośliwego oprogramowania do kradzieży danych logowania i innych danych tych, którzy korzystają z płatnego oprogramowania do oszukiwania w grach wideo.

Ataki są skierowane przeciwko graczom którzy kupują oprogramowanie do oszukiwania, i skutkowały włamaniami do ponad 4,9 mln kont użytkowników Activision Blizzard i sklepu z grami Battle.net, oraz kont na stronie handlującej grami Elite PVPers i na rynkach oprogramowania oszustów PhantomOverlay i UnknownCheats.

Poszkodowani użytkownicy zaczęli zgłaszać się jako ofiary wycieku kryptowalutowego — ich portfele Electrum BTC zostały opróżnione. Nie mamy żadnych informacji na temat skradzionych pieniędzy.

– napisał vx-underground.

W poście na Telegramie z 27 marca PhantomOverlay twierdził, że liczba zhakowanych kont „jest zawyżona”, ponieważ ponad połowa logowań w przeglądanej przez niego bazie danych „to nieważne śmieci”.

Dodał, że złośliwe oprogramowanie „wydaje się być całą siecią darmowego/taniego oprogramowania”, które wywodzi się z „jakiegoś programu do opóźnień, VPN lub czegoś, czego używają miliony graczy”.

To największa kampania złośliwego oprogramowania kradzieży informacji w historii społeczności graczy/cheterów.

– czytamy.

W oddzielnym poście PhantomOverlay twierdził, że ma „całkiem dobre podejrzenia, skąd pochodzi złośliwe oprogramowanie, ale grupa przestępcza jest świadoma podejrzeń wobec nich [i] sprawia, że coraz trudniej jest cokolwiek udowodnić”.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button