News

Czołowy szwajcarski bank uruchamia handel Bitcoinami i Ethereum

St.Galler Kantonalbank (SGKB), jeden z największych banków w Szwajcarii, wkracza w świat kryptowalut, wprowadzając możliwość handlu Bitcoinem i Ethereum dla swoich klientów.

SGKB nawiązał współpracę z globalnym bankiem zorientowanym na kryptowaluty, SEBA Bank, aby zaoferować swoim klientom usługi przechowywania cyfrowych aktywów oraz usługi brokerskie.

Ogłaszając tę wiadomość 1 listopada, SGKB i SEBA poinformowały, że nowa usługa kryptowalutowa jest od razu dostępna dla wybranych klientów SGKB po krótkim okresie testów w 2023 roku. Rozpoczynając od obsługi Bitcoina i Ethereum, SGKB planuje rozszerzyć swoją ofertę o dodatkowe kryptowaluty w zależności od zapotrzebowania klientów.

St.Galler Kantonalbank, założony w 1868 roku, to czołowy szwajcarski bank regionalny oferujący usługi bankowe detaliczne i komercyjne, a także usługi bankowe dla klientów prywatnych i instytucjonalnych. SGKB jest piątym co do wielkości bankiem w Szwajcarii, z łączną sumą aktywów wynoszącą 58,9 mld dolarów na koniec 2022 r.

Współpraca SGKB z SEBA oznacza pierwszy krok banku w branżę aktywów cyfrowych, mający na celu umożliwienie klientom bankowym łatwego dostępu do kryptowalut w swoich portfelach inwestycyjnych.

Jesteśmy zadowoleni, że możemy zaoferować wybranym klientom dostęp do aktywów cyfrowych i gospodarki cyfrowej. […] Dzięki naszej współpracy z SEBA Bank, wdrożyliśmy prosty początkowy setup, który pozwala nam rosnąć zgodnie z potrzebami naszych klientów. Jesteśmy pewni, że aktywa cyfrowe naszych klientów są chronione przez profesjonalnego i certyfikowanego dostawcę z dużym doświadczeniem w tej dziedzinie.


– powiedział Falk Kohlmann, dyrektor ds. usług rynkowych SGKB

Partnerem SGKB w dziedzinie kryptowalut jest SEBA, globalny szwajcarski bank regulowany, zajmujący się zarządzaniem, inwestowaniem i przechowywaniem kryptowalut, tokenów NFT oraz innych aktywów. Po otrzymaniu licencji bankowej od Szwajcarskiego Urzędu Nadzoru Rynku Finansowego w 2019 roku, SEBA aktywnie wprowadza usługi kryptowalutowe do głównych banków prywatnych i detalicznych, w tym LGT Bank Liechtenstein i Bank Julius Baer.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button