News

Kara więzienia dla Do Kwona

Założyciel Terraform Labs, Do Kwon, został uznany za winnego posługiwania się fałszywym paszportem przez sąd w Czarnogórze. Tym samym został skazany na cztery miesiące więzienia. 

Kompan Do Kwona i były dyrektor finansowy Terraform Labs, Han Chong-joon, został oskarżony wraz z nim i otrzymał taki sam wyrok. Czas spędzony przez obu mężczyzn w areszcie zostanie wzięty pod uwagę, poinformował Czarnogórski Sąd Podstawowy na swojej stronie internetowej.

Do Kwon został oskarżony o próbę opuszczenia kraju przy użyciu fałszywego paszportu Kostaryki. Podobno powiedział sądowi, że nie wiedział, że paszport, z którym podróżował, został sfałszowany i zrzucił winę na chińską agencję.

Według wiadomości z 17 czerwca południowokoreańskiego serwisu informacyjnego Segye Ilbo, Do Kwon powiedział sądowi podstawowemu Czarnogóry, że otrzymał rzekomo sfałszowane paszporty i dokumenty podróży, w tym paszport kostarykański, za pośrednictwem zewnętrznych „agencji”. 

Według Do Kwona, ponieważ „od lat podróżował” ze swoim kostarykańskim paszportem, nie miał powodu wątpić w jego autentyczność. 

Oprócz zaprzeczenia fałszerstwu dokumentów podróży, Do Kwon zaprzeczył oskarżeniom, że przekazał jakiekolwiek darowizny finansowe byłemu ministrowi finansów Czarnogóry Milojko Spajićowi, obecnemu liderowi partii Europe Now.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button