News

Komisarz CFTC o oszustwach kryptograficznych

Christy Goldsmith Romero, jeden z pięciu komisarzy amerykańskiej Komisji Handlu Towarami i Kontraktami Terminowymi (CFTC), stwierdził, że nie ma sposobu, aby nadzorować wszystkie oszustwa na rynku kryptograficznym. 

Informacje od pracownika CFTC pojawiły się podczas niedawnej konferencji dotyczącej przestępczości umysłowej w New York City Bar Association. 

Wiele oszustw w branży

Według raportu agencji Reuters, komisarz CFTC, Christy Romero, uważa, że sama liczba oszustw, które istnieją w przestrzeni kryptograficznej, utrudnia federalnemu organowi regulacyjnemu skuteczne nadzorowanie branży. 

Aby wyjaśnić, jak duży był to problem, komisarz Romero dodała, że sprawy kryptograficzne stanowią około 20% wszystkich w CFTC. Obejmowały one m.in. toczące się sprawy cywilne przeciwko zbankrutowanej giełdzie kryptowalut FTX i kryptowalutowemu gigantowi Binance. 

W kosmosie jest dużo oszustw. Po prostu nie ma sposobu, abyśmy mogli nadzorować wszystkie, jednak musimy coś zrobić.

– stwierdził urzędnik CFTC podczas przemówienia na konferencji przestępczej w Nowym Jorku. 

Ujawniła, że jej agencja jest obecnie zaangażowana w kilka dużych spraw. Mówiąc o rzekomej „walce” z innym federalnym regulatorem Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Romero wyjaśniła, że między nimi nie toczy się „wojna o wpływy” w sprawie regulacji branży kryptograficznej.  

Komisarz Romero przypisała rzekome napięcia między CFTC a SEC faktowi, że kilka produktów w branży kryptograficznej jest nowych. W związku z tym federalne organy regulacyjne wciąż próbują znaleźć najlepszy sposób skutecznego nadzorowania i regulowania ich.

Ci, którzy zakładali, że CFTC jest „bardziej przyjazna” niż SEC, komisarz powiedziała, że jej agencja nie jest „lekkim regulatorem”.

źródło: bitcoinist.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button