News

MicroStrategy – niecały miliard w 9 dni na Bitcoinie

Bitcoin przyniósł amerykańskiej firmie technologicznej MicroStrategy zyski przekraczające 800 mln dolarów w 2024 r.

Dane ze źródła statystycznego Bitcoin Treasuries potwierdzają, że pionierski inwestor korporacyjny osiągnął w tym roku prawie dziewięciocyfrowe zyski z transakcji związanych z Bitcoinem.

Obecny renesans cenowy Bitcoina cieszy szczególnie MicroStrategy, właściciela największej korporacyjnej skarbnicy Bitcoina na świecie.

W ostatniej puli, datowanej na 27 grudnia 2023 r., zasób firmy wynosił 189,150 BTC. Na dzień 9 stycznia jej wartość to około 8.832 mld dolarów, co stanowi zysk 840 mln dolarów w porównaniu z 1 stycznia.

Już tylko 8 stycznia, gdy kurs BTC/USD zanotował wzrost o 3,000 dolarów w ciągu jednego dnia, firma osiągnęła większość swoich zysków w 2024 roku — około 600 mln dolarów.

Kiedy po raz pierwszy zakupiła Bitcoin w sierpniu 2020 r., największa kryptowaluta kosztowała nieco ponad 10,000 dolarów. Po najnowszym zakupie 14,620 BTC, jej koszt bazowy wynosił 31,168 dolarów za jedną monetę.

Zgodnie z doniesieniami w zeszłym tygodniu, CEO MicroStrategy, Michael Saylor, cieszy się równie udaną inwestycją, posiadając osobiście ponad 17,000 BTC.

Jeśli Bitcoin będzie nadal rosł, Saylor może wkrótce znaleźć się na liście najbogatszych ludzi na świecie, ale wciąż potrzebuje ceny BTC przekraczającej 1 mln dolarów, aby prześcignąć obecnego lidera, Elona Muska.

Ciekawy kontrast pojawia się natomiast w przypadku akcji MicroStrategy, których cena spadła o ponad 15% od początku roku.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button