News

Przewodniczący SEC: Brak dowodów na dostęp hakera do innych systemów

Przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych (SEC), Gary Gensler, stwierdził, że nie ma „żadnych dowodów” na to, że nieuprawniona strona, która uzyskała dostęp do konta SEC na platformie X 9 stycznia, uzyskała dostęp do innych systemów, danych, urządzeń czy kont społecznościowych w obecnej chwili.

W oświadczeniu dotyczącym ataku, Gensler podkreślił, że SEC traktuje incydent poważnie i obecnie ocenia wpływ naruszenia bezpieczeństwa na inne agencje, a także na inwestorów kryptowalutowych i rynki.

Gensler oświadczył, że SEC rozumie wpływ naruszenia bezpieczeństwa, w tym obawy dotyczące zabezpieczeń kont społecznościowych agencji. Ponadto zaznaczył, że personel będzie kontynuował ocenę, czy konieczne są dodatkowe środki naprawcze.

SEC współpracuje z organami ścigania i agencjami bezpieczeństwa w ramach śledztwa, w tym z Federalnym Biurem Śledczym Stanów Zjednoczonych i Agencją Bezpieczeństwa Cybernetycznego i Infrastruktury Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego, pośród innych.

Zgodnie z oświadczeniem Genslera, 9 stycznia nieuprawniona strona przejęła kontrolę nad oficjalnym kontem SECGov X poprzez jego numer telefonu o godzinie 16:11 czasu wschodniego i opublikowała informację, że SEC zatwierdził Bitcoinowe ETF.

SEC poprosiło X o pomoc w odcięciu nieuprawnionego dostępu. Według informacji od X, dostęp został zabrany między 16:40 a 17:30 czasu wschodniego.

Dodatkowo Gensler podkreślił, że SEC nie używa X ani żadnej innej platformy społecznościowej do ogłaszania jakichkolwiek wydarzeń.

W liście z 11 stycznia, dostarczonym dla Axios, senatorowie Ron Wyden i Cynthia Lummis wezwali Inspektora Generalnego SEC, Deborah Jeffrey, do przeprowadzenia śledztwa w sprawie praktyk cyberbezpieczeństwa komisji.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button