News

Największa firma miningowa sprzedaje ponad 60% BTC wydobytych w maju

Firma miningowa Marathon Digital sprzedała ponad 60% wszystkich Bitcoinów, które wydobyła od czasu halvingu pod koniec kwietnia.

Według miesięcznego raportu Marathon, firma sprzedała 390 Bitcoinów w maju, co stanowi ponad 63% jej miesięcznej produkcji wynoszącej 616 BTC. Na koniec maja Marathon miał na swoim bilansie 290,4 mln dolarów w gotówce i ekwiwalentach gotówki.

Duża liczba sprzedaży BTC w maju wyróżniała się na tle innych górników. Riot Platforms, na przykład, nie ujawnił żadnych sprzedaży BTC w maju, mimo że jego produkcja osiągnęła 215 BTC. Z kolei CleanSpark wyprodukował w zeszłym miesiącu 417 BTC, ale sprzedał jedynie niewielką część, wynoszącą 2,43 BTC.

Górnicy dostosowują swoje operacje po ostatnim halvingu Bitcoina, który zmniejsza nagrody za wydobywanie BTC o połowę co 210,000 bloków, czyli mniej więcej co cztery lata. Ostatni halving miał miejsce 20 kwietnia, zmniejszając nagrody z 6,25 BTC do 3,125 BTC za wydobyty blok.

W maju zminimalizowaliśmy wpływ wydarzenia Halving z kwietnia, zwiększając liczbę wygranych bloków, co pozwoliło na produkcję 616 Bitcoinów, spadek jedynie o 27%

– powiedział Fred Thiel, przewodniczący i CEO Marathon Digital.

Górnicy Bitcoina starają się rozbudować swoje floty i poprawić efektywność, aby pozostać konkurencyjnymi w obliczu zmniejszających się nagród. CleanSpark, na przykład, jest określany jako „bardzo aktywny w przestrzeni fuzji i przejęć.” Firma spodziewa się zamknąć swoje niedawno nabyte lokalizacje w Wyoming w najbliższych tygodniach, jednocześnie poszukując „dodatkowych możliwości.”

Tymczasem Marathon bada możliwości ekspansji zagranicznej. Firma niedawno ogłosiła partnerstwo z Ministerstwem Energii i Ropy Naftowej Republiki Kenii, aby optymalizować projekty związane z odnawialną energią w całym kraju. Innym krokiem jest pilotażowy projekt w Paragwaju, mający na celu optymalizację struktury energetycznej. „Celem jest, aby 50% przychodów pochodziło z zagranicy do 2028 r.,” zauważył Thiel.

Górnicy Bitcoina mogą pomóc w optymalizacji infrastruktury energetycznej, działając jako elastyczne obciążenia stabilizujące sieć. Mogą szybko dostosowywać swoje zużycie energii w zależności od potrzeb sieci, absorbując nadmiar odnawialnej energii, gdy podaż jest wysoka, i zmniejszając zużycie w czasie szczytowego zapotrzebowania.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button