News

Ponzi: Twórcy Forsage oskarżeni przez amerykańską SEC

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd oskarżyła 11 osób za stworzenie i promowanie piramidy kryptograficznej i schematu Ponzi. Mowa tu o programie Forsage, który działał w 2020 roku. 

Powyższe informacje znajdziemy w dokumencie z dnia wczorajszego, w którym amerykański organ regulacyjny przedstawia zarzuty wobec założycieli piramidy. Oszuści zebrali ponad 300 mln dolarów od inwestorów detalicznych na całym świecie.

Szczegóły w linku poniżej:

https://www.sec.gov/litigation/complaints/2022/comp-pr2022-134.pdf

W styczniu 2020 roku Vladimir Okhotnikov, Jane Doe, Mikhail Sergeev i Sergey Maslakov stworzyli, prowadzili i utrzymywali internetową piramidę Forsage.io. Umożliwiali w ten sposób milionom inwestorów detalicznych na całym świecie zawieranie transakcji za pośrednictwem inteligentnych kontraktów, które działały na blockchainie Ethereum, Tron i Binance. 

W obliczu zarzutów SEC, poza czterema założycielami znalazło się trzech amerykańskich promotorów zaangażowanych do wspierania Forsage na swojej stronie internetowej i platformach mediów społecznościowych. Oskarżenie dotyczy także członków tak zwanych Crypto Crusaders, największej grupy promującej program.

Forsage ignorował wezwania do zakończenia działalności

W ramach typowego działania piramidy, Forsage rzekomo wykorzystywał aktywa od nowych inwestorów, aby płacić “wcześniejszym” inwestorom. Działała w ten sposób ponad dwa lata, przeciwstawiając się dwóm nakazom zaprzestania działalności. Najpierw we wrześniu 2020 roku wydanym przez SEC Filipin, a także Komisarza ds. Papierów Wartościowych i Ubezpieczeń Montany w marcu 2021 roku. 

Fragment oskarżeń ze strony SEC mówi że założyciele „zdobyli fundusze od inwestorów detalicznych poprzez niezarejestrowaną ofertę i sprzedaż papierów wartościowych”. W związku z tym „oszukiwali inwestorów i dalej angażowali się w praktyki, które działały jako oszustwo wobec wspomnianych inwestorów”. 

Sprawa jest obecnie w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla północnego okręgu wschodniego oddziału Illinois.

źródło: coinquora.com, sec.gov

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button