News

Pracownik traci 25,5 mln dolarów firmy po wideokonferencji z deepfake’ami.

Oszuści wykorzystujący technologię deepfake zdołali oszukać pracownika międzynarodowej firmy, który przelał ponad 25 mln dolarów funduszy przedsiębiorstwa w ramach złożonego oszustwa, w którym podszyto się pod kilku dyrektorów wykonawczych firmy podczas wideokonferencji online.

Oszuści używali kilku zmanipulowanych wizerunków wykonawców firmy, aby przekonać pracownika do przelania 25,5 mln dolarów z funduszy firmy na pięć kont bankowych w 15 transakcjach.

Chan twierdzi, że oszuści wykorzystali wcześniejsze nagrania dyrektorów firmy do stworzenia deepfake’ów.

Wierzę, że oszust pobrał filmy wcześniej, a następnie użył sztucznej inteligencji, aby dodać fałszywe głosy do wideokonferencji. Osoby na wideokonferencji wyglądały jak prawdziwe osoby.

– podkreślił.

Pracownik zorientował się dopiero po skonsultowaniu się z głównym biurem firmy.

Policja podkreśliła, że był to pierwszy taki przypadek w Hongkongu w środku gwałtownego wzrostu oszustw z użyciem technologii deepfake w regionie.

Chcemy ostrzec społeczeństwo przed tymi nowymi taktykami oszustw.

– podkreślił Chan.

Cyber Security Division jest częścią Hongkońskiej Policji, odpowiedzialną za zwalczanie przestępstw technologicznych i zapewnianie bezpieczeństwa obywateli w internecie. W ramach tego wysiłku w maju 2023 roku uruchomiono platformę metaverse, aby przygotować obywateli na „wyzwania w erze cyfrowej”, ze szczególnym naciskiem na zapobieganie przestępstwom technologicznym.

Deepfake’i ostatnio również przyciągnęły uwagę amerykańskich legislatorów po rozpowszechnieniu fałszywych zdjęć Taylor Swift. Reprezentant Joe Morelle wezwał do kryminalizacji produkcji obrazów deepfake w kraju.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button