News

#556 Newsy z dnia 26.01.2019

Z sobotnich wydarzeń: Steve Wozniak o swoich przygodach z Bitcoinem; Czołowy szwajcarski bank będzie współpracował z giełdą kryptowalut; Ripple publikuje wyniki z 2018 roku; Maltański organ regulacji finansowych ostrzega przed globalnym scamem; Dzień upływa spokojnie.

Steve Wozniak o swoich przygodach z Bitcoinem:

Zgodnie z podaniami Business Insider Nordic, współzałożyciel Apple, Steve Wozniak, powiedział, że sprzedał wszystkie swoje Bitcoiny, gdy waluta osiągnęła wartość 20.000 dolarów w grudniu 2017 r.

Przemawiając na Nordic Business Forum w Sztokholmie w Szwecji, Wozniak powiedział, że po raz pierwszy kupił nieujawnioną ilość Bitcoinów, gdy kryptowaluta ta kosztowała około 700 dolarów, ponieważ „chciał nimi eksperymentować”. Następnie wyjaśnił, co zamierzał z nimi zrobić:

Moim celem było podróżowanie do takiego miejsca, jak Sztokholm, i chodzenie do restauracji i hoteli, które akceptują tylko Bitcoiny i używać wyłącznie Bitcoinów podczas podróży.

Mimo to, kiedy Bitcoin osiągnął rekordowy poziom około 20.000 dolarów, Woźniak sprzedał wszystkie swoje udziały w BTC.

Kiedy wystrzeliło w górę, stwierdziłem, że nie chcę być jedną z tych osób, które oglądają i oglądają, i przejmują się liczbami. Nie chcę tego rodzaju przejmowania się w moim życiu […] Częścią mojego szczęścia jest nie mieć takich zmartwień, więc sprzedałem wszystko i po prostu się go pozbyłem.

– powiedział.

Wozniak zakończył mówiąc, że nigdy nie interesował się pieniędzmi, oraz że nigdy nie korzystał z aplikacji giełdowej Apple – nie kupuje ani nie sprzedaje akcji.

Czołowy szwajcarski bank będzie współpracował z giełdą kryptowalut:

Europejska giełda kryptowalut Bitstamp ogłosiła partnerstwo ze znaczącym szwajcarskim bankiem internetowym Dukascopy, zgodnie z ogłoszeniem opublikowanym w piątek, 25 stycznia.

Bitstamp będzie obsługiwał transakcje Bitcoinów w imieniu Dukascopy Bank. Klienci będą mogli wysyłać Bitcoiny na swoje konta, zamieniać je na dolary amerykańskie i handlować na szwajcarskim rynku FX. Ponadto klienci mogą przenieść swoje środki z powrotem do portfela w formie BTC. Bitstamp uważa, że nowe partnerstwo przyczyni się do wypełnienia luki między kryptografią a tradycyjnymi finansami.

W październiku 2018 r. Bitstamp został przejęty przez belgijską firmę inwestycyjną NXMH, która z kolei jest własnością południowokoreańskiego koncernu medialnego NXC Corp. Wkrótce po przejęciu Bitstamp ogłosił, że zmierza ku „globalnej ekspansji”.

Inny szwajcarski bank, Falcon Private Bank, niedawno wprowadził obsługę bezpośrednich transferów i przechowywania wybranych kryptowalut. Od stycznia bank ten obsługuje cztery główne monety – Bitcoina, Bitcoina Cash , Ethereum i Litecoina.

Na początku tego miesiąca duży szwajcarski bank inwestycyjny Vontobel wprowadził rozwiązanie do przechowywania kryptowalut kierowane do banków i podmiotów zarządzających aktywami, umożliwiając im oferowanie klientom szeregu usług związanych z kryptografią, w tym zakupów aktywów cyfrowych i transfery.

W grudniu 2018 r. szwajcarskie miasto Zug – nazwane „Crypto Valley” – zostało najszybciej rozwijającą się społecznością technologiczną w Europie, według corocznego raportu „State of European Tech” opublikowanego przez londyńską firmę Atomico.

Ripple publikuje wyniki z 2018 roku:

Ripple w 2018 r. sprzedał XRP o wartości 535,56 milionów dolarów, jak wynika z opublikowanego raportu kwartalnego za 4 kwartał 2018 r.

W raporcie odnotowano ponadto, że sprzedaż tokenów XRP w czwartym kwartale 2018 r. wyniosła 129.03 mln dolarów, co stanowi 0,24% wolumenu globalnej liczby XRP. Średnia dzienna wielkość XRP w czwartym kwartale wyniosła podobno 585,7 mln dolarów i jest najwyższa od czasu pierwszego kwartału tego roku. 

W czwartym kwartale 3 miliardy XRP zostały zwolnione z depozytu kryptograficznego, a 2,4 miliarda zostało zwrócone. Zgodnie z oświadczeniem, pozostałe 600 milionów XRP, które nie zostały zwrócone do depozytu, wykorzystuje się „na różne sposoby, aby wesprzeć ekosystem XRP, w tym program RippleNet Accelerator i inwestycje Xpring, takie jak Securitize”.

Raport zwraca również uwagę, że zmienność codziennych zwrotów XRP w czwartym kwartale wyniosła 5%, co stanowi najniższą wartość od czasu ostatniego kwartału 2016 r.

Na początku tego tygodnia Instytut Badań Fintech na Uniwersytecie Tsinghua w Pekinie uruchomił stypendium badawcze Blockchain przy wsparciu Ripple. Program podobno zamierza zebrać najlepszych absolwentów w Chinach w 2019 roku, aby studiować globalne regulacje Blockchain i rozwój przemysłu.

Maltański organ regulacji finansowych ostrzega przed globalnym scamem:

Maltański Urząd ds. Usług Finansowych (MFSA) ostrzega przed domniemanym globalnym oszustwem znanym jako „Rewolucja Bitcoinowa” (ang. Bitcoin Revolution), zgodnie z opublikowanym oficjalnym dokumentem.

Według regulatora maltańskiego, rzekome oszustwo kryptograficzne stanowi typowy schemat szybkiego wzbogacania się i działa poprzez stronę the-bitcoinrevolution.org i kilka innych nieujawnionych stron internetowych.

Nieuczciwy podmiot podobno promuje swój system wykorzystując reklamy na platformach mediów społecznościowych, które przekierowują użytkowników na strony zawierające znaczną liczbę lokalnych osobistości twierdzących, że czerpią duże zyski z inwestycji w kryptografię. Ostrzeżenie podaje, że użytkownicy są przekierowywani na te strony bez ich zgody.

MFSA podkreśliła, że do tej pory żadna jednostka nie ma uprawnień na podstawie jej Ustawy o Wirtualnych Aktywach Finansowych (VFA), która została przyjęta w lipcu 2018 r. Nadzór finansowy dodatkowo podkreślał, że Bitcoin Revolution nie jest zarejestrowany na Malcie, ani nie ma licencji na świadczenie tam usług finansowych i inwestycyjnych.

Po ostrzeżeniu wzywającym inwestorów z całego świata do uważnego przeanalizowania pewnego operatora usług finansowych przed rozpoczęciem inwestycji, MFSA dostarczyła listę podmiotów licencjonowanych przez MFSA, która jest dostępna na oficjalnej stronie internetowej organu regulacyjnego.

„Bitcoin Revolution Scam” został po raz pierwszy zgłoszony przez wiele miejscowych osobistości maltańskich w dniu 10 stycznia. Według lokalnych źródeł, schemat Rewolucji Bitcoinowej został początkowo znaleziony na stronie internetowej o nazwie Major News. Przedstawiała ona dwóch gospodarzy w lokalnym programie, który twierdził, że maltański aktor i gwiazda telewizyjna Davide Tucci zamienił swój depozyt 250 euro na 483 euro „w ciągu trzech minut” za pomocą Bitcoin Revolution. 

Dzień upływa spokojnie: 

Nastroje na giełdach nadal wyglądają bardzo spokojnie. Ruchy kolejny już dzień w większości wypadków są mniejsze od 1%. Bitcoin notuje wzrost o 0,4%, XRP o 0,6%, Ethereum o 0,7% a Bitcoin Cash o 0,2%. Wyjątkiem od tego trendu w dniu dzisiejszym okazał się TRON, który notuje wzrost na poziomie 7,1%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 0.8 mld dolarów i wynosi obecnie 120.4 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 15.2 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button