News

#576 Newsy z dnia 15.02.2019

Z piątkowych wydarzeń: Znamy nową datę dot. wprowadzenia ETF; Raport inwestycyjny wskazuje optymistyczne prognozy; Przez obecność kodu Monero, usunięte zostaną aplikacje Microsoft; Krajowa poczta w Liechtensteinie oferuje usługi krypto; Binance Coin wyróżnił się podczas sennego piątku.

• Znamy nową datę dot. wprowadzenia ETF:

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), rozpoczęła cztery dni temu rozpatrywanie propozycji zmiany reguł dla funduszu wymiany walut NYSE Arca Bitcoin (ETF), zgodnie z oficjalnym dokumentem opublikowanym dzisiaj.

Zgodnie z zawiadomieniem, oczekuje się, że SEC wyda wstępną decyzję o zatwierdzeniu lub odrzuceniu wniosku w ciągu 45 dni od dnia publikacji ogłoszenia, czyli 3. kwietnia 2019 roku. W przypadku, gdy organ nadzoru rynku papierów wartościowych stwierdzi, że potrzebuje więcej czasu na dokonanie przeglądu wniosku, może przedłużyć okres weryfikacji do 90 dni i powinien opublikować powody opóźnienia decyzji.

Zgodnie z oświadczeniem opinia publiczna może przesłać opinię na temat propozycji zmiany przepisów do 8 marca 2019 r. w formie pisemnych danych, poglądów i argumentów.

NYSE Arca i Bitwise ujawniły plany wprowadzenia funduszy ETF Bitcoin w styczniu. NYSE Arca podobno złożył wniosek o zezwolenie na uruchomienie wielu funduszy ETF związanych z Bitcoinem. Celem było uruchomienie pięciu oddzielnych funduszy ETF powiązanych z kontraktami terminowymi typu bull i bear notowanymi na NYSE Arca. ETF-y będą podobno powiązane z ceną kontraktów terminowych na Bitcoinie na giełdzie Chicago Mercantile Exchange (CME) i Chicago Board Options Exchange (CBOE).

• Raport inwestycyjny wskazuje optymistyczne prognozy:

Cyfrowy fundusz zarządzania aktywami, Grayscale Investments, opublikował najnowszy raport inwestycyjny dotyczący kryptowalut. Raport pokazuje, że napływ kapitału z inwestorów instytucjonalnych rośnie, a rynek może być świetną okazją inwestycyjną w kontekście długoterminowym.

Instytucje stanowiły większość inwestycji – 66%. Najwięcej inwestorów jest aktualnie w USA, bo 67% zgodnie z publikacją. W swojej bardziej szczegółowej analizie profili inwestorów, Grayscale zauważa, że ​​przedłużający się rynek niedźwiedzi przyciągnął klientów, których perspektywa jest długofalowa: aż 40% to osoby z „kontami emerytalnymi”, co wskazuje na wieloletni horyzont inwestycyjny. Co więcej, podczas gdy dolarowe inwestycje w krypto spadły w czwartym kwartale, Grayscale twierdzi, że procentowy udział inwestorów instytucjonalnych w ich portfelu w sektorze krypto, utrzymywał się na poziomie zbliżonym do roku 2018.

Ponadto, w raporcie czytamy, że przez cały ostatni rok, średnio 67% użytkowników było posiadaczem Bitcoina, a 33% kapitału zainwestowano w inne kryptowaluty.

Jak donosi analiza przeprowadzona niedawno przez międzynarodowy bank inwestycyjny i firmę finansową Morgan Stanley, kryptowaluty postrzegane są jako nowa, instytucjonalna kategorię inwestycyjna, zwracając uwagę na mnożenie się nowych funduszy skierowanych do tego sektora.

• Przez obecność kodu Monero, usunięte zostaną aplikacje Microsoft:

Microsoft – korporacyjny gigant programistyczny z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, usunął osiem aplikacji Windows 10 z oficjalnego sklepu z aplikacjami po tym, jak firma Symantec wskazała na obecność ukrytego kodu Monero. Wiadomość została opublikowana dziś przez firmę Symantec.

Stealth crypto mining – znany również jako cryptojacking – działa poprzez instalowanie złośliwego oprogramowania, które wykorzystuje moc obliczeniową komputera do kopania w poszukiwaniu kryptowalut bez zgody i wiedzy właściciela. Według firmy Symantec, 17 stycznia firma wykryła złośliwy kod wyszukiwania XMR w ośmiu aplikacjach – wydanych przez trzech programistów.

Po tym, jak Symantec powiadomił Microsoft, korporacja zgłosiła usunięcie wszystkich ośmiu produktów – chociaż nie podano dokładnej daty ich usunięcia.

Aplikacje – które były sprzedawane jako część najlepszych darmowych aplikacji w Sklepie Microsoft – podobno zawierały „samouczek optymalizacji komputera i baterii, wyszukiwanie w Internecie, przeglądarki internetowe oraz przeglądanie i pobieranie wideo” i zostały wydane przez programistów DigiDream, 1clean i Findoo. Po dokładniejszym zbadaniu, firma Symantec poinformowała, że ​​wszystkie osiem aplikacji zostały prawdopodobnie opracowane przez tę samą osobę lub grupę.

Firma Symantec twierdzi, że nie była w stanie określić dokładnych statystyk pobierania ani instalacji, ale zauważa, że ​​aplikacje otrzymały prawie 1900 ocen – niezależnie od tego, czy dokładnie odzwierciedlają rzeczywistych użytkowników, czy też fałszywe boty, są trudne do ustalenia.

• Krajowa poczta w Liechtensteinie oferuje usługi krypto:

Liechtensteinische Post AG, oficjalne usługi pocztowe w tym kraju, planują oferować usługi wymiany kryptowalut w ich fizycznych lokalizacjach, zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem.

Dzięki usłudze pocztowej klienci będą mogli wymienić swoje pieniądze na Bitcoiny w jednym z biur w Vaduz, stolicy kraju, już od dnia dzisiejszego. Po zakupie BTC, klienci otrzymają fizyczny portfel generujący klucze publiczne i prywatne.

Później usługa zostanie prawdopodobnie rozszerzona na inne urzędy pocztowe w całym kraju. Ponadto, usługa pocztowa chce wesprzeć inne kryptowaluty, w tym Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash i Ripple.

Aby wprowadzić tę usługę, stanowisko Liechtensteinu nawiązało współpracę z Värdex Suisse AG – szwajcarską firmą finansową, dostawcą usług Blockchain i usług płatniczych. Informacje prasowe przekazują, że usługi wymiany szyfrów nie różnią się niczym od tradycyjnych firm zajmujących się wymianą pieniędzy.

Szwajcaria i Liechtenstein należą do krajów o najwyższym poziomie przyjmowania kryptografii na świecie. Liechtenstein wprowadził swoje prawodawstwo w zakresie kryptografii na początku 2018 r., kiedy to premier Adrian Hasler ogłosił, że kraj będzie regulował modele biznesowe i podstawowe systemy Blockchain.

Liczba startupów w obu krajach stale rośnie, pomimo kryptowalistycznej zimy i długiego rynku bessy. W grudniu 2018 r., w obu krajach istniało 750 firm stosujących technologię rozproszonych ksiąg rachunkowych, co stanowi wzrost o 20% w ciągu ostatniego roku. Co więcej, 50 najlepszych startupów zlokalizowanych w szwajcarskim centrum Crypto Valley, stanowi 1/5 globalnego rynku kryptograficznego, jak twierdzi firma inwestycyjna Crypto CV VC.

• Binance Coin wyróżnił się podczas sennego piątku:

Kolejna doba na giełdach upłynęła bez znaczących zmian. Nie zmieniła się już trzeci dzień z rzędu kapitalizacja rynku, która utrzymana pozostaje na poziomie 120 mld dolarów. Bitcoin i Ethereum – dwie największe kryptowaluty wg CoinMarketCap – nie zmieniły też swojej wartości od wczoraj. Ripple zaliczył korektę na poziomie 1,5%, natomiast Litecoin i EOS wzrosły o 0,8%.

Wśród 20. największych coinów na dzień dzisiejszy, największy wzrost osiągnął Binance Coin – o 5,1%.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button