News

#824 Newsy z dnia 31.10.2019

Z czwartkowych wydarzeń: Malta ostrzega przed nowym scamem; Binance dodaje wsparcie dla rubla; Bank of Korea: rozwinięte kraje nie potrzebują CBDC; Szwajcarski krypto bank otrzymuje licencję w Singapurze; Aktualna sytuacja na giełdach.

Malta ostrzega przed nowym scamem:

Malta Financial Services Authority (MFSA) ostrzega opinię publiczną, że podmiot nazwany „Bitcoin Future” wydaje się wykazywać „te same zwodnicze cechy” jak osobne oszustwo, nazwane „Bitcoin Revolution”, dla którego w tym roku wydano już dwa publiczne ostrzeżenia.

W oświadczeniu zauważono, że takie oszukańcze operacje wydają się stale pojawiać w Internecie jako reklamy, zmieniając ich nazwy, aby uniknąć wykrycia.

Zwodnicze reklamy rozpowszechniają fałszywe hasła, takie jak „Sposób na lepsze budowanie życia” i „Unikalna szansa dla Maltańczyków”, zauważa MSFA, wskazując czytelnikom konkretne adresy URL, na których obecnie znajdują się te fałszywe reklamy. Organ nadzorczy charakteryzuje kulturę i strategie tych exploitów, zauważając, że:

Bitcoin Future promuje się za pomocą fałszywych artykułów prasowych, które wykorzystują wizerunki lokalnych osobowości i wizerunki lokalnych instytucji rządowych. Fałszywe artykuły są reklamowane na różnych platformach społecznościowych i fałszywie twierdzą, że są powiązane z tymi osobami.

– czytamy.

W ramach korekty MSFA wyjaśnia, że Bitcoin Future nie jest firmą zarejestrowaną na Malcie, nie jest upoważniony do świadczenia usług finansowych do lub z kraju i nie jest podmiotem działającym – jak twierdzi – na podstawie przepisów przejściowych w rozumieniu art. 62 maltańskiej ustawy o wirtualnych aktywach finansowych.

Podsumowując, regulator twierdzi, że Bitcoin Future wydaje się być międzynarodowym oszustwem typu „szybko się wzbogać” i prosi opinię publiczną, aby nie angażowała się w interesy lub transakcje z podmiotem w żadnej z określonych przez niego postaci.

Powiadomienie zawiera link do oficjalnej listy podmiotów świadczących usługi finansowe, które są obecnie licencjonowane przez MFSA, a także wytyczne dotyczące wykrywania oszustw oraz punkt kontaktowy w przypadku ostrzeżeń o oszustwach i ofiar.

Binance dodaje wsparcie dla rubla:

Czołowa giełda kryptowalutowa Binance po cichu uruchomiła w dniu dzisiejszym handel rublem rosyjskim, umożliwiając użytkownikom wpłaty i wypłaty w tej walucie. Niecałe dwa tygodnie po ogłoszeniu planów Binance o rozpoczęciu handlu walutami fiat od rosyjskiego rubla, dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao (CZ) ujawnił, że handel rublem jest już dostępny.

Zhao zauważył, że premiera rosyjskiego rubla została wydana po cichu oraz stwierdził, że Rosja jest jednym z największych rynków wymiany Binance. CZ po raz pierwszy ogłosił rozpoczęcie handlu rublem podczas sponsorowanego przez rząd Rosji wydarzenia, Open Innovations Forum w Moskwie, 21 października. Wówczas Binance powiedział, że uruchomienie będzie miało miejsce za około dwa tygodnie.

W innym wywiadzie dla rosyjskojęzycznego magazynu kryptograficznego Forklog, prezes Binance ujawnił, że Rosja jest jednym z top 10 rynków na Binance. Zapytany o liczbę użytkowników z Rosji, CZ zasugerował, że ilość jest znacząca, mówiąc:

Rosja jest na pewno w pierwszej dziesiątce. Nasza baza użytkowników jest bardzo podobna do rozmieszczenia geograficznego posiadaczy Bitcoina.

– powiedział.

Według ostatniej ankiety Forklog, Binance jest najpopularniejszą giełdą kryptowalut w Rosji, na Ukrainie i Białorusi, a prawie 60% respondentów twierdzi, że woli Binance niż inne globalne giełdy kryptowalut. Zapytany, co może być przyczyną tak wysokiego poziomu popularności w tych regionach, CZ powiedział, że Binance próbuje zaspokoić popyt, dostosowując swoje produkty do lokalnego języka.

Bank of Korea: rozwinięte kraje nie potrzebują CBDC:

Bank Korei ponownie wylał kubeł zimnej wody na pomysł przyjęcia cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC).

Na podstawie raportu CoinDesk Korea i konferencji w sprawie płatności, która odbyła się we wtorek w Seulu, Hong Kyung-sik, dyrektor ds. rozliczeń finansowych w banku centralnym, argumentował, że w Korei, podobnie jak w najbardziej rozwiniętych gospodarkach, potrzeba CBDC jest bardzo niewielka.

W Korei mamy już zaawansowaną infrastrukturę płatności i rozliczeń. Ponadto stopień otwartości jest również wysoki na arenie międzynarodowej.

– powiedział Hong.

Dodał, że pieniądze można szybko, tanio i bezpiecznie przenosić w kraju, korzystając z rozwiązań opartych na aplikacjach i przekazów bankowych, a zakupy można skutecznie rozliczać za pomocą kart kredytowych. Otwarta bankowość jest również rozwijana w Korei, a interfejsy API umożliwiają płynne połączenia z instytucjami finansowymi.

Możliwość, że emisja CBDC wkrótce stanie się rzeczywistością w głównych krajach, jest wciąż niewielka.

– zauważył Hong.

To powiedziawszy, urzędnik banku centralnego przyznał, że CBDC może mieć sens w krajach rozwiniętych dla osiągnięcia kilku bardzo konkretnych celów, takich jak systemy budowane obecnie w Skandynawii, które mają na celu uniknięcie monopolizacji i utrzymanie odporności odpowiedniej infrastruktury.

Z drugiej strony kraje rozwijające się o słabej infrastrukturze mogą uznać CBDC za przydatne w celu poprawy integracji i obniżenia kosztów związanych z obsługą gotówki. W przypadku Chin cyfrowa waluta banku centralnego mogłaby wspierać politykę pieniężną i pomóc w promowaniu internacjonalizacji renminbi, dodał Hong.

Bank Korei od dawna sceptycznie odnosi się do CBDC, a w przeszłości wyrażał zaniepokojenie rozwojem tych walut. W artykule opublikowanym przez bank w lutym zasugerowano, że CBDC może wyprzeć banki komercyjne i pozbawić ich funduszy, destabilizując system bankowy.

Szwajcarski krypto bank otrzymuje licencję w Singapurze:

Sygnum, szwajcarski bank kryptowalutowy, który uzyskał szwajcarską licencję bankową w sierpniu tego roku, otrzymał zezwolenie na świadczenie usług bankowych w Singapurze.

Była to pierwsza szwajcarska firma, która zdobyła tytuł banku kryptowalut i będzie celować w akredytowanych inwestorów i instytucje za pomocą funduszu multi-manager, który również zadebiutuje w kraju.

Dokumentacja singapurska ma formę licencji na usługi rynków kapitałowych (CMS) wydanej przez Monetary Authority of Singapore (MAS), bank centralny tego państwa-miasta.

Licencja CMS jest ważnym kamieniem milowym na drodze do ustanowienia naszego działu zarządzania aktywami, wykorzystując dynamiczne środowisko finansowe w Singapurze. Jest to uzupełnienie naszych usług bankowych w Szwajcarii i przyniesie również korzyści naszym szwajcarskim klientom instytucjonalnym i prywatnym inwestorom kwalifikowanym.

– powiedział szef działu zarządzania aktywami Sygnum, Stefan Mueller.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Giełdy po upływie doby wykazują niewielkie wzrosty. Bitcoin zwiększył wartość o 1,3%, Ethereum o 0,7%, XRP o 0,3% a Litecoin o 1.6%. Spadki w czołowej dziesiątce notują jedynie Bitcoin Cash i Bitcoin SV, kolejno o 1,7% i 3,9%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 2 mld dolarów i wynosi obecnie 247.1 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 84.2 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button